کد خبر: ۵۱۴۰۶۴
تاریخ انتشار : ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۶
مديرعامل صندوق تامین خسارتهاي بدنی کشور در اصفهان با مقامات قضایی و سازمان زندانهاي استان دیدار کرد.
آفتاب‌‌نیوز :
در آستانه نوروز 97 و در اجرای مأموریت های محوله قانونی به این نهاد عمومی، دکتر جباری مدیرعامل صندوق و هیئت همراه به استان اصفهان سفر کرده و با مقامات قضایی و سازمان زندان های استان دیدار کردند.

مدیرعامل صندوق تامین خسارتهاي  بدنی در این نشست گفت : از ابتدای سال٩٦ با همکاری ستاد ديه، تا کنون مبلغ ۵۳۰ میلیارد ریال برای زیان دیده گان حوادث رانندگی در استان اصفهان پرداخت شده و تعداد ۶۰۰ نفر مقصران حوادث رانندگی با دریافت تسهیلات یا از زندان آزاد شدن یا از زندانی شدن آنها جلوگیری شده است.

وی افزود: باقیمانده زندانیان مشمول خدمات صندوق تامین خسارت بدني  با همکاری ستاد دیه شناسایی و سریعا در صندوق برای آنها تشکیل پرونده خواهد شد تا انشاء الله تا قبل از تحویل سال نو به آغوش گرم خانواده باز گردند.

دکتر علی جباری در ادامه این نشست با اشاره به قانون شخص ثالث و مأموریت هایی که نظام مقدس اسلامی به این نهاد محول نموده گفت: از هر ظرفیتی برای اجرای صحیح قانون جدید شخص ثالث و تکالیف صندوق استفاده می کنیم تا حقوق زیان دیدگان حوادث رانندگی تضییع نشود.

این اولین بار است که در صندوق تامین خسارتهای بدنی با این رویه جدید در جهت حبس زدایی و کاهش زندانیان مشمول خدمات صندوق، در سفرهاي استاني با حضور در زندان ها بسرعت پرونده ها تشکیل و پیگیری می شود.

مدیرعامل صندوق خسارتهاي بدنی در پایان تاکید کرد : توسعه عدالت اجتماعی ، توانبخشی و حبس زدایی هدف صندوق خسارت بدنی است و امید داریم با تدبیر همه ی نهادها و مراجع مرتبط بتوانیم به سوي تحقق صد درصدی آن گام برداریم.

منبع: روابط عمومی صندوق تامین خسارتهاي بدنی کشور
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین