کد خبر: ۵۰۶۲۲۱
تاریخ انتشار : ۱۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۱:۲۲
شهرام جزایری گفت: باید برای کار اقتصادی از ایران بروم.
آفتاب‌‌نیوز :
 البته در دنیای جدید آمدن به ایران یا رفتن ازآن و هر کشوری معنایی ندارد همانطور که ارزهای دیجیتالی مفهوم جابجایی ارز را تغییر داده اند مرزها نیز در حال تغییر است و دیگر نمی توان مانند گذشته در مورد رفتن و آمدن از یک کشور صحبت کرد.اما به هر حال برای کار اقتصادی ناگزیر به رفتن هستم. البته ممکن است سال آینده برای فعالیت های اجرایی که نیاز به حضور من داشته باشد، ترددم بیشتر شود اما به هر حال ایرانی هستند و وطنم را دوست دارم و زندگی خیلی خوبی در اینجا داشته و دارم. در ضمن اعتبار خیلی خوبی داشته و دارم لذا چیزی به معنای کندن از کشور در برنامه من نیست اما ممکن است تا ۵ سال تردد من بیشتر شود.

وی در پاسخ به این سئوال که فکر نمی کنید همین سابقه است که شما را از فعالیت اقتصادی در ایران بازداشته است؟ گفت: این هم هست. همین حالا هم بروم یک عده می گویند که وای پول ها را برد اما در کل می دانم برایم حاشیه درست می شود، برای همین کار اقتصادی ام را خارج از ایران کلید می زنم. یک واقعیت را بگویم.

او ادامه داد: شرایط ایران برای پرش های من مناسب نیست. در این سال ها هم  تجربه ام بیشتر شده  و هم اعداد و ارقام مد نظرم افزایش پیدا کرده است،الان محال است یک طرح اقتصادی  کمتر از یک تا میلیارد تا ۲ میلیارد دلار بنویسم. نه برای من که شرایط کشور برای پرش های بزرگ اقتصادی هیچ کسی مناسب نیست. کارهای بزرگ متاسفانه واکنش منفی و حاشیه ایجاد می کند.

او در توضیح دلایل بروز این اتفاق گفت: در این جامعه عامه مردم به منابع دسترسی ندارند، از این رو  وقتی می‌بینند کسی کار بزرگ انجام می‌دهد سریع می‌گویند از کجا آورده ؟ این ها که مردم عادی اند. یک زمانی ، رییس جمهور این مملکت می رفت پشت تریبون می گفت چرا وام میلیاردی می دهید ، آن وقت از این طرف این حرف ها را می زد از آن طرف بانک ها 130 هزار میلیارد تومان بدهی معوقه داشتند. وقتی رییس جمهور این مملکت این حرف ها را می زد از مردم عادی چه توقعی می رود؟ البته بگویم تاثیر حرف های آن آقا هنوز هم هست. الان همه ترسو و محافظه کار شده اند . کسی جرات وام دادن ندارد .

وی اضافه کرد: البته باید تاکید کنم که  در داخل ایران هیچ منع قانونی و حقوقی برای فعالیت ندارم.
خبرانلاین
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین