کد خبر: ۴۹۶۴۴۵
تاریخ انتشار : ۲۸ آذر ۱۳۹۶ - ۰۰:۵۹
تعداد نظرات: ۴ نظر
دو زورگیر با تهدید تبر و چاقو اقدام به سرقت گوشی و تلفن همراه زن جوان کردند و پس از سرقت، صورت زن را با چاقو مورد جراحت شدید قرار دادند.
آفتاب‌‌نیوز :
در مورخه 04/09/1396 ، از طریق مرکز فوریت های پلیسی 110 وقوع یک فقره زورگیری همراه با ضرب و جرح شدید یک خانم جوان به کلانتری 163 ولنجک اعلام شد.

با حضور مأموران در محل اعلامی و انجام تحقیقات اولیه مشخص شد سرنشینان یک دستگاه خودرو پرشیا تیره رنگ با تهدید سلاح سرد و در حالیکه خانم جوانی را از ناحیه صورت مورد جراحت شدید چاقو قرار داده بودند ، اقدام به زورگیری گوشی تلفن همراه و کیف دستی حاوی پول و مدارک شناسایی او کرده و به سرعت از محل متواری شدند.

زورگیری با تبر در تهران/ صورت دختر جوان بریده شد + عکس

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "زورگیری" و به دستور بازپرس شعبه پنجم دادسرای ناحیه 34 تهران ، پرونده برای رسیدگی در اختیار پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

مالباخته پس از حضور در پایگاه سوم پلیس آگاهی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : با خودرو 206 شخصی وارد پارکینگ شده و قصد رفتن به سمت آسانسور را داشتم که ناگهان دو جوان به سمت من حمله ور شده و با تهدید چاقو و تبر اقدام به سرقت گوشی تلفن همراه و کیف دستی ام کردند.

مالباخته در خصوص جراحت شدید صورتش  به کارآگاهان گفت : یکی از سارقان بدون هیچ دلیلی و در حالیکه سرقت خودشان را انجام داده بودند ، چاقویش را به روی صورتم کشید و باعث جراحت شدید صورتم شد که بلافاصله به بیمارستان منتقل شدم.

کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی با مراجعه به محل سرقت و انجام بررسی های میدانی اطلاع پیدا کردند که ساختمان مسکونی مقابل محل سرقت مجهز به دوربین های مداربسته است،تصاویر بدست آمده از دوربین مشرف به خیابان مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت خودرو سواری پژو پرشیا تیره رنگ متعلق به سارقان در مقابل درب پارکینگ محل سکونت مالباخته مورد شناسایی قرار گرفت.

با شناسایی خودرو پژو پرشیای سارقان ، مالک آن به نام "بیژن" ( متولد 1368 ) در شهرستان قزوین شناسایی شد،با شناسایی تصویر بیژن از سوی شاکی پرونده ، کارآگاهان با اخذ نیابت قضایی به شهرستان قزوین اعزام و در مورخه 21/09/1396 موفق به دستگیری "بیژن" شدند .

بیژن در همان زمان دستگیری صراحتا به زورگیری از مالباخته اعتراف کرد و ضمن معرفی یکی از دوستانش به نام ناصر به عنوان همدست ، در خصوص زورگیری از مالباخته به کارآگاهان گفت : "به همراه ناصر به تهران آمده و در حال چرخیدن در خیابان ها بودیم که ناگهان ناصر با دیدن سرنشین خانم یک 206 عنوان کرد که قصد دارد تا به این خانم شماره تلفن بدهد، دنبال این ماشین به راه افتادیم تا در نهایت در داخل یک کوچه ، خودرو 206 وارد پارکینگ یک ساختمان مسکونی شد، من ماشین را مقابل ساختمان نگه داشتم و ناصر قبل از بسته شدن در پارکینگ وارد ساختمان شد.

زورگیری با تبر در تهران/ صورت دختر جوان بریده شد + عکس

"بیژن" در ادامه اظهاراتش مدعی شد : "پس از ورود ناصر به داخل ساختمان ، ناگهان صدای جیغ یک خانم از داخل پارکینگ بلند شد ؛ به سرعت به داخل پارکینگ رفتم تا ببینم چه اتفاقی افتاده که ناگهان آن خانم جوان را با صورتی بریده شده مشاهده کردم ؛ ناصر پس از سرقت کیف و گوشی تلفن همراه این خانم از ساختمان خارج شد و من نیز از ترس ، به سرعت از ساختمان خارج شدم. ( بیژن در شرایطی مدعی بیگناهی خود شده بود که مالباخته در اظهاراتش عنوان کرده بود که سارقان دو نفر با تبر و چاقو به او حمله ور شده بودند. ) 

با شناسایی ناصر ( متولد 1362 ) به عنوان دیگر متهم پرونده ، او نیز بلافاصله در شهرستان قزوین دستگیر شد . ناصر که از مجرمان سابقه دار است و تاکنون 13 بار به اتهام ارتکاب جرایم مختلف دستگیر و روانه زندان شده ، در شرایطی منکر هرگونه سرقت از شاکی پرونده است که صراحتا توسط شاکی ، به عنوان فرد ضارب شناسایی شده و همدست او نیز صراحتا به ارتکاب سرقت و ضرب و جرح مالباخته توسط ناصر اعتراف کرده است .

سرهنگ کارآگاه محمد نادربیگی ، رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت : " تحقیقات از متهمان جهت شناسایی دیگر جرایم ارتکابی آنها در دستور کار قرار گرفته و هر دو متهم با قرار قانونی در اختیار پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارند، از این رو از شهروندان و مالباختگانی که توسط سرنشیان یک دستگاه خودرو پرشیای تیره رنگ که با استفاده از تبر و چاقو اقدام به زورگیری و سرقت از آنها کردند دعوت می شود تا جهت شناسایی متهمان و پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان خرمشهر – میدان نیلوفر مراجعه کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۴
مهدی
|
-
|
۰۷:۳۹ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۸
0
0
الان ایشون 13 بار مجرم و روانه زندان(هتل) شده...محکومیتشون هر دفعه 1 ماه بوده؟؟؟؟ که بازم هی ول میچرخن؟؟
ایثارگر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۷ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۸
0
0
با سلام...یکیشون 13بار ناقابل!! سابقه دارد ولی ازادانه میچرخد!!واقعا که درین مورد باید دستگاه قضا مورد سوال قرار گیرد..
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۱۰:۰۱ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۸
1
1
با همون تبر دستش را قطع کنید...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۳ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۸
0
0
تازمانی که مشکلات مناطق محروم درکشور حل نشود همین آش وهمین کاسه برقراراست این افراد اکثراًجوانان بیکاروآواره (جه پسر وچه دختر) مناطق محروم کشور هستند که به دلیل بیکاری وبی خانمانی به تهران وشهرهای بزرگ مهاجرت نموده وچون کاری برایشان فراهم نیست به اجبار وناخواسته دست به جرم وجنایت می زنند شماپرونده های مجرمانه رامطالعه کنید می فهمید که تمامی آنان ازاین قبیل افراد هستند .تمام مناطق کشور دارای توانمندیهای هستند که به دلایلی ازآنان بهره برداری درستی صورت نمی گیرد . نبود شناخت دقیق وجامع ازتوانمندیهای کشور ،نبود برنامه های مدون وقابل اجرا،نبود حمایتهای لازم ،وجود افرادنفوذی فرصت طلب ورانت خوار وزمین خوارو....،وجود سیاستهای غلط وبازدارنده پیشرفت ،خام فروشی محصولات تولیدی ومنابع معدنی وطبیعی بجای ایجاد مولدهای فراوری محصولات ومواداولیه ...........اگرچاره ای عاقلانه وزیر بنایی توسط بزرگان قوم گرفته نشود جرائم ومصیبتها چند برابر شده ودیگر دیر است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین