کد خبر: ۵۰۰۳۹۷
تاریخ انتشار : ۱۶ دی ۱۳۹۶ - ۲۰:۳۲
تعداد نظرات: ۱ نظر
آفتاب‌‌نیوز : آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید با تقدیر از هوشیاری و آگاهی مردم در برابر آتش فتنه دشمنان گفت: خاموش شدن فتنه اخیر دشمنان به معنای فراموشی مطالبات مردم نیست و تا وقتی مشکلات اقتصادی و فضای مجازی برطرف نشود ریشه معضلات و فتنه ها نیز خشکانده نخواهد شد.

وی شنبه شب در دیدار گروهی از روحانیان مطالبه گر حوزه های علمیه قم خاطرنشان کرد: فتنه اخیر از مدتها قبل برنامه ریزی شده بود و دشمنان ازاین طریق به دنبال فروپاشی نظام اسلامی بودند اما با بیداری و هوشیاری مردم تیر آنها به سنگ خورده و هیچ نتیجه ای جز رسوایی دریافت نکردند.

وی اظهار داشت:دشمنان بسیار مفتضحانه عمل کردند به گونه ای که حتی رادیو انگلیس مردم را تشویق به مسلح شدن می کرد که این کار بی سابقه ای است.

آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به اینکه فتنه اخیر خاموش شده اما فراموش نشده است ادامه داد: دشمنان از همه فرصت ها علیه نظام اسلامی استفاده می کنند بنابراین ما همواره اید بیدار و هوشیار باشیم.

وی گفت: در دنیا عده ای یاغی و دیکتاتور به دنبال تسلط بر جهان و چپاول ثروت جهان هستند و گناه بزرگ ملت ایران ایستادگی روی پای خود و مقابله با این سلطه گری هاست و تا زمانی که ما مقاومت و ایستادگی کنیم آنها نیز فتنه ای جدید به راه انداخته و هیچ گاه از ما راضی نمی شوند.

وی بااشاره به اینکه ملت ایران به هیچ کس باج نمی دهد و روی پای خود ایستاده است،گفت: آنها تصور می کردند با اغتشاشات در شهرها کار نظام اسلامی به پایان می رسد اما غافل ازاینکه انقلاب اسلامی ریشه دار است.

آیت الله مکارم شیرازی ادامه داد: ملت ایران استقلال خود را به راحتی به دست نیاورده است و آن را هم به سادگی از دست نمی دهد و ای کاش سیاستمداران غربی پیام این راهپیمایی های عظیم ملت را درک می کردند و می فهمیدند از این فتنه به جایی نخواهند رسید.

**ضرورت حفظ وحدت و انسجام در کشور
آیت الله مکارم شیرازی در بخش دیگری از سخنان خود بر ضرورت حفظ وحدت و انسجام در کشور تاکید کرد و گفت: اختلاف یکی از عذاب های الهی است که با صاعقه و زلزله های ویران گر برابرست.

وی افزود: راهپیمایی های وحدت بخش اخیر نشان داد که مردم با وجود همه اختلافات و مطالبات برای مقابله با فتنه دشمنان با هم به صحنه می آیند و اجازه آشوب در کشور را نمی دهند

**توجه دولت و مجلس به مطالبات مردم دربودجه 97
وی درادامه خواهان توجه دولت و مجلس به مطالبات مردم در جریان تصویب بودجه سال آینده شد و گفت: مبادا برخی مسئولان مطالبات مردم را توجیه کنند ، باید واقعیت ها را پذیرفت و مشکلات اقتصادی را برطرف کرد.

آیت الله مکارم شیرازی ادامه داد: باید با برنامه ریزی و تلاش مضاعف دولت همانگونه که در عرصه های علمی و نظام پیشرفت رسیده ایم مشکلات اقتصادی نیز برطرف شود.

وی خاطرنشان کرد:باید با تکیه بر اقتصاد مقاومتی و نگاه به درون مسائل اقتصادی و معیشتی مردم برطرف شود و بدانیم که دشمنان می توانند ما را تحریم کنند و این کار افراد ضعیف و ناتوان است.

وی اظهار داشت: دشمنان از قدرت موشکی ایران اسلامی به شدت هراس دارند و اگر ما مقاومت و ایستادگی کنیم ابزار تحریم نیز در دست آنها خارج خواهد شد.

** فضای مجازی باید سالم و ایمن شود

آیت الله مکارم شیرازی دربخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مخاطرات فضای مجازی اظهار داشت: اختیار فضای مجازی ما به دست دیگران است و درحقیقت ما برده آنان هستیم و مسئولان باید هرچه سریعتر با درنظر گرفتن درخواست های مردم فضای مجازی سالم و ایمن ایجاد کنند.

وی گفت: ما درگذشته این مساله را تذکر داده بودیم واکنون که دامان خودشان را گرفته به فکر افتاده اند.

**دلسوزان نظام انتقادات خود را همراه با راهکار مطرح کنند
آیت الله مکارم شیرازی دربخش دیگری از سخنان خود بر ضرورت دوری از التهاب و اختلاف در جامعه تاکید کرد و گفت: مردم و دلسوزان باید انتقادات خود را همراه با راه کارهای پیش نهادی مطرح کنند.

وی افزود: اسلامیت و جمهوریت در کشور ما با هم عجین شده و قانون اساسی داریم که با رای بالای مردم به تصویب رسیده است و همه باید به آن عمل کنند.

منبع: ایرنا
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۳ - ۱۳۹۶/۱۰/۱۶
0
0
درود
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین