کد خبر: ۵۱۹۰۱
تاریخ انتشار : ۱۶ مهر ۱۳۸۵ - ۱۴:۲۰
ادعای جدید آمریکا

ایران از آزمایش کره سود می‌برد!

آفتاب‌‌نیوز : جوزف برمودر تحلیل‌گر مجله دفاعی جینز دیفنس با اشاره به اینکه کره‌شمالی ممکن است ناظرانی را برای مشاهده این آزمایش دعوت کند مدعی شده است: نتیجه این است که ایران ممکن است طرحی از سلاح هسته‌ای را بدون اینکه یک کشور دارای تسلیحات هسته‌ای محسوب شود آزمایش کند. 

به نوشته این هفته‌نامه بیانیه کره‌شمالی برای آزمایش سلاح هسته‌ای در زمانی اعلام شده است که تلاش‌ها اروپا و آمریکا برای متقاعد کردن ایران به تعلیق فعالیت‌های هسته‌ای در حال افزایش است. 

هرچند که ایران تاکنون بارها اعلام کرده است که ارتباط نظامی با کره‌شمالی ندارد ولی تعدادی از روزنامه‌ها و رسانه‌های غربی همواره تلاش کرده و می‌کنند تا وجه مشترکی بین آزمایش‌های موشکی و هسته‌ای کره شمالی و فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای ایران پیدا کنند. 

روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز در زمان اعلام آمادگی کره‌شمالی برای آزمایش موشک‌های بالستیک خود نوشته بود: تهدید کره‌شمالی برای آزمایش موشک‌های بالستیک انعکاس شفافی از استراتژی اخیر ایران برای از سرگیری تولید سوخت هسته‌ای است. 

روزنامه فرانسوی فیگارو نیز در این خصوص به نقل از یان ولفشتال از کارشناسان تسلیحاتی مرکز مطالعات استراتژیک و بین‌المللی واشنگتن نوشته بود: کره‌شمالی که دید، ایران به خاطر برنامه اتمی‌اش، پیشنهاد‌های مناسبی را از آمریکا و اروپا دریافت کرده می‌خواهد با انجام آزمایش‌های نظامی توجه و پیشنهادهای مشابهی از آمریکا دریافت کند.
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین