کد خبر: ۵۳۳۵۲۷
تاریخ انتشار : ۱۸ تير ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۷
طبق آخرین اخبار بدست آمده، یک مسجد بزرگ در ایالت صباح مالزی پس از آنکه دو گردشگر چینی رفتاری توهین آمیز در این محل داشتند به روی گردشگران خارجی بسته شد. این خبر در بخش اخبار گردشگری و جدیدترین اخبار گردشگری درباره بسته شدن مسجد بزرگ ایالت صباح مالزی می باشد.
آفتاب‌‌نیوز : طبق آخرین اخبار بدست آمده، یک مسجد بزرگ در ایالت صباح مالزی پس از آنکه دو گردشگر چینی رفتاری توهین آمیز در این محل داشتند به روی گردشگران خارجی بسته شد. این خبر در بخش اخبار گردشگری و جدیدترین اخبار گردشگری درباره بسته شدن مسجد بزرگ ایالت صباح مالزی می باشد.

 این دو زن 37 و 25 ساله گردشگر چینی پس از بازداشت توسط پلیس به دلیل رفتار توهین آمیز خود بر روی دیوار کوتاه این مسجد درفضای عمومی در دادگاهی مرتبط با امور مهاجرتی و گردشگران، محکوم به پرداختن جریمه نقدی 8.5 دلار و یا تحمل یک هفته زندان شدند. این دو گردشگر دردادگاه گفتند که نمی دانستند اقدام آن ها (حرکات موزون) دراین فضا جرم محسوب می شود به همین دلیل از مسئولان دادگاه درخواست بخشش کردند اما بازپرس پرونده خواستار حکم دادگاه علیه این دو نفر شده بود. این دو گردشگر چینی پس از پرداخت جریمه از طریق فرودگاه کوتااکیتابالو به چین بازگردانده شدند. انتشار فیلم این افراد در شبکه های مجازی سبب خشم مسلمانان این کشور شده بود. پس از این موضوع بود که مدیر این مسجد ورود گردشگران خارجی به آن را به طور موقت ممنوع کرد. مالزی دارای مساجد بسیار بزرگ با معماری های شرقی و زیباست که این موضوع یکی از جاذبه های گردشگری این کشور به شمار می رود. وزارت فرهنگ و گردشگری مالزی پیشتر اعلام کرد که در سال 2017 حدود 25.9 میلیون نفر گردشگر خارجی از این کشور دیدن کردند.

ایرنا

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین