کد خبر: ۵۲۵۲۲۷
تاریخ انتشار : ۰۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۲
مالک شرکت استیل آذین به اظهارات کارلوس کی‌روش واکنش نشان داد.
آفتاب‌‌نیوز :
حسین هدایتی در واکنش به اظهارات سرمربی تیم ملی درباره انتقال شبانه دو بازیکن از استقلال به پرسپولیس در اردوی تیم‌ملی در یک فایل پاسخ داد.

هدایتی گفت: کی‌روش باید خودش را به یک روانشناس نشان دهد. علیرغم اینکه فکر می‌کردم ایشان فردی جنتلمن، بادانش و باشخصیت هستند اما متوجه شدم فردی دروغگو، بزدل و .. هستند و برای اثبات این موضوع حاضرم در هر محکمه‌ای حضور پیدا کنم و اسناد آن را ارایه کنم. او چگونه حاضر است به انسان‌هایی که خادم این فوتبال بوده‌اند تهمت بزند. سرمایه ملی ما بازیکنان‌مان هستند چه در نسل‌های قبل و چه نسل فعلی هستند؛ آنها افتخارآفرینی کردند نه فقط سرمربی!

آقای کی‌روش اگر آن ماه‌هایی که حقوق معوقه خود را نگرفته بودی و بلیت گرفتی بودی تا شبانه ایران را ترک کنی ... در زمان مدیریت کفاشیان، اگر به دعوت همان علی کریمی اسطوره فوتبال کشورمان به هتل نمی‌آمدم، شما دو شب قبل از پرواز به استرالیا شبانه ایران را ترک کرده بودی!

فراموش کردید که به من گفتید آقا پاداش تیم‌ملی را هنوز نداده‌اند و من با یک فقره چک پاداش تیم‌ملی را برای شما صادر و همان شب تقدیم‌تان کردم.

فراموش کردید که 3 سال پیش من به دعوت شما ساعت 8 شب به هتل آزادی آمدم. فراموش کردید من در جمع بازیکنان و روی میز شام در همان زمان کفاشیان وقتی پیراهن با امضای بازیکنان عزیز به من هدیه دادید در چند دقیقه صحبت با ملی‌پوشان چه تعریف و تمجیدهایی از ما کردید. خاطرتان هست که گفتید کاش پرزیدنت (رییس) فوتبال ایران آقای حسین هدایتی بود؟

می‌خواهید فیلم‌های آن زمان که دوستان از طریق موبایل صحبت‌های شما را ضبط کردند برای به جا آمدن حافظه‌تان از بازیکنان و آقای نمازی و دوستان دیگر بگیرم و در فضای مجازی منتشر کنم تا مردم ببینند؟ این چه اظهارنظری بود که انجام دادید؛ من ساعت 1:30 شب به هتل آزادی آمدم؟ من ساعت 8 شب با مهدی تاج رییس فدراسیون فوتبال، محمدرضا ساکت و مترجم شما، پیروانی و شما دور یک میز شام در ساعت 8 شب نشستیم.

آن شب به شما گفتم چه کنم که علیه مردم کشورم و کشور جمهوری اسلامی ایران مصاحبه نکنی؟ شما از آقای وزیر گله‌مند بودید و من به خاطر اینکه برای فوتبال ایران حاشیه درست نکنید گفتم چه می‌خواهید که فراهم کنم. گفتی 7 ماه است که حقوق نگرفته‌ام و من برای بار دوم 7 ماه حقوق عقب افتاده شما را پرداخت کردم. فراموش کردید که گفتید من لباس ندارم و این امکاناتی که به ما می‌دهند خیلی ضعیف است و این لباس برند دار نیست. گفتم چه برندی نیاز دارید؛ آدیداس، نایکی یا ... گفتید آدیداس! آنجا از ساکت خواهش کردم تا بهترین لباس آدیداس را برای شما فراهم کند و وجه آن را تامین کردم تا سریعا برای شما تامین شود.

گفتم (با اشاره به کی‌روش) دیگر چه می‌خواهید؟ گفتید کره برای هر برد 15 هزار دلار به بازیکنان هدیه می‌دهد. در حضور آقایان تاج و ساکت و پیروانی و مترجم‌تان، گفتم آقای تاج چقدر می‌توانید تامین کنید که گفت 2 هزار و 500 دلار. گفتم 5 هزار دلار آن را من نفری می‌دهم که می‌شود 7 هزار و 500 دلار و 50 درصد پاداش را نسبت به کره برای شما فراهم می‌کنیم. گفته بودیم امکانات کشور ما محدود است و شما می‌دانستی اگر دنبال این توقعات هستید می‌توانستید در کره مربیگری کنید! اگر ملت ما را دوست دارید با این امکانات ما کنار بیا. همان شب تشکر کردید و گفتید 7 هزار و 500 دلار هم خوب است.

آقایان تاج، ساکت و پیروانی خاطرتان هست آن شب در هتل گفتم نگران نباشید و قول‌هایی که دادم عمل می‌کنم. آقای تاج گفت من قول‌های ایشان را ضمانت می‌کنم ولی شما آقای کی‌روش گفتید نیازی به ضمانت نیست و خودم هدایتی را بیشتر از شما قبول دارم.

همان شب بحث بازیکنان ملی را اشاره کردید. من 8 شب آمدم و 12 شب خواب هستم و 1:30 هتل نمی‌آیم که اگر هم بیایم برایم افتخار است که برای تیم ملی و پرسپولیس 3 صبح هم جایی حاضر شوم ولی آن شب 8 به هتل آمدم.

سید جلال می‌تواند شهادت دهد که برای حفظ بازیکنان پرسپولیس 3 صبح هم جلسه داشتم ولی آن شب 1:30 نبود و ساعت 8 شب بود. آن شب من می‌خواستم با بازیکنان ملاقات کنم که تاج و ساکت گفتند به کی‌روش بگو و من از شما خواستم که با بازیکنان ملاقات کنم و شما گفتی نه اشکالی ندارد و به مترجم دستور دادید اتاق رزرو کردید برای من و گفتید هر بازیکنی را می‌خواهد به اتاقش ببرید و من گفتم اتاق رزرو نمی‌خواهم و در اتاق یکی از بازیکنان مشغول می‌شوم. 2-3 نفر را ملاقات کردم و نیم ساعت هم زمان نبرد. شما با روی خوش اجازه دادید هر بازیکنی را ملاقات کند.

من شما را فردی صادق، راستگو و شجاع می‌دانستم ولی دیدم دروغگو هستید و صداقت ندارید. انقدر با من احساس صمیمیت کردید که من را به شکار در افریقا دعوت کردید حالا شدم دوست دلال‌ها؟ نمی‌خواهم از شخص خاصی حمایت کنم ولی احتمالا خود شما دلال هستید.

من در فوتبال کشور نه سمتی دارم و نه مشغول هستم و تنها به عنوان یک هوادار فعالیت می‌کنم و افتخار می‌کنم برای پرسپولیس و فوتبال ملی هرکاری بتوانم انجام دهم. هر وقت دستور دادند دور شو و هزینه نکن اطاعت کردم و هر وقت خواستند حاضر شدم. خواهش می‌کنم مغلطه نکنید. اگر اختلافی دارید سر من خرابش نکنید و اجازه دهید زندگی‌ام را بکنم.
هر جا به من نیازی باشد با درخواست مسئولان ذیربط پای کار هستم. اجازه دهید به فعالیت‌های اقتصادی خودم برسم. نه قصد تیم‌داری و فعالیت در فوتبال دارم و نه می‌خواهم سمتی در فوتبال داشته باشم. بس کنید و انقدر دروغ علیه من نگویید.

هرچند من باید خویشتنداری می‌کردم و در آستانه حضور تیم ملی در جام جهانی روسیه این صحبت‌ها را مطرح نمی‌کردم و باید همه حمایت کنیم تا شما نتیجه بگیری و افتخار آفرینی کنی تا از گروه صعود کنیم. از قدرنشناسی شما حسرت می‌خورم. در جام ملت‌های آسیا بعد از هر برد پاداش بازیکنان را یادتان رفته که همیشه از من تشکر می‌کردید؟ این مزد زحمات و خدمات من است؟ فراموش کردید در بازی آخر و میهمانی آخر گفتم اگر من این امکانات نظیر پاداش و لباس تیم ملی را فراهم کردم شما چه قولی به من می‌دهید؟ گفتید من هم قول می‌دهم تیم را موفق و پیروز به جام جهانی ببریم و من با شما دست دادم.

من به عنوان یک شهروند و علاقه‌مند به فوتبال و کشورم و نظام وارد شدم و هیچ سمت و مسئولیت و وظیفه‌ای نداشتم. کمی قدرشناس باشید. از دوستانی که از حرف‌های من می‌رنجند عذرخواهی می‌کنم ولی حق دارم از خودم دفاع کنم. شما با چه اجازه‌ای علیه اسطوره فوتبال کشورمان با این ادبیات صحبت می‌کنی؟ سال‌ها زحمت کشیده شده است تا اسطوره‌ای مثل کریمی در کشور ما پرورش پیدا کند. امثال کی‌روش مهاجر هستند و می‌روند.

آقای کی‌روش شما اجازه نمی‌دهی یک مربی داخلی کنارت پرورش پیدا کند و به مفاد قراردادت عمل نکردی.

واقعا متاسفم، من الان هم لازم باشد کمک می‌کنم و حمایت خواهم کرد ولی این گونه اتهامات را بس کنید. من شما را دوست داشتم آقای کی‌روش ولی اینگونه اظهار نظرات غلط را انجام دادید و ناسپاسی کردید و قضاوت را به عهده مردم می‌سپارم.

منبع:‌ بانک ورزش
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین