کد خبر: ۵۲۴۵۷۱
تاریخ انتشار : ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۲۰:۳۱
معاون اول قوه قضاییه گفت: فکر نکنید که اگر ما امروز از مال دنیا بهره مند هستیم که گره گشایی کردیم منت بر دیگران داریم این ما هستیم که باید منت دیگران را بکشیم که خدا به ما مالی داده که بتوانیم به دیگران کمک کنیم.
آفتاب‌‌نیوز :
حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای در سی و یکمین جشن گلریزان ستاد دیه اظهار کرد: خداوند در همه  زمان‌ها رحمت خود را سراریز کرده به خصوص در ماه مبارک رمضان که دست همه به ویژه دست نیازمندان را می‌گیرد.

وی افزود: شما جمع شدید که دست نیازمندان را بگیرید  یعنی می‌خواهید هم رنگ خدا شوید و امروز دفاع به اصطلاح از حقوق بشر بلند است اما شما ببینید که در دعایی که در ماه رمضان می خوانید حقوق بشر چگونه معنی شده و حقوق بشر که در دنیا ندای آن بلند است معنی شده است.

محسنی اژه‌ای گفت: در دعای رمضان از خدا می‌خواهید  مشکل دو دسته را حل کنید که بیشتر ذهن ما رفع گرفتار شخصی است که به زندان رفته است و طرف دیگر شاکی است و شما به آن شاکی هم کمک می کنید.

وی ادامه داد: شخصی به زندان رفته و اعضای خانواده او به دست و مهربانی او نیازمند هستند و از طرف دیگر شاکی هم به کمک شما نیازمند است همان شاکی هم گره‌ای در زندگی‌اش افتاده است پس شما به کمک خود دو طیف را کمک می کنید.

محسنی‌اژه‌ای گفت: فکر نکنید که اگر ما امروز از مال دنیا بهره مند هستیم که گره گشایی کردیم منت بر دیگران داریم این ما هستیم که باید منت دیگران را بکشیم که خدا به ما مالی داده که بتوانیم به دیگران کمک کنیم مالی که ضامن باز گردانندن آن خدا است و زمانی به ما باز می گردد که به شدت به آن نیازمند هستیم و آیا معامله‌ای پر سود تر از این وجود دارد؟

به گزارش ایسنا در ادامه سید علاالدین میرمحمدصادقی رییس هیات مدیره ستاد دیه گفت: 30 سال پیش ستاد دیه با همت شهید لاجوردی بنیان گذاشته شد  و  ثمره این درخت تنومند تاکنون آزادی 113 هزار زندانی جرایم غیرعمد بوده است.

وی افزود: از این تعداد حدود 44 هزار زندانی جرایم غیرعمد در 5 سال گذشته آزاد شدند و در سال گذشته نیز بیش از 10 هزار زندانی جرایم غیرعمد با کمک خیرین و نیکوکاران آزاد شدند.

وی تاکید کرد: در این سال‌ها دفتر رهبر معظم انقلاب، ریاست جمهوری و ستاد دیه کمک‌های بسیاری به ستاد دیه کردند اما تکیه اصلی ما بر روی کمک‌های خیرین بوده است.


بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین