کد خبر: ۴۹۹۱۷۰
تاریخ انتشار : ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۴
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی استان همدان:
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی استان همدان با اشاره به اینکه 80 درصد تخم‌مرغ مورد نیاز کشور توسط 7 استان تأمین می‌شود، گفت: به علت معدوم شدن واحدهای مرغ تخم‌گذار برخی استان‌ها که به آنفلوانزا گرفتار شده بودند، شاهد کاهش تخم‌مرغ در بازار شدیم.
آفتاب‌‌نیوز : محمد نظرپور یکشنبه 10 دی در کمیسیون تنظیم بازار استان همدان، با تأکید بر اینکه همدان از نظر آلودگی به آنفلوانزا جزء استان‌های پاک است، تصریح کرد: در استان همدان 80 درصد از واحدهای تخم‌گذار فعال بوده و 80 درصد از گله‌های تولید نیز در سنین میانی تولید قرار دارند که با این وجود به‌زودی شاهد توقف افزایش قیمت تخم‌مرغ خواهیم بود.

وی با بیان اینکه در 9 ماهه امسال 12 هزار و 600 تن تخم‌مرغ در استان همدان تولید شده است که در مقایسه با سال گذشته افزایش 12 درصدی دارد، اضافه کرد: دولت به دنبال افزایش قیمت تخم‌مرغ اقداماتی را در سطح ملی انجام داده به طوریکه توقف صادرات تخم‌مرغ و کاهش تعرفه واردات آن از 55 درصد به 5 درصد از جمله این اقدامات بوده است.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی استان همدان یادآور شد: تا کنون 20 هزار تن تخم‌مرغ وارد کشور شده و روزانه 130 هزار تن تخم‌مرغ در بازار تهران توزیع می‌شود.

وی با بیان اینکه استان همدان برنامه پرورش پولت را دارد، گفت: 250 هزار پولت در استان همدان پرورش داده شده که برنامه توسعه این تولید در شهرستان‌های دیگر وجود دارد.

نظرپور درباره قیمت تخم‌مرغ در استان همدان خاطرنشان کرد: براساس رصدی که در آذرماه بر روی قیمت تخم‌مرغ انجام گرفت، قیمت این کالا در همدان 419 تومان از میانگین کشور کمتر بوده است.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان همدان با بیان اینکه بیشتر محصولات کشاورزی در 2 ماه اخیر قیمت ثابتی داشته‌اند، گفت: قیمت تخم‌مرغ به علت حذف مرغ‌های تخم‌گذار افزایش داشته است که با توجه به واردات روند نزولی دارد.

منصور رضوانی‌جلال با اشاره به اینکه قیمت هر کیلوگرم تخم‌مرغ در درب مرغداری بین 4400 و 6700 تومان و برای مصرف‌کننده 7750 تومان است، تصریح کرد: قیمت سیب‌زمینی برای مصرف‌کننده 1450 تومان و در انبار بین 700 تا 800 تومان بوده بوده که طی 2 ماه اخیر تغییری نداشته است.

وی با بیان اینکه قیمت گوشت قرمز در 2 ماه اخیر کاهش داشته است، یادآور شد: در حال حاضر قیمت هر کیلوگرم گوشت قرمز بین 35 تا 38 هزار تومان بوده که کاهش 2000 تومانی داشته و این کاهش به علت واردات گوشت انجام گرفته است.

رضوانی‌جلال با اشاره به اینکه قیمت مرغ رو به تعادل است، گفت: قیمت مرغ در بازار برای مصرف‌کننده 6900 تومان بوده که این افزایش قیمت رو به تعادل بوده است.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان همدان با تأکید بر اینکه قیمت گندم دامی و سبوس قیمتی ثابت دارند، اظهار کرد: قیمت شیر در بازار مصرف‌کننده بین 1500 تا 2000  تومان بوده که طی 2 ماه اخیر ثابت بوده است.

وی با بیان اینکه قیمت سویا و جو در 2 ماه اخیر افزایش نسبی داشته است، گفت: قیمت سویا افزایش داشته به طوریکه از 1800 به 1925 تومان و جو از 1000 به 1080 تومان رسیده است.

منبع: ایسنا
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین