کد خبر: ۵۲۴۳۱۸
تاریخ انتشار : ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۸
شهر پاتاوه با وجود داشتن پتانسیلها و ظرفیت‌های فراوان در بخشهای مختلف متاسفانه با مشکلات و محرومیت‌هایی مواجه است که نیازمند توجه ویژه مسئولان و متولیان امر است.
آفتاب‌‌نیوز :
شهر پاتاوه که حدود 8 سالی از تبدیل شدن آن به شهر می گذرد با وجود شهر بودن اما امکانات آن در حد یک روستای کوچک است.

نداشتن بیمارستان، اینترنت همراه، چهار خطه نبودن محور یاسوج – اصفهان در محدوده این بخش، مشکلات و کمبودهای ورزشی، فاقد گاز بودن برخی روستاها، نبود جایگاه سوخت گیری، آب شرب روستایی و ... از جمله مشکلات این شهر هستند.

فرماندار شهرستان دنا گفت: دو بیمارستان شهر سی سخت و پاتاوه در حد کلنگ زنی مانده اند.

به گزارش ایسنا " عباس بهشتی روی" افزود: دهستان سادات محمودی شهرستان دنا با 12هزار نفر جمعیت می تواند در راستای تقسیمات کشوری به بخش ارتقاء یابد.

وی اظهارکرد: تبدیل شدن به بخش می تواند مشکلات زیادی از این منطقه را حل کند.

فرماندار شهرستان دنا با اشاره به تقسیمات کشوری در بین شهرستان دنا با استان های اصفهان و چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: با وجود مصوبات کشوری این دو استان تمکین نمی‌کنند و اجازه تعیین حریم شهرستان را نمی دهند.

بهشتی روی تصریح کرد: دو بیمارستان شهر سی سخت و پاتاوه با وجود کلنگ زنی اما متاسفانه هنوز عملیات اجرایی آنها شروع نشده است و در حد کلنگ زنی مانده اند.

وی ادامه داد: یکی از مهمترین مشکلات این شهرستان بخصوص بخش پاتاوه اینترنت همراه اول در روستاهاست.

فرماندار شهرستان دنا اضافه کرد: حریم محیط زیست و منابع طبیعی با روستاهای شهرستان و بخش پاتاوه یکی دیگر از مشکلاتی است که فعالیت های توسعه ای در روستاها را با مشکل مواجه کرده است.

همچنین "محمد حسین پرندوار"، عضو شورای اسلامی شهرستان دنا گفت: شهرستان دنا دارای پتانسیلها و ظرفیت های فراوانی است اما متاسفانه با مشکلاتی مواجه است.

وی افزود: محور اصلی "یاسوج- اصفهان" در محدوده شهرستان دنا به قتلگاه تبدیل شده که نیازمند توجه بیش از پیش مسئولان و متولیان امر است.

پرندوار بیان کرد: امیدواریم در روند عملیات اجرایی پروژه چهارخطه کردن این محور تسریع شود.

این عضو شورای شهر سی سخت اضافه کرد: شهرستان دنا حدود 50هزار نفر جمعیت دارد و دارای دو شهر سی سخت و پاتاوه است که شهرداری های این شهرها اعتبارات ناچیزی دارند و نیازمند کمک و مساعدت بیشتری هستند.

محمد آبدار، شهردار پاتاوه نیز گفت: شهر پاتاوه یک روستای بزرگ است که دارای 5 هزار نفر جمعیت است و انتظار می رود به این شهر کمک و توجه شود.

وی اظهارکرد: امکانات این شهر با عمر هشت سال از تبدیل به شهر شدن، در حد یک روستای کوچک است.

آبدار افزود: طی چند سال اخیر 60هزار متر مربع آسفالت در این شهر انجام شده اما نیازمند توجه بیشتر است.

وی اضافه کرد: در زمینه ورزش با مشکلاتی مواجه هستیم بطوریکه استخر این شهر تعطیل، چمن فوتبال خشک شده و سالن ورزشی نیز جای کار دارد.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام "ابراهیم چراغی"، امام جمعه شهر پاتاوه نیز گفت: زیرساختهای پاتاوه ضعیف است و نمونه اش فاقد جایگاه پمپ بنزین و CNG است که با توجه به اینکه در میسر محور اصلی " یاسوج –اصفهان" قرار دارد، ضروری است.

وی با بیان اینکه بخش پاتاوه محروم و نیازمند توجه و کمک وِیژه است، افزود: بیمارستان یکی از ضروریات این بخش است همچنین مصلای این بخش با 93درصد پیشرفت فیزیکی نیازمند مساعدت مسئولان است.

چراغی آب شرب روستایی را از دیگر مشکلات بخش پاتاوه عنوان و تصریح کرد: برخی از روستاهای بخش پاتاوه فاقد آب شرب هستند.

وی اضافه کرد: بعنوان امام جمعه این شهر حدود 8 مسئولیت فرهنگی دارم اما متاسفانه حتی ریال اعتبار فرهنگی در اختیار ندارم.

"رحمن خادم"، مدیرعامل شرکت گاز کهگیلویه و بویراحمد گفت: 21 روستای شهرستان دنا در مجاورت خط لوله گاز قرار دارند اما متاسفانه این روستاها به دلایل مطرح شده فنی از سوی شرکت انتقال گاز ایران از نعمت گاز محروم هستند.

به گزارش ایسنا، "علی محمد احمدی"، استاندار کهگیلویه وبویراحمد در نشست شورای اداری شهرستان دنا  وبخش پاتاوه در محل ایستگاه تقویت فشار گاز پاتاوه وابسته به منطقه ۲ عملیات انتقال گاز، اظهار داشت: به دلیل عبور لوله گاز برخیس از روستائیان بخش پاتاوه از خدمات اولیه از جمله شبکه گاز و اجرای طرح هادی محروم هستند . 

وی با ابراز نگرانی از مشکلات ایستگاه فشار گاز پاتاوه برای برخی روستانشینان گفت: شرکت گاز در ارائه خدمات به روستاهای پاتاوه کم کاری ها را جبران کند و نباید تنها سهم مردم از این آتش دود آن باشد. 

احمدی با بیان اینکه، شرکت انتقال گاز ایران به گونه ‌ای برخورد می ‌کند که گویا مردم مزاحم این شرکت شده ‌اند، عنوان کرد: این شرکت نباید فراموش کند مردم در این روستاها مشغول زندگی بودند که خط لوله از این محل گذشت و ایستگاه تقویت فشار گاز احداث کردند . 

استاندار کهگیلویه وبویراحمد با بیان اینکه، نامی زیبنده تر از کم لطفی  برای عدم برخورداری مردم از امکانات در این منطقه نیست، ادامه داد: شرکت گاز ایران برای انتقال این روستاها به محلی دیگر و تقبل برخی هزینه‌ها با سایر دستگاه‌های اجرایی از جمله بنیاد مسکن نهایت تعامل و همکاری را داشته باشد.

"ابراهیم فرزانه"، مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: روستاهای در حریم خط لوله گاز شهرستان دنا بخصوص بخش پاتاوه با مشکلات متعددی ازجمله ساخت و سارف طرح هادی و گاز خانگی مواجهند.

وی اظهارکرد: به همین علت برخی از خانوارهای این روستاها به شهر مهاجرت کرده اند.

وی بیان کرد: درصورت همکاری و پرداخت بخشی از هزینه از سوی شرکت انتقال گاز کشور، بنیاد مسکن حاضر است که جهت جابجایی این روستاها زمین در نظر بگیرد.

دکتر اورنگ ایلامی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: پیگیر آغاز عملیات اجرایی دو بیمارستان سی سخت و پاتاوه از توابع شهرستان دنا هستیم و در این زمینه از هیچ کوششی دریغ نمی‌شود . 

وی اظهار کرد: پروژه احداث دو بیمارستان سی سخت و پاتاوه بعد از اخذ مجوزهای لازم از جمله ماده 215 و تخصیص اعتبار وارد فاز اجرایی می‌شود . 

ایلامی از اختصاص 6 میلیارد تومان اعتبار از محل توازن برای اجرای این پروژه خبر داد و افزود: این میزان اعتبار روی کاغذ بوده که پیگیر محقق شدن آن و در نهایت تخصیص با هدف تزریق به پروژه و تسریع در روند اجرایی هستیم . 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه گیر کار آغاز عملیات اجرایی اخذ مجوز ماده 215 است، بیان کرد: امیدوارم با تعامل و همکاری مسئولان و متولیان امر بویژه مجموعه سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و استان شاهد برطرف شدن مشکلات موجود باشیم . 

ایلامی تصریح کرد: شهرستان دنا با داشتن 44 هزار و 500 نفر جمعیت دارای 31 خانه بهداشت و خدمات رسانی درمانی توسط 3 پزشک متخصص، 3 دندانپزشک، 11 ماما و 16 پزشک عمومی است .

وی با بیان اینکه خدمات بستری دائم در شهرستان دنا نداریم، اضافه کرد: به جد پیگیر احداث مرکز جامع سلامت منطقه سادات محمودی این شهرستان هستیم . 

شهر پاتاوه از توابع شهرستان دنا و در ۵۵ کیلومتری شهر یاسوج، مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد واقع شده است.

ایسنا 

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین