کد خبر: ۵۲۳۶۰۵
تاریخ انتشار : ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۷
«شهرداری همیشه خیلی مظلومانه مورد هجمه رسانه‌ها و مردم قرار گرفته است. این هجمه‌ها هم معمولاً در زمینه تخلفات مالی است. حتی یک‌سری طرح بررسی شهرداری تهران تا دمِ در مجلس رفت. اما مجلسی‌های عزیز یک‌هو دیدند کارهای واجب‌تری مثل خوردن گلابی و آتش زدنِ برجام و پیگیری برای دیدنِ عکس دختر خوشگلا دارند. بعد هم تصمیم گرفتند وقت‌شان را با کارهای کم اهمیتی مثل «تحقیق و تفحص از شهرداری» هدر ندهند.»
آفتاب‌‌نیوز :
«پس از کش و قوس‌های فراوان بالاخره محمدعلی افشانی با شعار «شهر زیست‌پذیر، شهروند مشارکت‌پذیر» شهردار تهران شد. ما تا الان چیزی نگفتیم که یک وقت شائبه دخالت یک روزنامه دولتی در انتخاب شهردار شکل نگیرد اما از نظر ما شعار کاری ایشان ایراد دارد و به‌ عنوان یک شهروند نمونه چند شعار به ایشان پیشنهاد می‌دهیم.

الف) دکتر نجفی با آن کسوتی که داشت، یک دفعه مریض شد و مجبور شد استعفا بدهد. ما خیلی شناختی از آقای افشانی نداریم که چقدر اهل مریضی و دکتر رفتن و مریض بازی و... هستند ولی برای پیشگیری از هرگونه بیماری خواسته و ناخواسته، پیشنهاد اول ما شعار «شهر زیست‌پذیر، شهردار زیست‌پذیر» است.

ب) یکی از جاذبه‌های گردشگری تهران این است که شهروندان تهرانی در شش ماهه اول سال ریزگرد و در شش ماهه دوم سال ذرات معلق را تنفس می‌کنند. این وسط‌ها هم یک اکسیژنی هم وارد ریه‌های مردم می‌شود که خیلی اهمیت ندارد. جلوی این پدیده‌ها را که نمی‌شود گرفت و باید روی مردم کار کرد. با این تفاسیر پیشنهاد می‌کنیم شهرداری تهران با شعار «شهر زیست‌پذیر، شهروند دوزیست‌پذیر» در مورد جهش ژنتیکی شهروندان تهرانی اقدام کند.

ج) در دوره قبل‌تر شهرداری (اشاره به دوره قالیباف خاصی نباشد)، تهران یک چیزی داشت به اسم کمربند سبز. ولی چون شهرداری وقت خیلی از کمربند و این قرتی‌بازی خوشش نمی‌آمد، با مشارکت بخش خصوصی و غیر خصوصی هر جایی که امکان داشت را کوبید و برج ساخت. حالا توصیه ما این است که در این دوره با شعار «شهر زیست‌پذیر، شهرداری مشارکت‌ناپذیر» کمی بی‌خیال توسعه شهری شویم.

د) شهرداری همیشه خیلی مظلومانه مورد هجمه رسانه‌ها و مردم قرار گرفته است. این هجمه‌ها هم معمولاً در زمینه تخلفات مالی است. حتی یک‌سری طرح بررسی شهرداری تهران تا دمِ در مجلس رفت. اما مجلسی‌های عزیز یک‌هو دیدند کارهای واجب‌تری مثل خوردن گلابی و آتش زدنِ برجام و پیگیری برای دیدنِ عکس دختر خوشگلا دارند. بعد هم تصمیم گرفتند وقت‌شان را با کارهای کم اهمیتی مثل «تحقیق و تفحص از شهرداری» هدر ندهند. حالا ما پیشنهاد می‌دهیم آقای افشانی با شعار «شهر زیست‌پذیر، شهرداری تفحص‌پذیر» جواب دندان شکنی به تمام هجمه‌ها بدهند.

در پایان باید بگوییم که همه این‌ها حرف بود. اگر فقط قسمت اول شعار محقق شود و تهران همان شهر «زیست‌پذیر» شود کافی است. یعنی فقط خیال‌مان راحت شود از زلزله و سیل و نشست زمین و آلودگی هوا و ریزگرد و پارازیت نمی‌میریم، بقیه خواسته‌های‌مان پیشکش.»

منبع: روزنامه ایران 
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین