کد خبر: ۵۲۴۰۷۴
تاریخ انتشار : ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۸
کاخ سفید در واکنش به اظهار نظرهای اخیر رئیس جمهور آمریکا و حیوان خواندن برخی مهاجران غیر قانونی، اعلام کرد که او در استفاده از این لفظ به اندازه کافی "واقعیت" را درباره آنها بیان نکرده است.
آفتاب‌‌نیوز :
سارا هاکبی سندرز، سخنگوی کاخ سفید درباره اظهارنظر اخیر ترامپ در مورد اعضای باند تبهکار خیابانی ام اس ۱۳ گفت: من فکر می‌کنم "حیوان" به خوبی آنها را توصیف نمی‌کند و فکر می کنم رئیس جمهور باید از جایگاهش و هر آنچه که بر اساس قانون می تواند استفاده کند تا جلوی این افراد وحشتناک و چندش آور را بگیرد.

ترامپ این اظهارنظر جنجالی را یک روز قبل در دیدارش با مقام‌های کالیفرنیا در مورد مهاجرت مطرح کرد. ترامپ در این دیدار در پاسخ به اشاره یکی از شرکت‌کنندگان به باند خیابانی ام اس ۱۳ گفت: ما شاهد هستیم که مردمی می‌خواهند به این کشور بیایند یا وارد این کشور می شوند و جلوی خیلی از آنها را می گیریم. ما در این حال این افراد را از کشور بیرون می اندازیم، نمی توانید باور کنید که این مردم چقدر بد هستند. اینها اصلا انسان نیستند. اینها یک سری حیوان هستند.

با این حال ترامپ در این اظهارنظرش اشاره مستقیم به تبهکاران و جانی‌ها نکرد.

سندرز گفت: اشاره رئیس جمهور آمریکا به شکلی بسیار صریح به اعضای باند تبهکار بود. این یکی از شرورترین و کشنده‌ترین باندهای تبهکار است که مرتکب تجاوز و قتل می‌شوند. من فکر نمی‌کنم که کلمه‌ای رئیس جمهور برای توصیف آنها استفاده کرد، به حد کافی واقعیت آنها را بیان کرده باشد.

این در حالی است که خود ترامپ نیز یک روز بعد از مطرح کردن این اظهارنظر از اقدامش دفاع کرد. با این حال گفت: اظهارنظر من مستقیما مربوط به گروه تبهکار ام اس ۱۳ می‌شده است.

وی ادامه داد: زمانی که گروه ام اس ۱۳ به این کشور می‌آید، زمانی که دیگر اعضای تبهکار وارد این کشور می شود، من قطعا آنها را حیوان خطاب می کنم و می‌دانید چطور است؟ من همیشه آنها را این طور خطاب خواهم کرد.

این در حالی است که قانونگذاران دموکرات از رئیس جمهور آمریکا به خاطر این اظهارنظر جنجالی انتقاد کرده‌اند.

منبع: ایسنا 
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین