کد خبر: ۵۰۹۳۴۰
تاریخ انتشار : ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۷
«لذت آواز» با ارکستر بل کانتو
نیما پناهی‌ها رهبر ارکستر بل کانتو درباره اجرای پیش روی خود گفت: کنسرت اُپرا و کُر بزرگ در ادامه پروژه‌های قبلی “آواز زیبا”، “شور آواز”، “نبض آواز” و “جادوی آواز” بود که نام آن را “لذت آواز” گذاشته و جزو آخرین کنسرت از پنج‌گانه اُپراهای بل کانتو است.
آفتاب‌‌نیوز : ارکستر و کر بزرگ بل کانتو به رهبری نیما پناهی‌ها با چیدمانی متفاوت از نوازندگان و خوانندگان روی صحنه می‌رود.

نیما پناهی‌ها رهبر ارکستر بل کانتو درباره اجرای پیش روی خود گفت: کنسرت اُپرا و کُر بزرگ در ادامه پروژه‌های قبلی "آواز زیبا”، "شور آواز”، "نبض آواز” و "جادوی آواز” بود که نام آن را "لذت آواز” گذاشته و جزو آخرین کنسرت از پنج‌گانه اُپراهای بل کانتو است.

وی افزود: در این کنسرت خوانندگان اُپرای بل کانتو با همکاری آنسامبل شهرزاد و به رهبری بنده به روی صحنه تالار وحدت خواهند رفت و تینا جامه‌گرمی، یگانه حسینی‌نیا، نیلوفر سهی، نگار نوراد، هادی اسماعیلی به عنوان نوازندگان آنسامبل شهرزاد و همچنین سارا صوفی سیاوش به‌عنوان پیانیست در ترکیب نوازندگان ارکستر بل کانتو به هنرنمایی می‌پردازند.

او ادامه داد: "بل ‌کانتو” اصطلاح ایتالیایی است به معنی آواز زیبا و سبکی مخصوص بهترین ملودی نویسان و بزرگ‌ترین اپرا نویسان تاریخ ایتالیا است. تمام قطعات با دقت بسیار زیادی انتخاب می‌شوند. اجرای صحیح قطعاتی بسیار زیبا و تأثیرگذار چنان شور و هیجانی در شنونده ایجاد می‌کنند که شنونده، نه به‌اجبار، بلکه از سر شوق در جریان موسیقی غرق‌شده و عمیقاً در جریان مفاهیم زیبای موسیقی قرار می‌گیرد، که نه‌تنها موسیقی را درک می‌کند بلکه نوعی همدلی ایجاد می‌شود. شنونده های ما دائم غرق در احساسات و شور و هیجان است، با دقت گوش می‌دهد و تمام جزئیات را زیر نظر دارد و این همان شکوهی است که از اجرای بل‌کانتو توقع می‌رود.

پناهی‌ها در پایان نیز گفت: همان‌طور که پیش‌تر نیز توضیح دادم این کنسرت در ادامه اجراهای گذشته "بل کانتو” بوده و پایان‌بخش اجراهای پنج‌گانه ما است. در این سال‌ها آثار بسیاری از اُپراهای ایتالیایی توسط ارکستر روی صحنه اجرا شده‌اند و این اجرا نیز روال سابق را طی می‌کند.

"بل کانتو” روز پنجشنبه ۱۰ اسفندماه در تالار وحدت روی صحنه خواهد رفت.

منبع: هنرآنلاین
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین