کد خبر: ۵۳۱۸۴۳
تاریخ انتشار : ۰۹ تير ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۱
مشاور رسانه‌ای فرماندار ویژه شهرستان آبادان گفت : آب شرب شهروندان آبادانی توسط دستگاه‌های اجرایی تامین می‌شود.
آفتاب‌‌نیوز :
محسن سیف اظهار کرد: ۸ تیرماه جلسه هماهنگی تأمین آب شرب مردم آبادان با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان آبادان، قائم مقام سازمان منطقه آزاد اروند، مدیران و نمایندگان دستگاه‌های اجرایی در فرمانداری ویژه این شهرستان برگزار شد.

وی افزود : در این جلسه فرماندار ویژه شهرستان آبادان ضمن تشکر و قدردانی از اعلام آمادگی برخی شهرستانها جهت تامین آب شرب مردم آبادان، گفت با توجه به پتانسیل های موجود در شهرستان کلیه دستگاه‌های اجرایی موظف و مکلف هستند ظرف مدت 48 ساعت آینده کلیه نیاز آب شرب مردم آبادان را تامین کنند.

سیف با اشاره به تأکید فرماندار ویژه شهرستان آبادان نسبت به مطالبات مردم در خصوص تامین آب شرب از طریق پتانسیل درون شهری بیان کرد: امروز فرماندار آبادان در این جلسه به پتانسیل های موجود در شهرستان اشاره کرد و گفت دستگاه‌های اجرایی موظف و مکلفند تا زمان افتتاح خط دوم آبرسانی غدیر و همزمان با اقدامات جانبی در زمینه کاهش شوری آب، تامین آب شرب شهروندان را بر اساس مصوبات ابلاغی این جلسه بر عهده گیرند.

مشاور رسانه‌ای فرماندار ویژه شهرستان آبادان گفت: در همین راستا در این جلسه مصوب شد مناطق آبادان با تقسیم بندی جغرافیایی، در اختیار دستگاه های اجرایی این شهرستان قرار گیرند.

وی ادامه داد: کلیه دستگاه‌های اجرایی می‌بایست طبق تقسیم بندی انجام شده در هر منطقه ۲ عدد مخزن آب ۱۰ هزار لیتری و بطری‌های آب معدنی مستقر کنند و موظف هستند آب شرب شهروندان را تا مشخص شدن وضعیت آب شیرین تامین کنند.

سیف تاکید کرد: آب شرب مناطق بخش مرکزی و اروندکنار طبق برنامه های قبلی و با نظارت فرمانداری و آبفای آبادان در حال توزیع است و با تصمیمات اتخاذ شده قطعا این توزیع با خدمات و کیفیت بهتری صورت خواهد گرفت.

مشاور رسانه ای فرماندار ویژه آبادان با قدردانی از سعه صدر مردم شهرستان، اظهار کرد: فرماندار ویژه آبادان و تیم عملیاتی فرمانداری با استفاده از تمام قابلیت‌های شهرستان به صورت شبانه روز در کنار مردم و در حال خدمت هستند. قطعا با اتمام پروژه خط غدیر 2 وضعیت آب شرب آبادان به میزان چشمگیری بهبود خواهد یافت.

وی در پایان تصریح کرد: بر اساس مصوبات این نشست، 6 ایستگاه توزیع آب توسط سازمان منطقه آزاد اروند در مناطق ذوالفقاری، سده، جمشید آباد، سلیج شرقی و غربی، 5ایستگاه توسط شرکت پالایش نفت آبادان در مناطق بریم، بوارده، و خیابان امام(ره)، 3 ایستگاه در مناطق شطیط و علوانیه توسط شرکت نفت پاسارگاد، 5 ایستگاه در مناطق هسته مرکزی شهر، سیلین، کوی کارگر و کفیشه توسط شهرداری آبادان، 2 ایستگاه در مناطق دهکده بریم و بخشی از امیر آباد توسط شرکت نفت ایرانول، 3 ایستگاه در مناطق زمین شهری و هلال بریم توسط شرکت پتروشیمی آبادان، 4 ایستگاه در مناطق فیه، بیمارستان طالقانی، کوی ملت و 700 واحدی توسط فاز 2 پالایشگاه، 4 ایستگاه در مناطق احمد آباد و بلوار ولایت (اروسیه) توسط اداره بنادر و دریانوردی آبادان، 3 ایستگاه در مناطق ایستگاه 7 تا ایستگاه دوازده توسط گمرک آبادان و 3 ایستگاه در مناطق ایستگاه 7 تا ابتدای پل کابلی امام رضا (ع) ایجاد و این دستگاه‌ها آبرسانی و تامین آب شرب مناسب شهروندان را به عهده خواهند گرفت. در همین باره اداره بهداشت شهرستان آبادان موظف شد کنترل و نظارت کامل بر حسن اجرای کار را از نظر موارد بهداشتی به عهده بگیرد.
ایسنا 
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین