کد خبر: ۵۲۱۰۵
تاریخ انتشار : ۱۹ مهر ۱۳۸۵ - ۱۷:۲۳
حضور جدی روحانی و هاشمی در انتخابات

هاشمی به گمانه‌زنی‌ها پایان داد

آفتاب‌‌نیوز :

در این زمینه، «غلامرضا مصباحی مقدم» سخنگوی جامعه روحانیت مبارز پیش از این اعلام كرده بود که در جلسه‌ای با حضور آیت‌الله مهدی کنی، نام هاشمی در فهرست جامعه روحانیت قرار گرفت.

از سوی دیگر، فهرست اصلاح طلبان در تهران با محوریت مجمع روحانیون مبارز و مجمع مدرسین حوزه علمیه قم در حالی تهیه شده كه دو روحانی شاخص طیف میانه رو یعنی «حسن روحانی» و هاشمی رفسنجانی در آن حضور دارند و حتی گفته می شود هاشمی نفر اول این فهرست خواهد بود.

حزب اعتمادملی نیز با دبیركلی «مهدی كروبی» نیز نام هاشمی و روحانی را در فهرست خود قرار داده است.

در این میان، به نظر می‌رسد تنها حامیان مصباح یزدی هستند كه نام هاشمی را در فهرست خود ندارند. پیش از این، «حسین جلالی» رییس دفتر مصباح یزدی اعلام كرده بود: «ستادهای مردمی كه در دوره انتخابات ریاست جمهوری نهم و در حمایت از آقای احمدی نژاد شكل گرفت، این بار نیز با محوریت نخبگان حوزه علمیه، لیستی جداگانه و با محوریت لیست جامعتین ارائه خواهد داد كه تفاوت های جزئی با این لیست دارد».

وی افزوده بود: «ستادهای خود جوش مردمی طرفدار جریان فكری آیت الله مصباح یزدی لیست انتخاباتی منهای هاشمی رفسنجانی ارائه می‌دهند».

بررسی موقعیت هاشمی در فهرست های انتخاباتی به عبارتی آرایش واقعی انتخابات خبرگان را نشان می‌دهد.

در این زمینه، پیش از این «محمد عطریانفر» عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی در تحلیل فضای انتخابات خبرگان و كاندیداتوری هاشمی به خبرنگار سیاسی آفتاب گفته بود: «موقعیت هاشمی رفسنجانی به گونه‌ای است که در حال حاضر باید در انتخابات خبرگان شرکت کند».

عطریانفر در مورد احتمال تخریب هاشمی در انتخابات افزود: «تخریب‌ها سازمان یافته است ولی چون بزرگان کشور می‌خواهند هاشمی شرکت کند،‌ قطعا به طور سازمان یافته‌ای جلوی تخریب‌ها را خواهند گرفت و احتمالا موج تخریب‌ها در این دوره کمتر باشد».

بنابر تحلیل عطریانفر، آرای نهایی نامزدهای انتخابات خبرگان بستگی به شرکت مردم در انخابات دارد و در عین حال بنابر تجربه انتخابات سال گذشته قابل پیش‌بینی نیست.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین