کد خبر: ۵۲۰۶۳
تاریخ انتشار : ۱۹ مهر ۱۳۸۵ - ۱۱:۴۰
رسانه‌های آمریکایی

اعمال فشار بر کره ، ایران را نمی‌ترساند

آفتاب‌‌نیوز : به گزارش روزنامه آمریکایی لس‌ آنجلس تایمز مقامات ایرانی به وضوح نشان دادند که خشم جامعه بین‌المللی بعد از آزمایش اتمی کره‌شمالی ترسی در آنها برای ادامه دادن به فعالیت‌های هسته‌ای‌شان ایجاد نمی‌کند. 

این گزارش‌ها در حالی در مطبوعات آمریکایی منتشر می‌شوند که ایران بلافاصله بعد از آزمایش اتمی کره‌شمالی این آزمایش را محکوم کرده و کارشناسان بین‌المللی نیز تاکید می‌کنند که فعالیت‌های هسته‌ای تهران و پیونگ یانگ قابل قیاس با یکدیگر نیستند. 

به نوشته لس‌آنجلس تایمز کارشناسان مسائل ایران در آمریکا می‌گویند: رهبران ایران از آزمایش اتمی کره‌شمالی، هند و پاکستان درس‌هایی یاد گرفته‌اند. عدم اعمال تحریم‌های شدید از سوی واشنگتن بر این کشورها که امروز از متحدان آمریکا هستند و حتی امضای قرارداد همکاری هسته‌ای با آنها (هند) نشان می‌دهد که آمریکا در نهایت مجبور است ورود کشورهای جدید به باشگاه هسته‌ای را بپذیرد. 

این گزارش در حالی در روزنامه آمریکایی منشتر شده که روز گذشته نیز روزنامه اسرائیلی‌ هاآرتص گزارش مشابهی منتشر کرده بود و مدعی شده بود آزمایش اتمی کره و ناتوانی آمریکا در اعمال فشار بر پیونگ یانگ سبب می‌شود که تهران در حرکت در مسیر فعالیت‌های هسته‌ای خود مصمم‌تر شود. 

یک مقام آمریکایی که نخواسته نامش فاش شود بعد از آزمایش اتمی کره با رد اظهاراتی که هدف آنها موازی نشان دادن سیاست‌های هسته‌ای ایران و کره‌شمالی است گفته است: اگر چه جرج بوش هر دو کشور را در محور شرارت قرار داده اما کره‌شمالی یک مورد کاملا متفاوت است .ایران قطعا از کره‌شمالی پیروی نخواهد کرد. وی پیش‌بینی کرده است که استراتژی آمریکا در قبال ایران تحت تاثیر آزمایش اتمی کره‌شمالی قرار نمی‌گیرد.
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین