کد خبر: ۵۱۳۰۴
تاریخ انتشار : ۰۳ مهر ۱۳۸۵ - ۱۴:۰۰
روزنامه عبری ادعا کرد:

دیدار سری سران اسرائیل و عربستان

آفتاب‌‌نیوز :  به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس روزنامه اسرائیلی یعودوت آحارونوت به نقل از منابع اسرائیلی ناشناس دیدار سران اسرائیل و عربستان را تایید کرده است. این در حالی است که ایهود اولمرت،  انجام این دیدارها را تکذیب کرده است. 

این روزنامه اسرائیلی در حالی خبر از دیدار سران ریاض و تل‌آویو داده است که تمام منابع اسرائیلی مورد ادعای این روزنامه از بیان جزئیاتی در خصوص مکان برگزاری و محتوای اصلی این دیدار خودداری کرده‌اند. 

به ادعای این روزنامه گفت‌وگوها میان اولمرت و اعضای خانواده سلطنتی عربستان که به احتمال زیاد پادشاه عربستان نیز در آن حضور داشته است در خصوص فعالیت‌های هسته‌ای ایران، حمایت مالی تهران از حزب‌الله لبنان و راه‌های رسیدن به صلح میان اسرائیل و فلسطین بوده است. 

گیدئون عذرا یکی از وزرای کابینه اسرائیل از تایید یا تکذیب خبر فوق خودداری کرده و گفته است اطلاعاتی بیشتر از آنچه در روزنامه‌ها منتشر شده ندارد. 

اولمرت در حالی خبر ملاقات اخیر با سران سعودی را تکذیب می‌کند که در تازه‌ترین اظهارات خود از پادشاه عربستان صعودی به خاطر درایت و حس مسئولیت‌اش تقدیر کرده بود. وی در مصاحبه با روزنامه یعودوت آحارونوت در پاسخ به سوالی در خصوص برقراری تماس‌های محرمانه اسرائیل با عربستان گفته بود: من نباید به هر سوالی جواب بدهم!
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین