کد خبر: ۵۲۲۶۰۸
تاریخ انتشار : ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۳
از جمله درخواستهای نتانیاهو از پوتین این است که به ایران برای توقف یا تعویق حملات انتقام جویان فشار وارد کند و به عبارتی نتانیاهو قصد دارد که این پیام را به تهران از طریق روسها ارسال کند. از دیگر اهداف سفر نتانیاهو این است که روسها را به خطرناک بودن حضور ایران و موشک ها و پهپادهای آن در سوریه قانع کند. سوم اینکه تلاش خواهد کرد که پوتین را به عدم واگذاری اس ۳۰۰ به سوریه راضی کند زیرا در این صورت دیگر جنگنده های اسرائیلی با آزادی کامل نمی توانند مانند گذشته در سوریه عمل کنند.
آفتاب‌‌نیوز :
یک رسانه عرب زبان با اشاره به سفر نخست وزیر رژیم صهیونیستی به مسکو به سه هدفی که وی در مسکو دنبال می کند و پاسخی که از رئیس جمهور روسیه دریافت می کند، پرداخته است.

رای الیوم در مطلبی با اشاره به سفر بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی به مسکو برای دیدار با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه آورده است: دیدار نتانیاهو به ویژه در زمان کنونی و همزمانی آن با بحران فزاینده در جبهه های سوریه و لبنان و افزایش احتمال واکنش انتقام جویانه ایران قابل توجه است. در این روزها نگرانی بر نتانیاهو و اسرائیلی ها به حد اعلی خود از بیم انتقام از دید بسیاری از ناظران رسیده است به ویژه که ارتش اسرائیل در حال آماده باش شدید به سر می برد.

این رسانه می نویسد: از جمله درخواستهای نتانیاهو از پوتین این است که به ایران برای توقف یا تعویق حملات انتقام جویان فشار وارد کند و به عبارتی نتانیاهو قصد دارد که این پیام را به تهران از طریق روسها ارسال کند. از دیگر اهداف سفر نتانیاهو این است که روسها را به خطرناک بودن حضور ایران و موشک ها و پهپادهای آن در سوریه قانع کند. سوم اینکه تلاش خواهد کرد که پوتین را به عدم واگذاری اس ۳۰۰ به سوریه راضی کند زیرا در این صورت دیگر جنگنده های اسرائیلی با آزادی کامل نمی توانند مانند گذشته در سوریه عمل کنند.

رای الیوم در ادامه نوشت: نمی دانیم که رئیس جمهور روسیه با بسته ای از خواسته های نتانیاهو در مقابل آنچه وی عرضه می کند موافقت خواهد کرد یا خیر اما آنچه می دانیم این است که پوتین از اقدامات تحریک آمیز و توهین های اسرائیل به وی و روسیه و شوکت کشورش به تنگ آمده است به ویژه در زمینه حمله موشکی به پایگاهای نظامی سوریه که جان افسران روس را در معرض خطر قرار می دهد و این حملاتی که واکنش روسیه به آن تحویل مجانی اس ۳۰۰ برای حمایت از حریم هوایی سوریه است.

این رسانه اعلام کرد: سفر نتانیاهو به مسکو یک روز پس از اینکه ترامپ رئیس جمهور آمریکا تصمیمش را درباره برجام اتخاذ کرد صورت می گیرد و نشان دهنده ترس حاکم بر رژیم اشغالگر است که برتری نظامی و هوایی و زمینی را در سوریه و لبنان از دست داده و از انتقام قریب الوقوع ایران که معادلات بسیاری را در منطقه بر هم می زند، بیمناک است.

منبع: مهر
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین