کد خبر: ۵۲۲۹۷۸
تاریخ انتشار : ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۵
معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان گفت: هیچ مشکلی در تأمین کالاها وجود ندارد و ارز برای همه نیازهای جامعه تخصیص یافته است ازاین‌رو با هرگونه افزایش نامتعارف قیمتها برخورد قاطع می‌شود.
آفتاب‌‌نیوز :
شهرام میرآخورلو با اشاره به گشت‌های ویژه سازمان حمایت و تعزیرات و برخورد با متخلفان افزود: مردم می‌توانند با تلفن 124 و ارتباط با سازمان حمایت و تلفن 135 تعزیرات، هرگونه تخلف قیمتی را اطلاع بدهند و پیگیری کنند، زیرا مشارکت مردم در خصوص کنترل قیمت‌ها همیشه مهم و در کاهش تخلف‌ها مؤثر بوده است.

معاون بازرسی سازمان حمایت با توجه به اهمیت کالاهای اساسی در سبد خانوار گفت: مراقبت ویژه از بازار کالاهای اساسی هم از حیث موجودی و هم از زاویه احتکار یا گران‌فروشی در دستور کار ما قرار دارد و ما هم از تولید کننده و هم مصرف کننده حمایت و با متخلفان و سودجویان به‌شدت برخورد می‌کنیم.

به گزارش تسنیم، سید عبدالمجید اجتهادی مدیرکل پیشگیری و نظارت سازمان تعزیرات هم گفت: دولت تخصیص ارز را به کالاهای اساسی با نرخ 3800 تومان و کالاهای غیراساسی و نیز واردات با نرخ مصوب 4200 تومان تضمین کرده است.

اجتهادی گفت: البته دولت ما‌به‌التفاوت قیمت نرخ ارز 3800 تومان تا 4200 را برای کالاهای اساسی تأمین می‌کند و طبیعتاً قیمت‌ها نباید افزایشی داشته باشد، حتی در مواردی چه‌بسا باید کاهش داشته باشد، چون بسیاری از کالاهایی که به‌صورت غیررسمی وارد کشور می‌شده با ارز 5000 تومان یا بیشتر وارد می‌شده و الآن با نرخ رسمی 4200 تومان و با ثبت سفارش وارد می‌شود و باید کاهش قیمت داشته باشد.

مسئول تعزیرات راجع به اطلاعیه سازمان حمایت و تعزیرات افزود: این اطلاعیه هم جنبه هشداری دارد و هم جنبه پیشگیری، و تعزیرات با اینکه بیشتر وظیفه رسیدگی به صدور حکم و اجرای حکم را دارد در موضوع پیشگیری و کنترل قاچاق هم کنار سازمان حمایت مشارکت دارد و کمک می‌کند.

اجتهادی با بیان این‌که تهیه ارز از مبادی غیررسمی قاچاق است گفت: دولت تأمین ارز و کالاها را تضمین کرده و هیچ نگرانی از این بابت وجود ندارد و افزایش نامتعارف قیمتها هیچ توجیهی ندارد و با شدت با آن و هرگونه تخلف دیگر مثل احتکار برخورد می‌شود.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین