کد خبر: ۴۹۹۰۳۳
تاریخ انتشار : ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۰۷:۳۹
باقری گفت: در واقع دولت برنامه‌ریزی کرده است که در سال 1397 و به شرط تصویب مجلس محترم شورای اسلامی، به خانوار‌هایی که عضو کمیته امداد امام‌خمینی(ره) و یا سازمان بهزیستی نیستند، اما درآمد کمتری از ارقام فوق دارند، معادل همین خط مستمری و به‌طور مثال برای خانوارهای پنج نفره معادل 700 هزار تومان، به صورت ماهانه یارانه پرداخت کند.
آفتاب‌‌نیوز : امیر باقری سخنگوی ستادبودجه 97 گفت: یکی از سیاست‌های اقتصادی دولت دوازدهم حمایت از فقرا است. در این راستا دولت در سال 96 به‌عنوان اولین گام، مبلغ پرداختی به اعضای کمیته امداد امام‌خمینی(ره)و سازمان بهزیستی را افزایش داد. به‌گونه‌ای که پرداخت ماهانه به خانوار‌های یک‌نفره از 95 هزار تومان به 193 هزار و 500 تومان و خانوارهای دو نفره از 189 هزار تومان به 340 هزار تومان و به همین ترتیب خانوار‌های سه نفره از 253 هزار تومان به 460 هزار تومان، خانوارهای چهار نفره از 337 هزار تومان به 601 هزار تومان و بالاخره خانوار‌های پنج نفره از 365 هزار تومان به حدود 700 هزار تومان افزایش یافت. در ادامه همین سیاست و با هدف کاهش فقر، دولت برنامه خود را در قالب تبصره 14 و 18 لایحه بودجه در خصوص حمایت از فقرا پیشنهاد کرده است.

وی اظهار کرد: در واقع دولت برنامه‌ریزی کرده است که در سال 1397 و به شرط تصویب مجلس محترم شورای اسلامی، به خانوار‌هایی که عضو کمیته امداد امام‌خمینی(ره) و یا سازمان بهزیستی نیستند، اما درآمد کمتری از ارقام فوق دارند، معادل همین خط مستمری و به‌طور مثال برای خانوارهای پنج نفره معادل 700 هزار تومان، به صورت ماهانه یارانه پرداخت کند. همچنین به موازات اجرای سیاست فوق، از طریق کمک به ایجاد اشتغال و بویژه اشتغال حمایتی در بین خانوارهای فقیر، سعی می‌کند از طریق توانمند‌سازی آنان، حمایت لازم از فقرا را انجام دهد.

بنابراین، اساساً درج این خبر که افراد با درآمد بالاتر از 700 هزار تومان از دریافت یارانه حذف می‌شوند به کلی نادرست است، بلکه دولت قصد دارد به شرط تصویب مجلس محترم شورای اسلامی، به افراد با درآمد کمتر از خط مستمری بر اساس بعد خانوار، پرداختی مضاعفی را انجام دهد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین