کد خبر: ۴۹۶۶۳۱
تاریخ انتشار : ۲۸ آذر ۱۳۹۶ - ۲۱:۲۲
طی چندین ماه گذشته اخبار زیادی درباره هلاکت و یا محل اختفای سرکرده گروه تروریستی داعش منتشر شده که بسیاری از این اخبار تکذیب شده است و جدیدترین مورد از این اخبار مربوط به روز گذشته است که اخباری مبنی بر بازداشت بغدادی از سوی نیروهای ائتلاف منتشر شد.
آفتاب‌‌نیوز :
طی چندین ماه گذشته اخبار زیادی درباره هلاکت و یا محل اختفای سرکرده گروه تروریستی داعش منتشر شده که بسیاری از این اخبار تکذیب شده است؛ جدیدترین مورد از این اخبار مربوط به روز گذشته است که اخباری مبنی بر بازداشت بغدادی از سوی نیروهای ائتلاف منتشر شد و ساعاتی بعد مقامات روسیه از این اخبار اظهار بی اطلاعی کرده و ائتلاف نیز این خبر را تکذیب کرد. 

در این گزارش به تعدادی از اخبار منتشر شده از سوی رسانه‌ها درباره سرنوشت سرکرده گروه تروریستی داعش در ماه‌های اخیر اشاره می‌شود.


ماه ژوئن سال 2017 وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که احتمالا ابوبکر البغدادی و تعدادی از سرکرده‌های داعش که برای تشکیل جلسه در رقه گرد آمده بودند هدف قرار گرفته و به هلاکت رسیده‌اند.

در همین زمان سازمان موسوم به دیده‌بان حقوق بشر به نقل عناصر تروریستی گزارش داد که بغدادی به هلاکت رسیده اما درباره جزئیات این خبر سخنی به میان نیاورد اما بعد از این خبر دیده‌بان حقوق بشر به نقل از برخی عناصر تروریستی اعلام کرد که ابوبکر بغدادی در مناطق مرزی سوریه و عراق مخفی شده است.

ماه ژوئن سال 2016 نیز رسانه‌ها گزارش دادند که ابوبکر البغدادی در پی حمله هوایی ائتلاف آمریکا در سوریه زخمی و احتمالا به هلاکت رسیده است.


ماه اکتبر 2016 گزارش‌هایی مبنی بر این مطلب منتشر شد که بغدادی در عراق مسموم شده و در آستانه هلاکت قرار دارد.

سال 2015 نیز گزارش‌هایی از مصدومیت شدید بغدادی در پی حمله هوایی ائتلاف آمریکا در سوریه منتشر شد.

در سپتامبر سال 2017 فاکس نیوز به نقل از «یحیی رسول»، فرمانده عملیات آزادسازی قادمون، گزارش داد که هیچ اخبار تأیید شده‌ای مبنی بر زنده بودن و یا محل اختفای سرکرده داعش وجود ندارد.

در این گزارش به نقل از یحیی رسول آمده است که احتمالا ابوبکر البغدادی در پی عملیات هوایی به شدت زخمی شده است.


طی ماه‌های گذشته همچنین اخباری مبنی بر این مطلب که ابوبکر البغدادی از عناصر تروریستی داعش خواسته تا مناطق شهری در عراق را ترک کرده و به مناطق بیابانی فرار کنند منتشر شد.

در جدیدترین مورد نیز روز گذشته روزنامه ینی شفق ترکیه اعلام کرد که نظامیان آمریکایی ابوبکر بغدادی را دستگیر کرده‌اند و البغدادی هم اکنون در یکی از پایگاه‌های آمریکا در شمال سوریه بازداشت است.


ساعاتی پس از انتشار این خبر «دیمیتری پسکوف»، سخنگوی رسمی ریاست جمهوری روسیه اعلام کرد که مسکو هیچ اطلاعاتی در زمینه اقدام ارتش آمریکا برای دستگیری بغدادی در اختیار ندارد.

دفتر امور عمومی وابسته به ائتلاف بین‌المللی تحت فرماندهی آمریکا در پاسخ به پرسشی درباره صحت خبر‌ها و گزارش‌ها پیرامون دستگیری ابوبکر البغدادی اعلام کرد که خبر‌ها درباره دستگیری بغدادی نادرست و غیر واقعی است و ائتلاف تاکنون از محل حضور و اختفای البغدادی هیچ اطلاعی ندارد.

میزان 

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین