کد خبر: ۵۰۵۵۰۹
تاریخ انتشار : ۰۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۰:۳۶
اعضاي باند سارقان مسلحي كه از يك تبعه خارجي در استان خراسان رضوي 7 ميليارد تومان سرقت كرده بودند به دام افتادند.
آفتاب‌‌نیوز :
6‌مرداد‌ماه سال گذشته بود كه راننده تاكسي همراه مسافر خارجي به مأموران پليس استان خراسان رضوي مراجعه كردند و از پنج‌سارق مسلح به اتهام سرقت اموال مرد مسافر شكايت كردند. 

راننده تاكسي در توضيح ماجرا گفت: همراه مسافر خارجي‌ام از تايباد راهي مشهد بوديم كه در ميانه راه خودروي پژو‌405 نقره‌اي را ه را بر ما سد كردند. 

سرنشينان خودروي پژو كه مسلح بودند مقدار زيادي ريال سعودي، درهم امارات و دينار كويت به ارزش 7‌ميليارد تومان از مسافر خارجي سرقت كردند و از محل گريختند. با طرح اين شكايت تيمي از مأموران پليس تحقيقات خود را براي شناسايي سارقان مسلح آغاز كردند. در حالي كه سارقان از خود هيچ ردي به جاي نگذاشته بودند بررسي‌ها نشان داد دو نفر از اعضاي اصلي اين باند با پول‌هاي سرقتي يك دستگاه تريلر و يك دستگاه خودروي سواري گرانقيمت خريده و از مرز به كشور تركيه گريخته‌اند. در حالي كه 19‌ماه از حادثه گذشته بود مأموران پليس دريافتند دو متهم فراري به ايران بازگشته و در شهر مشهد به صورت مخفيانه زندگي مي‌كنند.

 پس از اين مأموران در تحقيقات فني مخفيگاه متهمان را شناسايي و در اقدامي غافلگيرانه آنها را دستگير كردند. دو متهم در بازجويي‌ها به جرم خود با همدستي سه‌سارق ديگر اعتراف كردند.  سردار قادر كريمي، فرمانده انتظامي استان خراسان رضوي با بيان اينكه مأموران سه‌عضو ديگر اين باند را در تربت‌جام دستگير كردند، گفت: پس از اعتراف متهمان كارآگاهان مبارزه با جرائم جنايي مخفيگاه سه‌متهم ديگر را در شهرستان تربت جام شناسايي كردند و آنها را به صورت نامحسوس تحت نظر گرفتند و در فرصت مناسب دستگير كردند.  تحقيقات از متهمان براي شناسايي شاكيان احتمالي ادامه دارد. 

منبع: جوان

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین