کد خبر: ۵۳۳۴۰۱
تاریخ انتشار : ۱۷ تير ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۶
عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی در واکنش به بیانیه رسول منتجب نیا گفت: کودتا بیشتر از سوی اقلیت علیه اکثریت انجام می‌شود اما وقتی انتخابات از طرف شورای مرکزی به‌صورت دموکراتیک انجام‌شده است ادعاها در مورد کودتا در حزب قابل‌قبول نیست.
آفتاب‌‌نیوز :
محمدجواد حق‌شناس اعلام کرد: پس‌ازاینکه دو بار استعفای مدیرکل حزب پذیرفته نشد و همچنین شاهد استعفای چندین‌باره آقای رسول منتجب نیا بودیم، آقای کروبی تصمیم گرفتند که اختیارات خود را به شورای مرکزی حزب واگذار کنند.

حق‌شناس درباره جلسه شورای مرکزی حزب اعتماد ملی نیز افزود: اعضای شورای مرکزی روشن و مشخص است. تمام کسانی که در این جلسه حاضر شدند، عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی بودند به‌اضافه دو سه نفر دیگر که در این جلسه حضور داشتند.
وی همچنین در ادامه افزود: جلسه اخیر شورای مرکزی درواقع با این رویکرد شکل گرفت که حزب، در مورد تفویض اختیارات به تصمیم‌گیری مشخص برسد.

حق‌شناس همچنین تصریح کرد: به این دلیل که از وظایف دبیر کل انتخاب سخنگوی حزب و قائم‌مقام بود؛ در این جلسه شورای مرکزی پس از بحث، موافقت‌ها و مخالفت‌ها دراین‌باره تصمیم‌گیری شد.

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی در ادامه ضمن اشاره به اینکه صورت‌جلسه شورای مرکزی با امضای 33 نفر از اعضا تصویب شد، اعلام کرد: در این جلسه از 31 رأی حاضر، الیاس حضرتی با 30 رأی به‌عنوان قائم‌مقام حزب اعتماد ملی و اسماعیل گرامی مقدم با 26 رأی به‌عنوان سخنگو انتخاب شدند.

حق‌شناس در ادامه افزود: در پایان جلسه، نوروز زاده به‌عنوان رئیس دفتر اقتصادی، جلیلیان به‌عنوان رئیس دفتر حقوقی، رئوف قادری در مقام رئیس دفتر اجتماعی و ابوالحسنی نیز به‌عنوان رئیس دفتر سیاسی انتخاب شد. در این‌که جلسه رسمی بود، شکی نیست.

او در پاسخ به سؤال خبرنگار ایرنا در مورد اظهارات رسول منتجب نیا درباره «معاملات پشت پرده» الیاس حضرتی در انتخاب شهردار، گفت: ترجیح می‌دهم در این حوزه‌ها ورود نکنم چراکه این سخنان آقای منتجب نیا را قابل‌بحث نمی‌دانم.

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی بابیان این موضوع که شهر ما امروز بیشتر به کار و تلاش نیاز دارد گفت: حزب در شرایطی بوده که قائم‌مقام حزب دو سال است که در جلسات حضور ندارد و دبیر کل حزب در حصر بوده و همچنین روزنامه آن توقیف‌شده است، اما به موفقیت‌هایی رسیده و بهتر است که چنین موفقیت‌هایی را موردحمله سخنان ناروا قرار ندهیم.

رسول منتجب نیا از اعضای شورای مرکزی حزب اعتماد ملی با صدور بیانه ای نسبت به مصوبات شورای مرکزی این حزب اعتراض کرده و گفته «حتماً فراموش کرده اید که استعفای دبیرکلّ پس از کشف مرحله اوّل کودتای آن چند نفرعلیه دبیرکل و قائم مقام او بود نه اختلافات دیگر!»

منتجب نیا همچنین در بخش دیگری از بیانیه خود آورده است: « همه حضّار کنگره شاهد بودند که جنابعالی و چند تن از آن حلقه ی خاص تأکید بر ممانعت از رأی گیری برای شورای مرکزی بین نامزدهای عضویت در شورا داشته و در میان حدود 2000 نفر اکثراًغیر حزبی برای إبقاءِ شورای مرکزی یازده ساله با قیام و قعود رأی گیری باطل و غیرقانونی بلکه مسخره آمیز کردید که مورد اعتراض اعضاءِ رسمی حزب واقع شد و دوستان شما با توسّل به فحّاشی، هتّاکی، و حتی ضرب و جرح خواستند به مقصود خود برسند که موفق نشدند و شکست مفتضحانه ای خوردند و هم اکنون تأیید یا ابطال وصل کنگره در کمیسیون ماده 10احزاب مورد تردید می باشد.»

او همچنین نوشته: « حضرتعالی به موفقیت حزب در انتخاب شهردار تهران اشاره کرده و آن را دلیل اثرگذاری و توفیق این حزب دانستید! ای کاش به معاملات و قرار و مدارهای پشت صحنه با افراد و احزاب تندرو برای رسیدن به این پیروزی و نیز ستاد تقسبم غنائم مسئولیت های شهرداری بین دوستان و همفکران خود یا مافیای دلّالی پُست‌ها و وعده‌هایی که در زمان دعوت به کنگره و نیز شورای مرکزی اخیر به افراد داده شده است و همچنین افرادی که به ناحق و بدون شرائط لازم در مسئولیت‌های گوناگون شهرداری اخیراً منصوب شده‌اند اشاره می‌فرمودید و در صورت لزوم نام افراد را همراه با سوابق و پرونده فساد مالی و اخلاقی آنها به اطّلاع عموم خواهیم رساند.»

ایرنا 
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین