کد خبر: ۴۹۸۰۹۸
تاریخ انتشار : ۰۵ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۵
رئیس جمهور ترکیه تاکید کرد مردم قاره آفریقا تلاش زیادی برای رسیدن به استقلال انجام دادند و آینده برای مردم این قاره خواهد بود مشروط به این که از مسیر درست خارج نشوند و به مقاومت ادامه دهند.
آفتاب‌‌نیوز : رئیس جمهور ترکیه در این مراسم اعلام کرد امپریالیسم و نظام امپریالیسم چیزی به نام اصول و ارزش نمی شناسد سرمایه داری حاضر است به خاطر دستیابی به اندکی نفت همه ارزش ها و اصول را زیر پا گذارد.

رجب طیب اردوغان با اشاره به این که نظام سرمایه داری و امپریالیسم حاضر است به خاطر دستیابی به اندکی نفت همه اصول و ارزش ها را زیر پا گذارد گفت: « قاره آفریقا این حقیقت را به خوبی درک می کند.»

اردوغان افزود امپریالیسم برای دموکراسی ، عدالت ، قانون و ارزش های انسانی هیچ اهمیتی قائل نیست و تنها هم و غم آن افزودن دارایی های خود از هر طریقی و منافع شخصی است.

وی اظهار داشت طلا ، الماس ، نفت ، منابع غنی زیر زمینی و گسترش بازار از مهم ترین ارزش ها و اصول نزد استعمار نو و نظام سرمایه داری قلمداد می شود.

رئیس جمهور ترکیه تاکید کرد مردم قاره آفریقا تلاش زیادی برای رسیدن به استقلال انجام دادند و آینده برای مردم این قاره خواهد بود مشروط به این که از مسیر درست خارج نشوند و به مقاومت ادامه دهند. اردوغان تصریح کرد متاسفانه هنوز مردم برخی از کشورهای آفریقایی در فقر و بدبختی زندگی می کنند در حالی که غرب به چپاول ثروت های آنان ادامه می دهد و همین موضوع باعث می شود هزاران کودک به علت فقر ، قحطی و کمبود دارو جان خود را از دست بدهند.

وی خاطرنشان کرد: « هیچ تردیدی وجود ندارد که ما زیان خواهیم کرد اگر دنبال استعمارگران حرکت و از آنان پیروی کنیم.»

رئیس جمهور ترکیه گفت: « امروز برخی کشورهای اسلامی از بحران هایی رنج می برند و متاسفانه برخی از شهرهای اسلامی که در طول سال های متمادی مهد علم و معرفت بود اکنون صحنه درگیری و جنگ است.»

اردوغان افزود اثار تاریخی و فرهنگی و مساجد در کشورهای اسلامی بحران زده یا به دست گروه های تروریستی یا به دست رژیم های حامی تروریسم دولتی نابود می شود و اسرائیل نیز در قبال قدس و فلسطینیان مرتکب تروریسم دولتی می شود.


منبع: افکارنیوز
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x