کد خبر: ۵۲۴۵۷۴
تاریخ انتشار : ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۲۰:۴۳
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به حضور وزیر علوم در این جلسه برای بررسی عملکرد این وزارتخانه گفت که همچنین در این جلسه موضوع طرح تعیین تکلیف استخدام معلمان حق‌التدریس مورد بررسی قرار گرفت و مجددا کمیسیون این طرح را اصلاح و تصویب کرد.
آفتاب‌‌نیوز :
میرحمایت میرزاده در گفت‌وگو با ایسنا در توضیح جلسه امروز کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: در این جلسه وزیر  علوم برای بررسی عملکرد وزارتخانه‌اش به کمیسیون آموزش آمد و اعضای کمیسیون نیز نقطه نظرات خود را به وزیر اعلام کردند. یکی از اصلی‌ترین انتقادات نمایندگان نبود تعامل سازنده وزارت علوم با کمیسیون آموزش بود. روندی که باعث کند شدن بررسی طرح‌ها و لوایح می‌شود و قطعا باید این تعامل بیشتر شود.

وی افزود: استفاده از افراد ناشایست و ناکارآمد بویژه از استان‌ها یکی دیگر از انتقادات نمایندگان به وزیر علوم بود که قرار شد این موارد با تعامل بیشتر با کمیسیون حل و فصل شود.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به بررسی مجدد طرح تعیین تکلیف استخدام معلمان حق‌التدریس گفت: این طرح این گونه اصلاح شد که وزارت آموزش و پرورش برای جذب معلمان حق‌التدریس باید آزمون استخدامی برگزار کند تا کسانی که حد نصاب نمره علمی را کسب کرده‌اند مشمول سال قانون مذکور شوند. سایر موارد این طرح از قبیل تعیین ظرفیت استخدامی از طریق سازمان امور اداری و استخدامی انجام خواهد شد در طی دوره یک ساله تغییر در دانشگاه فرهنگیان رخ نداده و حالت قبلی خود را حفظ می‌کند.

بررسی عملکرد دو ساله کمیسیون بهداشت

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به بررسی عملکرد دو ساله این کمیسیون گفت: با انتخاب ۷ نفر برای عضویت در کمیته مشترک همکاری دولت و مجلس طرح تحول نظام سلامت با نظارت بیشتر در دست پیگیری قرار خواهد گرفت.

احمد همتی در گفت‌وگو با ایسنا در توضیح جلسه امروز کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: در این جلسه عملکرد دو ساله این کمیسیون مورد بررسی قرار گرفت.

وی ادامه داد: تاکنون کمیسیون بهداشت ۱۰۵ جلسه برگزار کرده که آقای نوبخت رییس کمیسیون به جز یک جلسه که در سفر کاری بودند، ریاست تمامی ۱۰۴ جلسه را به عهده داشتند. همچنین کمیته‌ها و کارگروه‌های این کمیسیون نیز ۳۹ نشست در طول این دو سال برگزار کردند.

وی با اشاره به بررسی ۵۰ طرح و لایحه در جلسه این کمیسیون در دو سال گذشته گفت: ۱۹ مورد از این طرح و لوایح را کمیسیون بهداشت به عنوان کمیسیون اصلی بررسی کرد و ۳۱  مورد از آن‌ها را این کمیسیون به عنوان کمیسیون فرعی مورد رسیدگی قرار داد و نظر خود را اعلام کرد.

به گفته همتی کمیسیون بهداشت علاوه بر بررسی ۵۰ طرح و لایحه حضوری فعال در بررسی برنامه ششم توسعه و بودجه ۹۶ و ۹۷ داشته است.

سخنگوی کمیسیون بهداشت بررسی سوالات نمایندگان و تحقیق و تفحص از بخش‌های خصوصی و سازمان‌های مرتبط با کار این کمیسیون را از دیگر عملکرد این کمیسیون عنوان و اظهار کرد: همچنین در این جلسه ۷ نفر برای عضویت در کمیته مشترک همکاری دولت و مجلس انتخاب شدند.

وی توضیح داد: قرار است این اعضا بحث اصلی کمیسیون در سال سوم کاری‌اش یعنی طرح تحول نظام سلامت را مورد بررسی قرار داده و نظارت کافی داشته باشند در نهایت تحلیل‌های خود را به مجلس و رییس مجلس ارائه کرده تا اگر نیاز باشد، در صحن مجلس قرائت شده و پیگیری‌های لازم صورت گیرد.

همتی در پایان گفت: در این نشست قرار شد کمیسیون سفرهایی را به استان‌های کشور داشته باشد. پیشنهاد شد قبل از این سفرها مکاتبات با نهادهای نظارتی استان‌ها همچون بازرسی یا حراست دانشگاه انجام شود تا گزارش خود را راجع به دانشگاه‌های علوم پزشکی استان‌ها به کمیسیون ارائه کرده تا نظارت‌ها در زمان سفرها دقیق‌تر باشد.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین