کد خبر: ۵۱۲۸۰۷
تاریخ انتشار : ۱۷ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۷
اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) مبلغ ۱۰۰ هزار یورو به برنامه توانبخشی جسمی کمیته بین المللی صلیب سرخ در افغانستان کمک کرد.
آفتاب‌‌نیوز :
کوین دی‌بروین، ستاره بلژیکی تیم منچسترسیتی، به نمایندگی از طرف یوفا این مبلغ اهدایی را قبل از دیدار منچستر سیتی و بازل در لیگ قهرمانان به کمیته بین المللی صلیب سرخ اهدا کرد. کریستیانو رونالدو، لیونل مسی، سرخیو راموس و فیلیپ لام ازجمله ستارگانی بودند که به عنوان نمایندگان یوفا این کمک مالی را در سال های گذشته به صلیب سرخ جهانی هدیه کرده اند.  

دی بروین مشارکت در این کار خیرخواهانه را افتخار بزرگی برای خود می داند، چرا که ستارگان بزرگی پیش از او در این کار حضور داشته اند. او ضمن اشاره به مشکلات معلولان گفت: " ما فوتبالیست ها انسان های خوش شانسی هستیم، چرا که همه چیز در زندگی‌مان داریم. بنابراین هر وقت که بتوانیم باید به دیگران کمک کنیم."

این مبلغ برای حمایت از برنامه توانبخشی جسمی کمیته بین ‌المللی صلیب سرخ برای قربانیان مین و دیگر معلولین در افغانستان است. این سازمان در حال حاضر هفت مرکز ارتوپدی در افغانستان دارد و به ۱۶۲ هزار بیمار تاکنون خدمات رسانی کرده است.

در طی این برنامه حمایتی، سالانه دست‌کم ۲۰ هزار دست و یا پای مصنوعی و دیگر اعضای مصنوعی بدن برای مردم افغانستان ساخته می شود. این برنامه همچنین شامل جلسات فیزیوتراپی، آموزش فوتبال و همین‌طور برپایی تیم فوتبال است. حدود یک سوم افرادی که این خدمات را دریافت می کنند کودکان افغان هستند وکمک به بازگشت این کودکان به جامعه از اقدامات دیگر کمیته بین المللی صلیب سرخ است.

الکساندر چفرین، رئیس یوفا، ضمن قدردانی از فعالیت های خستگی ناپذیر کمیته بین المللی صلیب سرخ برای کمک به قربانیان مین، گفت: "برنامه توانبخشی جسمی این کمیته در افغانستان ثابت کرده است که فوتبال می‌تواند در زندگی مردم تغییر ایجاد کند."

چفرین در ادامه گفت: " حمایت از فوتبال در تمامی سطوح و همچنین  توجه به تاثیرات مثبت این ورزش در کمک به بهبود روند توانبخشی جسمی مردم افغانستان اهمیت ویژه ای برای یوفا دارد."

دومینیک استیلهارت، مدیر عملیات کمیته بین المللی صلیب سرخ، این مبلغ اهدایی را به نمایندگی از این سازمان بشردوستانه دریافت کرد. او پس از دریافت این کمک گفت: "ما امیدواریم که کودکان، که تقریبا یک سوم بیماران مراکز توانبخشی ما را تشکیل می دهند، از این کمک بهره مند شوند. همچنین تعامل بیشتر با دی بروین ونادیا نادیم نیز به افزایش اعتماد به نفس و اشتیاق این کودکان نیز  کمک خواهد کرد."

به گزارش ایسنا، مشارکت یوفا با کمیته‌ بین‌المللی صلیب سرخ به سال ۱۹۹۷ میلادی بازمی گردد، هنگامی که گردانندگان فوتبال اروپا خود را ملزم به حمایت از کمپین ضد مین کمیته‌ بین‌المللی صلیب سرخ کردند. در بیست سال گذشته، یوفا حدود ۳.۵ میلیون یورو به  برنامه توانبخشی جسمی کمیته بین المللی صلیب سرخ در سراسر جهان کمک کرده است.


بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین