کد خبر: ۵۲۲۸۴۸
تاریخ انتشار : ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۲۳:۵۹
رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: «اسلام وقتی قوی است که بتوانیم احکام الهی را اجرا کنیم. وگرنه اسلام منحصر و محدود در مساجد و حوزه‌ها همچنان که پیش از انقلاب وجود داشت، چه ضمانتی برای اجرای احکام و چه خطری برای دشمنان اسلام دارد؟»
آفتاب‌‌نیوز :
رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: ما وظیفه داریم که از نظام اسلامی دفاع کنیم؛ روحانیت و حوزه‌های علمیه همچنان که از ابتدای پیروزی انقلاب حامی و پشتوانه این نظام بوده و همچنان با همان روحیه انقلابی باید از نظام اسلامی دفاع کند.

آیت الله محمد یزدی در آغاز درس خارج فقه خود با اشاره به سیر تاریخی نهضت اسلامی و پیروزی انقلاب اسلامی در بهمن 57 گفت: حدوداً 40 سال پیش در این کشور انقلابی به پا شد. یک رژیم طاغوتی مورد حمایت همه‌ طاغوت‌های دنیا به دست امام راحل رضوان الله تعالی علیه و علمای اسلام و با همراهی مردم واژگون شد و حکومتی به نام اسلام و مورد قبول مردم و روحانیت مستقر شد.

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در ادامه به دشمنی‌ها و توطئه‌های مختلف برای تضعیف و سرنگونی انقلاب اسلامی اشاره و خاطرنشان کرد: با وجود همه توطئه‌های دشمنان، ما نزدیک به 40 سال از این حکومت دفاع کرده‌ایم و همچنان از آن دفاع می‌کنیم اما این به معنای آن نیست که در نظام ما، هیچ نقص و ایرادی وجود ندارد.

آیت الله یزدی با اشاره به این نکته که در همه حکومت‌ها ممکن است نواقصی وجود داشته باشد، اظهار داشت: مگر می‌توان حکومتی را پیدا کرد که هیچ نقص و ایرادی در سازوکار خود نداشته باشد؟ اما عاقلانه و منطقی نیست که به بهانه وجود یک نقص و اشکال، ماهیت آن حکومت را به طور مطلق زیر سؤال ببریم.

وی ادامه داد: واقعیت این است که جهت گیری و مسیر نظام ما، بر اساس احکام و دستورات اسلام و قرآن است. اسلامی که تا پیش از انقلاب تنها در مساجد و حوزه‌ها وجود داشت اما به برکت انقلاب اسلامی در سراسر جامعه و ادارات و نهادها و دستگاه‌های حکومتی و دولتی جاری و ساری شده است.

آیت الله یزدی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی از درون حوزه و با حمایت روحانیت و علمای اسلام برپا شده است، بر لزوم حفظ روحیه انقلابی گری طلاب تاکید کرد و افزود: ما وظیفه داریم که از نظام اسلامی دفاع کنیم. روحانیت و حوزه‌های علمیه همچنان که از ابتدای پیروزی انقلاب حامی و پشتوانه این نظام بوده، همچنان با همان روحیه انقلابی باید از نظام اسلامی دفاع کند.

به گفته آیت الله یزدی " متاسفانه برخی با لباس روحانیت می گویند که حوزه‌های علمیه باید به شرایط قبل از انقلاب برگردند. توجیهشان این است که حوزه علمیه نباید به حکومت و دولت وابسته باشد. اما مگر ما طرفدار وابستگی حوزه به حکومت هستیم؟"

او افزود: «حرف ما این است که باید از این حکومت الهی و مردمی که برای احیای احکام و سنت‌های اسلامی و برای استقلال و آزادی برپا شده، تمام قد حمایت کنیم. در این مسیر روحانیت هم وظیفه دارد با توجه به دینی بودن نهضت و با توجه به اینکه امام راحل از درون همین حوزه‌ها قیام خود را شروع کرده‌اند، راه ایشان را تا رسیدن به همه آرمان‌ها و شعارها ادامه بدهیم.»

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم  گفت: «اسلام وقتی قوی است که بتوانیم احکام الهی را اجرا کنیم. وگرنه اسلام منحصر و محدود در مساجد و حوزه‌ها همچنان که پیش از انقلاب وجود داشت، چه ضمانتی برای اجرای احکام و چه خطری برای دشمنان اسلام دارد؟»

به گزارش مرکز خبر حوزه، او ادامه داد: «حوزه‌های علمیه پایگاه اسلام و انقلاب هستند. یقیناً فرصتی که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی برای تبلیغ دین و معارف اسلامی فراهم شد، هرگز وجود نداشت، بنابراین روحانیت باید از این فرصت تاریخی نهایت بهره را ببرد نه آنکه فکر بازگشت به دوران پیش از انقلاب را در سر داشته باشد.»

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین