کد خبر: ۵۲۹۸۲۲
تاریخ انتشار : ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۳
معاون استانداری:
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه گفت: در زلزله سال گذشته واحد های مسکونی شهری و روستایی زیادی متحمل آسیب شدند که دولت وعده بازسازی واحدهای روستایی تا پایان شهریور را به مردم داده است.
آفتاب‌‌نیوز :
مهرداد سالاری افزود: این وعده دولت برای اتمام بازسازی واحدهای روستایی تعهد سنگینی برای استان ایجاد کرده، اما خوشبختانه با تلاش ها و پیگیری های فراوان تاکنون سه هزار واحد از 12هزار واحد آماده بهره برداری است  و طی چند روز آینده افتتاح خواهند شد.

وی اظهار کرد: روند بازسازی باقی واحدها هم در شرایطی است که مطمئنیم تا پایان شهریورماه طبق قولی که رئیس جمهور به مردم  داده، عملی خواهد شد.

سالاری گفت: تجربه مشارکت مردم در بازسازی پس از جنگ، در بازسازی مناطق زلزله زده خصوصا در روستاها نیز تجربه موفقی بود و مردم عملا در امر بازسازی مشارکت مستقیم دارند.

 معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه افزود: با وجود فراز و نشیب های زیادی همچون موضوع تردد کامیون ها که دچار مشکل شده بودند و مسئله افزایش  قیمت ها و گران شدن مصالح که در مسیر بازسازی داشتیم، پیشرفت خوبی در زمینه بازسازی مناطق آسیب داریم.

سالاری افزود: اسکان موقت بخشی از مردم به اسکان دائم تبدیل شده و اسکان دائم در مناطق روستایی تا پایان شهریور و در مناطق شهری تا پایان سال آینده عملیاتی می شود.

 وی همچنین با اشاره به لزوم جمع آوری کانکس های اسکان موقت در پایان بازسازی مناطق آسیب دیده گفت: موضوعی که  در مناطق زلزله زده وجود دارد بحث جمع آوری کانکس هاست که باید برای آن تدابیری اندیشده شود، چرا که پس از اتمام مراحل بازسازی مناطق زلزله زده وجود این کانکس ها می تواند منجر به ایجاد شهرک های کانکسی در کنار مناطق بازسازی شده شود و دراین خصوص نیازمند همکاری مردم این مناطق هستیم.

منبع: ایسنا
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین