کد خبر: ۵۲۴۳۴۱
تاریخ انتشار : ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۰
دخالت‌های مرد جوان در زندگی برادرش و اصرار‌های او برای طلاق دادن همسرش، از وی قاتل ساخت. مرد جوان که از پنج سال قبل به اتهام قتل برادرش در زندان است، توانست با جلب رضایت اولیای دم به زندگی برگردد.
آفتاب‌‌نیوز :
حسین ۴۲ ساله ۱۳ شهریور ۹۲ وقتی که ۳۷ ساله بود در درگیری با برادر بزرگش به نام ابراهیم وی را کشت و با درخواست برادرزاده‌هایش به قصاص محکوم شد. این مرد پس از پنج سال توانست رضایت مادر و برادرزاده‌هایش را جلب کند و به زندگی برگردد.

وی در شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی محمد باقر قربان‌زاده و با حضور یک قاضی مستشار پای میز محاکمه ایستاد و گفت: همسر برادرم زن خوبی نبود. برادرم به اصرار من و خانواده ام از او جدا شد؛ ولی پس از شش ماه می‌خواست دوباره زندگی مشترک را با همسرش آغاز کند. به همین خاطر من با او درگیر شدم. برادر معتادم به رویم چاقو کشید و من چاقو را از دستش گرفتم و چند ضربه به او زدم.

وی در حالی که سرش را پایین انداخته بود ادامه داد: من اشتباه کردم که در زندگی برادرم دخالت کردم. در مدت پنج سالی که در زندان هستم بار‌ها خودم را سرزنش کرده‌ام. در این مدت در زندان درسم را ادامه دادم و در حرفه‌های مختلف آموزش دیدم. من قصد دارم بعد از آزادی از زندان درسم را تا مقطعی که امکان داشته باشد ادامه دهم و کار کنم. می‌خواهم زندگی خوبی برای برادرزاده‌هایم فراهم کنم تا کمبود پدرشان را کمتر احساس کنند.

در پایان این جلسه هیات قضایی وارد شور شد تا با توجه به رضایت اولیای دم و طبق ماده ۶۱۲ قانون مجازات اسلامی برای حسین حکم صادر کند.

وی طبق قانون به سه تا ۱۰ سال زندان با احتساب روز‌های بازداشت محکوم خواهد شد.

جام جم
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین