کد خبر: ۴۹۴۵۱۸
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار : ۱۸ آذر ۱۳۹۶ - ۲۰:۱۷
جلسه بررسی نقشه راه بهبود ایمنی راههای کشور عصر امروز(شنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.
آفتاب‌‌نیوز :
اسحاق جهانگیری در این جلسه با بیان اینکه میزان تلفات جاده ای در کشور قابل قبول نیست و باید برای کاهش تلفات چاره ای اندیشیده شود، بر لزوم تدوین یک نقشه راه با برنامه زمانبندی مشخص با اهداف کمی تاکید کرد به گونه ای که وظایف و تکالیف هر دستگاه و منابع مالی مورد نیاز نیز مشخص باشد.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به گزارش وزارت راه و شهرسازی در خصوص جلسات کمیسیون بهبود ایمنی راههای کشور و تدوین نقشه راه بهبود ایمنی راههای کشور، از دستگاه‌های مرتبط بخاطر مشارکت در تدوین این برنامه قدردانی کرد و از وزیر راه و شهرسازی خواست، این نقشه راه و راهکارهای عملی آن را در قالب یک سند ملی برای تصویب در جلسه هیات وزیران مطرح کند.

جهانگیری عملکرد دستگاه‌های مرتبط با ایمنی راه‌های کشور را مثبت ارزیابی کرد و افزود: با وجود افزایش تولید خودرو و افزایش تعداد سفرها، خوشبختانه در چند سال اخیر شاهد کاهش چشمگیر تلفات جاده ای بوده ایم که نشان می دهد دست اندرکاران این بخش، موضوع ایمنی جاده ها را وجهه همت خود ساخته اند.

وی افزود: خوشبختانه موضوع ایمنی جاده ها و کاهش تلفات موضوعی است که مورد اتفاق همه جریانات سیاسی، شخصیت ها و مسئولین کشور است بنابراین اگر راهکارهای اطمینان بخشی برای کاهش تلفات جاده ای و ایمن‌سازی جاده های کشور تدوین شود، بی تردید از حمایت ملی در کشور برخوردار خواهد بود.

معاون اول رییس جمهور همچنین بر اهمیت توسعه حمل و نقل ریلی و کاهش حمل و نقل جاده ای در کشور تاکید کرد و اظهار داشت: توسعه حمل و نقل ریلی از سیاست های قطعی در کشور است که یکی از آثار آن کاهش تلفات جاده ای است و این موضوع در برنامه های وزارت راه و شهرسازی با جدیت پیگیری می شود و در بودجه سال ۹۷ کل کشور نیز به عنوان یک جهت گیری دنبال خواهد شد.

منبع: ایسنا
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
-
|
۱۳:۱۲ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۹
0
0
قابل قبوله آقای جهانگیری بخدا قابل قبوله... با این ماشینهای بی کیفیت،جاده های بی کیفیت گواهینامه های بی ارزش، راننده های بی فرهنگ و...... بخدا این تعداد واقعا خوبه شما اصلا خودتو ناراحت نکن امکان داره از شدت غصه برای این ملت سکته کنی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین