کد خبر: ۵۰۶۳۳۱
تاریخ انتشار : ۱۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۵

پذیرش پناهندگان در آلمان محدود شد

احزاب آلمان بر سر مسئله پذیرش محدود پناهندگان از 180 هزار تا حداکثر 220 هزار در سال به توافق رسیدند.
آفتاب‌‌نیوز :
در حالی که احزاب بزرگ آلمانی به مراحل پایانی مذاکرات جهت تشکیل مجدد ائتلاف بزرگ در این کشور نزدیک می شوند رسانه های آلمانی از توافق آن ها بر سر مسئله پناهندگان که یکی از موضوعات مورد مناقشه در مذاکرات بود خبر دادند.

 به نوشته روزنامه اتریشی "استاندارد"، "رالف اشتگنر"، معاون حزب سوسیال دموکرات آلمان در این باره اظهار داشت که ما در یک گروه کاری سخت به توافقی در این راستا دست پیدا کردیم. وی همچنین تاکید کرد که ما با دلایل پناهندگی ونه پناهندگان مبارزه می کنیم. به گفته این مقام حزب سوسیال دموکرات بزرگترین موفقیت این حزب توافق درباره قانون مهاجرت شفاف  و مدرن است. وی از توافق بر سر مسئله پذیرش محدود پناهندگان از 180 هزار تا حداکثر 220 هزار در سال خبر داد.

احزاب بزرگ آلمانی همچنین تاکید کردند که ما باید تلاش هایی را در پیش گیریم که موج مهاجرت ها به آلمان و اروپا را به صورت مناسب جهت دهی کرده و آن را محدود کند. به این ترتیب شرایطی مانند آنچه در سال 2015 رخ داد نباید دیگر اتفاق بیافتد. بحران پناهندگان در آن سال آغاز شد.

حدود چهار ماه بعد از برگزاری انتخابات پارلمانی آلمان احزاب متحد مسیحی و سوسیال دموکرات بالاخره از روز جمعه گذشته مذاکرات رسمی برای تشکیل مجدد ائتلاف بزرگ در آلمان را آغاز کردند. اما این مسئله همچنان باز و نامشخص است که توافق این احزاب برای این منظور با چه سرعتی شکل می گیرد.

رسانه های آلمانی امروز در گزارش هایی از وارد شدن احزاب بزرگ به مرحله پایانی مذاکرات جهت تشکیل ائتلاف بزرگ و احتمال نهایی شدن آن تا روز یکشنبه خبر دادند.

تسنیم 
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین