کد خبر: ۴۹۶۲۲۸
تاریخ انتشار : ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۴
بالا بودن قند خون در مادران باردار غیردیابتی می‌تواند احتمال نارسایی قلبی را در نوزادانِ آنها افزایش دهد.
آفتاب‌‌نیوز :
کارشناسان در بررسی‌های پیشین خود دریافته بودند که دیابت در دوران بارداری احتمال نارسایی مادرزادی قلبی را افزایش می‌دهد اما در مطالعه جدید آشکار شد این تهدید می‌تواند حتی متوجه نوزادانِ زنان بارداری شود که قند خون آنها در این دوران افزایش می‌یابد اما به حد دیابت نمی‌رسد.

به گزارش آفتاب‌نیوز، متخصصان علوم پزشکی در آمریکا اظهار داشتند: این یافته‌ها می‌تواند تاثیر عمیقی بر چگونگی معاینات پزشکی زنان باردار و درمان آنان داشته باشد و به این ترتیب نه تنها ابتلا به دیابت بلکه حتی بالا بودن ساده قند خون نیز در دوران بارداری مورد توجه قرار گیرد.

به گفته متخصصان آمریکایی، بیماری‌ مادرزادی قلبی زمانی اتفاق می‌افتد که قلب به طور طبیعی رشد خود را ندارد. این مشکل شایع‌ترین نارسایی مادرزادی است و تقریبا در هر ۱۰۰۰ تولد هشت مورد یا حدود یک درصد از این عارضه مشاهده می‌شود. در حالیکه بسیاری از این نارسایی‌ها خفیف هستند برخی از آنها می‌تواند مرگبار و کشنده باشد.

متخصصان در این بررسی مشاهده کردند: در میان زنانی که قبل یا در دوران بارداری دچار دیابت نبودند خطر به دنیا آوردن نوزاد مبتلا به نارسایی مادرزادی قلبی به ازای هر ۱۰ میلی گرم در دسی لیتر افزایش قند خون در مراحل اولیه بارداری، هشت درصد بیشتر می‌شود.

به گزارش هلث دی نیوز، متخصصان آمریکایی همچنین تاکید کردند: بیشتر زنانی که نوزادان مبتلا به بیماری مادرزادی قلبی به دنیا می‌آورند دچار دیابت نیستند.


بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین