کد خبر: ۵۲۶۱۲۷
تاریخ انتشار : ۰۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۰
وزن کشی سیاسی بین فراکسیون های مستقلان، امید و ولایی مجلس شورای اسلامی برای انتخابات هیات رئیسه آغاز شد.
آفتاب‌‌نیوز :
جلسه علنی مجلس شورای اسلامی امروز در حالی شروع شد که خبر پیدا شدن بسته مشکوک مقابل مجلس اخبار مصوبات صحن را تحت پوشش قرار داد.

بعد از حدود یک ساعت وضعیت قرمز، وضعیت عادی در مجلس اعلام شد، اما در صحن علنی نمایندگان فارغ از اتفاقاتی که در بیرون افتاده است مشغول لابی برای انتخابات هیات رئیسه مجلس بودند.

نامزد‌های لیست‌های فراکسیون امید که صبح امروز انتخاب شده بودند، به صورت فعال در مجلس رزومه کاری خود را توزیع می‌کردند و با نمایندگان گعده‌های کوچک و بزرگی را تشکیل داده بودند.

فراکسیون امید امروز لیست کامل نامزد‌های خود در انتخابات هیات رئیسه را منتشر کرد.

صبح امروز نیز فراکسیون مستقلان مجلس تشکیل جلسه داده و به گفته رسول خضری، علی لاریجانی را به عنوان نامزد فراکسیون خود بر ریاست مجلس انتخاب کرده است.

فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی نیز در جلسه صبح امروز در مورد گزینه ریاست مجلس بررسی‌هایی را انجام داده است، اما به نتیجه قطعی نرسیده بودند تا اینکه در صحن مجلس تصمیم گرفتند حمیدرضا حاجی بابایی را برای نامزدی انتخابات هیات رئیسه مجلس معرفی کنند.

جعفری مسئول دفتر لاریجانی نیز امروز در صحن مجلس حضوری فعال داشت. زمانی مشاور لاریجانی نیز در صحن علنی حضور یافته بود.

در کنار تلاش‌های فراکسیون‌های امید، مستقلان و ولایی برای وزن کشی سیاسی در آخرین ساعات باقیمانده به انتخابات هیات رئیسه، موضوع طرح سوال از رئیس جمهور نیز داغ شد.

حسینعلی امیری مشاور پارلمانی رئیس جمهور امروز در صحن علنی حضور یافته بود و از صبح تا این ساعت سرپا با نمایندگان صحبت می‌کرد. به نظر می‌رسید دولت تلاش‌های گسترده‌ای را برای از حدنصاب انداختن سوال از رئیس جمهور انجام می‌دهد.

مجتبی ذوالنور طراح سوال از رئیس جمهور نیز به جایگاه هیات رئیسه رفته و دائما با اعضای هیات رئیسه صحبت می‌کرد. وی معتقد است که امروز مهلت قانونی اعلام وصول سوال از رئیس جمهور به پایان رسیده است و باید اعلام وصول شود، اما به نظر می‌رسد هیات رئیسه مجلس تا زمانی که انتخابات برگزار نشود، تکلیف طرح سوال از رئیس جمهور و لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم را روشن نخواهد کرد.

انتخابات هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی چهارشنبه (فردا) برگزار خواهد شد.

منبع: مهر
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین