کد خبر: ۵۳۴۱۹۴
تاریخ انتشار : ۲۲ تير ۱۳۹۷ - ۲۱:۵۱
نوازشریف نخست وزیر پیشن پاکستان شامگاه جمعه در بدو ورود به لاهور درفرودگاه بین المللی'علامه اقبال لاهوری' این شهر دستگیر شد.
آفتاب‌‌نیوز :
'محمد نواز شریف' نخست وزیر برکنار شده پاکستان که همراه با 'مریم نواز' دخترش و عضو ارشد حزب مسلم لیگ - نواز - از لندن به فرودگاه ابوظبی و از آنجا به لاهور عزیمت کرده بود، در فرودگاه لاهور دستگیر شد.
دولت انتقالی پاکستان اخیرا اعلام کرده بود که با اجرای ماده ۱۴۴ قانون انتظامی هرگونه تجمع در فاصله یک کیلومتری فرودگاه لاهور ممنوع بوده و راه‌های منتهی به فرودگاه مسدود شده است.

شوکت جاوید وزیر کشور موقت ایالت پنجاب نیز امروز طی کنفرانس مطبوعاتی گفت:حزب مسلم لیگ نواز مجوز راهپیمایی را نگرفته و با در نظر داشتن دو فاجعه تروریستی پیشاور اقدامات امنیتی از جمله گذاشتن کانتینر‌ها در نزدیک فرودگاه لاهور انجام شده است.

وی گفت:دولت موقت بی طرف است و از هیچ حزب سیاسی حمایت نمی‌کند و بازداشت نواز و مریم با مسئولیت سازمان (نب) است. 
شوکت جاوید افزود: قطع سرویس موبایل نیز با در نظر داشتن اقدامات امنیتی اعمال شده تا دشمن از این اوضاع سودی نبرد و افرادی که از خط قرمز عبور کنند به شدت با مجازات مواجه می‌شوند.

جمعه هفته گذشته، دادگاه مبارزه با فساد پاکستان نواز شریف نخست وزیر پیشین این کشور، مریم نواز دختر و 'صفدر' داماد وی را در موضوع پرونده املاک آن‌ها در لندن به تحمل حبس و پرداخت جریمه نقدی محکوم کرد.
نواز شریف که در لندن به سر می‌برد و حکم نیز در غیاب او صادر شد، گفت که انگیزه سیاسی پشت این حکم بوده است.

شریف پس از اعلام رای دادگاه مبارزه با فساد پاکستان، در لندن اعلام کرد که جمعه ۲۲ تیرماه به پاکستان بازگشته و به رای دادگاه اعتراض می‌کند.
با انتشار اسناد 'پاناما' در سال ۲۰۱۵ افشا شد که چند فرزند نواز شریف با شرکت‌های ثبت شده ارتباط دارند و ادعا شد که از آن طریق املاکی در لندن خریداری کرده اند.

خانواده نواز شریف همیشه تاکید کرده‌اند که این املاک از طریق مشروع به دست آمده است.
نواز شریف از فوریه ۱۹۹۰ تا ژوئیه ۱۹۹۳ به مدت سه سال و نیم و از فوریه ۱۹۹۷ تا کودتای بدون خونریزی نوامبر ۱۹۹۹ نخست‌وزیر پاکستان بود.

وی هر دو بار نتوانست دوره پنج ساله نخست‌وزیری را به پایان ببرد و برکنار شد.
نواز شریف برای بار سوم در ژوئیه ۲۰۱۷ و پس از انتشار اسناد پاناما با رای دیوان عالی پاکستان از نخست‌وزیری کناره گیری کرد.
'علی ظفر' وزیر اطلاع رسانی دولت انتقالی پاکستان نیز روز گذشته در خصوص روند پیگیری پرونده نواز شریف گفت: به هیچ فردی اجازه نمی‌دهیم که در فرودگاه لاهور اوضاع امنیتی را به هم ریخته و برای حفظ امنیت، تدابیر امنیتی در اطراف فرودگاه را تشدید می‌کنیم.

وی اضافه کرد: دولت مسئول تامین امنیت شهر است و هواپیمای حامل نواز شریف که از لندن پرواز می‌کند، در فرودگاه لاهور به زمین می‌نشیند و به هر شکلی حکم دادگاه را اجرا خواهیم کرد.

منبع: ایرنا
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین