کد خبر: ۵۳۳۷۰۷
تاریخ انتشار : ۱۹ تير ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۲
در برخی مواقع تغییر رنگ ناخن ها نشان دهنده بیماری سرطان است.
آفتاب‌‌نیوز :
در کنار کارهای منزل بسیاری از خانمها برای خرید لباس کفش به بیرون از منزل میروند یا برای صرف شام و ناهار به رستوران و کافی شاپ میروند عدهای هم فقط بیرون میروند تا قدم بزنند و چیزهای جدید را ببینند و سر انجام برخی دیگر هم زمانی را در آرایشگاه میگذرانند ، برخی خانمها تصمیم به مانیکور کردن ناخن میگیرند که وقتی به آرایشگر مراجعه میکنند آرایشگر متوجه مشکلی در ناخن آنها می شود که بهتر است آن را به عنوان هشدار جدی سلامت بگوید تا از یک مشکل جدی جلوگیری کرده باشد، مشکلی به نام تغییر رنگ روی ناخن.

بعضی خانمها خط های سیاهی در ناخن شان وجود دارد که بعضی از آنها میخواهند با لاک های تیره این خط های تیره را بپوشانند، ممکن است بعضیها فکر کنند عفونت ناشی از قارچ است اما باید نسبت به تغییر ناخن هوشیار باشید مخصوصا اگر رنگ ناخن به قهوهای ،آبی تیره و سیاه تبدیل شود.

اگر خط ممتد قهوهای روی ناخن دیدید ممکن است نشانه سرطان باشد، در بسیاری از موارد تومورها زیر ناخن رشد میکنند و اگر دیدید رنگ ناخن تغییر کرده است سریعا بایدشک کنید شاید تومور خطرناکی باشد در چنین شرایطی حتماً باید به پزشک مراجعه کنید.

کارشناسان بیان میکنند اگر رنگ ناخن تغییر کرد یا دچار خونریزی شد و بدون هیچ توقفی رشد کرد باید سریعا به پزشک مراجعه کرد چرا که اینها علائمی هشدار دهنده از بیماری های خطرناک هستند.

شاید این نشانهها چیزهای سادهای به نظر رسد اما چنین نیست ممکن است، هر شخصی دچار بیماری سرطان ناخن شود به همین دلیل نمیتوانیم تغییرات ناخن را دست کم بگیریم و با اشتراک گذاشتن این مطالب در فضاهای مجازی دیگران را آگاه کنید.
ایلنا 
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین