کد خبر: ۴۹۹۷۶۲
تاریخ انتشار : ۱۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۹
محمود حجتی:
وزیر کشاورزی گفت: باید بتوانیم از طریق حمایت‌ها و یارانه‌ها بازار شیر و لبنیات را به نفع تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان تغییر دهیم تا همه بتوانند این محصول را مصرف کنند. البته من شخصا شرمنده دامداران و مردم هستم.
آفتاب‌‌نیوز :
در حاشیه مراسم سی و دومین دوره انتخاب و معرفی نمونه‌های ملی بخش کشاورزی محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ما قصد داریم در کنار کشاورزان و در مزرعه باشیم. کشاورز باید بتواند با نگاه به تولید پایدار و نهاد مسائل زیست محیطی با تکیه بر علم و دانش و ابزار روز از آب و خاک این کشور هر چه بهره‌ورتر و اقتصادی‌تر استفاده کنند.

وی افزود: در زمینه سوبسیدها و یارانه‌های بخش کشاورزی باید گفت که گرچه با تاخیر اما این یارانه‌ها در بخش‌هایی که توافق شده پرداخت شده اما در زمینه طیور توافقی نداشتیم و با توجه به وضعیت موجود فعلا نیازی به یارانه صادراتی در این زمینه نیست.

وزیر جهاد کشاورزی در رابطه با اوضاع نابسامان تخم مرغ در کشور خاطرنشان کرد: علی‌رغم تلاش‌ها و مراقبت‌های مرغداران در سال گذشته با آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان مواجه شدیم که البته تلاش کردم از طریق افزایش ظرفیت، تولید کسری موجود را جبران کنیم. اما امسال نیز این بیماری ادامه پیدا کرد و بخش اعظمی از تولید و گله‌های مولد را از بین برد که با واردات و کنترل برای چگونگی توزیع این محصول در صدد ایجاد تعادل در بازار هستیم.

وی افزود: هم‌اکنون وضعیت بهتری وجود دارد اما مرغداران از همه بیشتر آسیب دیده‌اند و امیدواریم بتوانیم بخشی از خسارت‌های آنان را از طریق بیمه جبران کنیم. همچنین در زمینه شیر و لبنیات بیشتر توجه کنیم. چرا که هم‌اکنون خرید شیر خام از دامداران پایین‌تر از نرخ مصوب صورت می‌گیرد.

حجتی در پایان عنوان کرد: باید بتوانیم از طریق حمایت‌ها و یارانه‌ها بازار شیر و لبنیات را به نفع تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان تغییر دهیم تا همه بتوانند این محصول را مصرف کنند. البته من شخصا شرمنده دامداران و مردم هستم.

منبع: ایلنا
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین