کد خبر: ۵۱۴۲۳۱
تاریخ انتشار : ۲۴ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۷
نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: در مناقصات قدیم، پیمانکاری که کمترین قیمت را مطرح می‌کرد انتخاب می‌شد اما در شرایط جدید مناسب‌ترین پیشنهاد، بومی بودن است.
آفتاب‌‌نیوز :
حسین سلاح‌ورزی در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان لرستان با اشاره به لزوم استفاده از پیمانکاران بومی در طرح‌های استان افزود: بر اساس قانون ماده ۴۷ برنامه توسعه، کلیه دستگاه‌ها موظف هستند در طول اجرای طرح‌ها در شرایط برابر اولویت واگذاری پروژه‌ها و طرح‌ها را به پیمانکاران بومی واجد شرایط بدهند ولی متأسفانه در حوزه صنعت این قانون رعایت نمی‌شود.

رئیس اتاق بازرگانی لرستان خاطر نشان کرد: در مناقصات قدیم، پیمانکاری که کمترین قیمت را مطرح می‌کرد انتخاب می‌شد اما در شرایط جدید مناسب‌ترین پیشنهاد، بومی بودن است.
 
وی یادآور شد: برای رسیدگی به شکایات مناقصات نیز یک هیئت پنج نفره وجود دارد و یک قاضی نیز عضو هیئت است که در صورت بروز مشکل و شکایت در استانداری این جلسه برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، رئیس اتاق بازرگانی لرستان افزود: همچنین بر اساس بند الف ماده ۲۰  قانون مناقصات لازم است از یک روش ارزیابی موضوع اعلام سود استفاده شود که در آن به‌صراحت سازوکار و ارزیابی مربوطه مشخص شود اما بر اساس شنیده‌ها این قانون در مناقصات رعایت نمی‌شود.


بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین