کد خبر: ۴۹۶۹۵۷
تاریخ انتشار : ۳۰ آذر ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۷
زنی که شرط ازدواج با مرد موردعلاقه‌اش را کشتن همسرش اعلام کرده بود، دستگیر شد.
آفتاب‌‌نیوز :
در تاریخ ۲۲ آذرماه امسال خانم جوانی به‌ همراه برادر همسرش به کلانتری 174 قیام دشت مراجعه و اعلام کرد که همسرش برای شرط عجیب یک‌زن برای ازدواج مجدد؛ شوهرم را بکشمسافرکشی از خانه خارج شده و دیگر بازگشتی به خانه نداشته و تلفن همراهش نیز خاموش شده است.  
 
 با تشکیل پرونده فقدان افراد و به دستور رئیس شعبه 102 دادگاه خاوران، پرونده برای رسیدگی در اختیار پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و همسر فقدانی به نام ترانه 30 ساله با حضور در پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: همسرم به نام ناصر 33 ساله در تاریخ ۱۵ آذرماه برای کارکردن با ماشین شخصی‌اش از خانه خارج شد، پس از گذشت ساعتی تماس گرفت و گفت که یک مسافر دربستی برای جاده چالوس دارد؛ پس از آن و در آخرین تماسی که با هم داشتیم گفت که به خاطر بارش شدید برف و بسته شدن جاده نمی‌تواند به تهران بازگردد و پس از آن دیگر پاسخگوی تماس‌های تلفنی من و خانواده اش نبود تا اینکه گوشی تلفن همراهش خاموش شد.  

به گزارش ایسنا،با آغاز رسیدگی به پرونده ، کارآگاهان پایگاه نهم پلیس آگاهی اقدام به ثبت مشخصات فقدانی در سیستم جامع پلیس کرده و با بررسی پرونده‌های فقدان افراد موفق به شناسایی جسد ناشناسی مطابق با مشخصات ناصر در منطقه پاکدشت شدند.  

طی هماهنگی با پلیس آگاهی شهرستان پاکدشت ، کارآگاهان پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ به این شهرستان اعزام شده و ضمن شناسایی جسد ناصر اطلاع پیدا کردند که وی به علت شلیک از فاصله بسیار نزدیک و اصابت دو گلوله به ناحیه پشت سر به قتل رسیده است.  

در بررسی پرونده کشف جسد فقدانی مشخص شد که کشاورزان زمین‌های زراعی، هنگام انتقال آب کشاورزی به زمین‌های خود با جسد مقتول در داخل کانال روبرو شده و بلافاصله موضوع را به پلیس اطلاع داده‌اند.

با کشف جسد ناصر که با شلیک گلوله به قتل رسیده بود ، کارآگاهان پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در تحقیقات ویژه پلیسی خود پی به ارتباط همسر مقتول با فردی به نام اصغر  35 ساله بردند که با وی در یک شرکت خصوصی همکار است.   
کارآگاهان پایگاه نهم پلیس آگاهی با انجام اقدامات ویژه پلیسی به ارتباط اصغر در پرونده قتل ناصر پی برده و او را در تاریخ بیست‌وهفتم آذرماه دستگیر و به پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل کردند .  
اصغر در اظهارات اولین منکر هرگونه ارتباط شخصی با ترانه شد اما در ادامه و روبه‌رو شدن با مستندات و دلایل غیرقابل انکار لب به اعتراف گشود و در خصوص انگیزه جنایت به کارآگاهان گفت : ناصر را کشتم چون عاشق همسرش بودم. من و ترانه با یکدیگر در یک شرکت خصوصی همکار هستیم و طی این مدت من به او علاقه‌مند شده بودم اما او همسر داشت، طی صحبت‌هایی که با ترانه داشتیم ، متوجه شدم که او با همسرش اختلاف شدیدی دارد و همین باعث شد تا من از این موضوع استفاده کرده و از علاقه خودم به او صحبت کنم، زمانی که ترانه از علاقه شدید من به خودش اطلاع پیدا کرد ، قبول کرد تا با من زندگی کند به شرط اینکه من، همسرش را به قتل برسانم.  
اصغر در خصوص نحوه ارتکاب جنایت به کارآگاهان گفت : ترانه شرط کرده بود که تنها در صورت مرگ همسرش می‌تواند با من ازدواج کند ؛ برای همین با کمک یکی از دوستانم دو روز قبل از جنایت اقدام به خرید یک اسلحه کمری کردم . ترانه در خصوص شغل همسرش با من صحبت کرده بود و گفته بود که اگر درخواست خودرو دربستی کنم همسرش قطعا قبول خواهد کرد. با ناصر تماس گرفته و همانگونه که ترانه گفته بود با طرح مبلغ قابل توجهی ، درخواست ماشین دربستی کرده و مقتول نیز در زمان مقرر ، در همان محله‌ای که به او در منطقه مامازن شهرستان پاکدشت آدرس داده بودم ، حاضر شد. سوار ماشین مقتول شدم . در طی مسیر ، اسلحه را از زیر لباس خارج کرده و با تهدید ، مقتول را مجبور به توقف کردم. ماشین را خاموش کردم و خودم به صندلی عقب ماشین رفته و دقیقا در پشت صندلی راننده پشت مقتول قرار گرفتم ؛ لوله اسلحه را روی سر مقتول گذاشته و اقدام به شلیک کردم و سپس جسد را بر روی صندلی شاگرد راننده گذاشته و به راه افتادم ؛ به یک کانال آب در منطقه مامازن رسیدم و جنازه را داخل کانال انداختم ؛ پس از آن با خودروی مقتول به راه افتاده تا به شریف آباد رسیدم ؛ ماشین را آتش زدم و پس از آن ، خبر مرگ ناصر را به ترانه اطلاع دادم.  

همزمان با اعتراف صریح اصغر به ارتکاب جنایت ، کارآگاهان پایگاه نهم پلیس آگاهی اطلاع پیدا کردند که ترانه برای پیگیری پرونده مرگ همسرش به پلیس آگاهی پاکدشت رفته که بلافاصله هماهنگی‌های لازم با پلیس آگاهی پاکدشت انجام و ترانه نیز در آنجا دستگیر شد.  
همزمان با دستگیری ترانه در پلیس آگاهی پاکدشت ، کارآگاهان پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ با راهنمایی متهم اصلی پرونده به منطقه شریف آباد اعزام و در آنجا موفق به کشف لاشه خودرو سمند متعلق به مقتول شدند.  
براساس اعلام مرکز اطلاع‌رسانی پلیس آگاهی پایتخت، سرهنگ کارآگاه حمید مکرم ، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به محل ارتکاب جنایت در شهرستان پاکدشت ، پرونده با صدور قرار عدم صلاحیت از سوی دادگاه خاوران به مقام قضایی شهرستان پاکدشت ارجاع شد و متهم اصلی پرونده نیز در اختیار پلیس آگاهی پاکدشت قرار گرفت.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین