کد خبر: ۴۹۴۴۶۸
تاریخ انتشار : ۱۸ آذر ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۱
بر اثر آتش‌سوزی گسترده در جنوب کالیفرنیا بیش از ۴۰ نفر جانشان را از دست داده‌اند و هزاران خانه طعمه حریق شده‌اند.
آفتاب‌‌نیوز :
سرویس اجتماعی- آتش‌سوزی گسترده در جنوب کالیفرنیا در آمریکا وسعتی بیش از یک میلیون هکتار را در بر گرفته است. به گزارش رسانه‌های آمریکایی بیش از ۴۰ نفر در اثر این آتش‌سوزی جانشان را از دست داده‌اند و هزاران خانه طعمه آتش شده‌اند.

به گزارش آفتاب‌نیوز، مقامات کالیفرنیا چهارشنبه شب به ساکنان منطقه اطلاع دادند که با وزش باد ممکن است آتش‌سوزی در ۲۴ ساعت آینده شدت بیشتری پیدا کند.

وزش بادهای سانتا آنا که پیش‌بینی می‌شود در ۳ روز آینده ادامه داشته باشد می‌تواند شرایط را بسیار بیشتر از آنچه پیش‌بینی می‌شد وخیم کند و باعث خسارات بیشتری به خانه و جنگل‌ها شود.

مقامات در تازه‌ترین تصمیم خود ۴۶ هزار نفر را از محدوده تپه‌های لس آنجلس تخلیه کردند. بخش دیگری از آتش‌سوزی در شمال لس‌آنجلس ۱۲ هزار هکتار را در بر گرفته است.

بدنبال گسترش آتش‌سوزی ۲۶۰ مدرسه در لس‌آنجلس در روزهای پنج‌شنبه و جمعه تعطیل شده‌اند.

شدت و گسترش این آتش‌سوزی به حدی است که ستون دود از ایستگاه بین‌المللی فضایی قابل مشاهده است.

مقامات گفته‌اند که نمی‌توانند بطور دقیق بگویند چه تعداد خانه در اثر آتش‌سوزی ویران شده است با این حال برآوردها گویای آن است که هزاران خانه تا روز پنج شنبه در آتش سوخته‌اند.

ایالت‌های دیگر آمریکا برای کمک به اطفای حریق تجهیزات امدادی به کالیفرنیا فرستاده‌اند و هلیکوپترهای آب‌پاش تمام وقت در حال تلاش برای خاموش کردن آتش هستند. با این حال وزش باد وضعیت را هر لحظه بدتر می‌کند و به نظر می‌رسد این آتش‌سوزی از کنترل خارج شده باشد.

کالیفرنیا تابستان گذشته یکی از گرمترین تابستان‌ها را در تاریخ خود تجربه کرد که باعث خشکی مضاعف در جنگل‌ها شده است. وضعیتی که سوخت کافی برای چنین آتش‌سوزی گسترده‌ای فراهم آورده است.

از سوی دیگر گسترش و توسعه کالیفرنیا باعث جذب جمعیت بیشتر شده و بنابراین خانه‌های مسکونی به جنگل نزدیک‌تر شده‌اند. برای مثال شهر سانتا روزا از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۰، سیزده درصد رشد داشته و این آتش‌سوزی به حدود ۵ درصد خانه‌های این شهر آسیب زده است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین