کد خبر: ۵۳۴۵۹۶
تعداد نظرات: ۴ نظر
تاریخ انتشار : ۲۵ تير ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۹
تالارهای عروسی هر شب میزبان عروس و داماد و مهمان هایشان هستند؛ مهمان هایی یک به یک به آن ها اضافه می شوند و چند ساعت بعد زوجی جوان از تالار راهی خانه بخت می شوند و مهمان ها به خانه خود باز خواهند گشت.
آفتاب‌‌نیوز : تالارهای عروسی هر شب میزبان عروس و داماد و مهمان هایشان هستند؛ مهمان هایی یک به یک به آن ها اضافه می شوند و چند ساعت بعد زوجی جوان از تالار راهی خانه بخت می شوند و مهمان ها به خانه خود باز خواهند گشت.

چه عروسی گران قیمت تمام شود چه ارزان، تاثیری در خوشبختی زندگی عروس و داماد نخواهد داشت. پس چرا عده ای در هر شرایط مادی اصرار بر تجملات بسیار گزاف دارند؟

شاید خیلی ها باور نکنند یک شب جشن و شادی می تواند با تاکید بیش ازحد تجمل گرایی مترادف با پرداخت ارقامی بسیار هنگفت حتی بالغ بر ۲۰۰میلیون تا ۲ میلیارد باشد. کلیه خرج های سنگین عروسی با یک جمله توجیه می شود؛ «عروسی یک شب است و باید به یاد ماندنی باشد.» برای مراسم لاکچری داستان این جمله کمی متفاوت است: «عروسی باید چشم کور کن و خاص باشد». به همین خاطر معمولا افرادی که به سراغ عروسی های لاکچری می روند از هیچ خرجی دریغ نمی کنند. شرکت های تشریفاتی هم این موضوع را متوجه شده اند و روز به روز امکانات عجیب و غریب تری در اختیار عروس و داماد ها قرار می دهند. از پرواز با بالن تا کالسکه سواری و اسکورت با موتور.

در این میان آرایشگاه های عروس قیمت های مختلفی ارائه می دهند ‌. آن ها با ارائه دادن خدمات خاص به عروس ها، قیمت های کلانی را در نظر می گیرند. از همراه بودن آرایشگر تا آخر شب همراه عروس تا دستگاه هایی که بدون دخالت دست عروس را آرایش می کند، گاهی تا حدود ۱۰ میلیون نیز آب می خورد. این در حالی است که به دلیل وجود آرایشگاه های عروس مختلف می توان کیفیت کار مشابه را با قیمت هایی به مراتب پایین تر پیدا کرد.

تالار های عروسی خدمات و منوهای مختلفی را به زوج ها پیشنهاد می کنند که در بازه ۱۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان به ازای هر مهمان متغیر است. با این تفاسیر یک مراسم عروسی با ۵۰۰ مهمان در یکی ازباغ تالار های اطراف تهران به صورت میانگین حدود ۲۵۰ میلیون تومان تمام می شود.

کالسکه و بالن سواری عروس و داماد در عروسی های لاکچری

مدیر یکی از مجلل ترین باغ تالارهای پایتخت می گفت: منوهایی که ما به زوج ها ارائه می دهیم شامل انواع غذاهای ایرانی و فرنگی و بین المللی است که هر کدام از مهمان های مراسم در هر فضایی از جمله کلاسیک یا سنتی می توانند غذایشان را میل کنند.

مدیر یکی از موسسه های برگزاری عروسی با بیان اینکه گرانترین بسته این موسسه نفری ۶۰۰ هزار تومان به ازای هر مهمان است، گفت: در بین همکاران ما کسانی هم هستند که بسته یک میلیون تومانی دارند؛ البته برای هر کسی این بسته را مطرح نمی کنند .

وی افزود: آنها مذاکرات را حضوری انجام می دهند و پیشنهادهای خود را بعد از دیدن ظاهر و خودرو عروس و داماد مطرح می کنند.

به گفته مدیر این موسسه برگزاری مجالس عروسی، بیشتر کسانی که به دنبال عروسی های مجلل و لاکچری می روند، خانواده های معروف و آقازاده هستند.

وی در این ارتباط گفت: چند سال پیش بود که برای عروسی یکی از خانواده های معروف یک میلیارد تومان هزینه شد و حسابی در صنف ما سر و صدا کرد .

این مدیر موسسه برگزاری مجالس عقد و عروسی تاکید کرد: چند ماه پیش پسر 29 ساله یکی از همین خانواده ها به ما مراجعه کرد تا برایش خانه مجردی اجاره کنیم. او حاضر بود برای اجاره ویلای مدنظرش تا سقف 400 میلیون تومان در ماه بپردازد. دست آخر هم ویلای دلخواه را پیدا نکرد و 90 میلیارد تومان پول داد تا زمینی را برایش خریداری و ویلای دلخواه را در آن بسازیم.

وی تاکید کرد: فردی که حاضر است ماهانه 400 میلیون برای خانه مجردی هزینه کند، هزینه یک میلیاردی عروسی برایش هیچ است.

در بین تالارها، تالارهایی نیز هستند که علاوه بر برگزاری مراسم مجلل عروسی، مراسم هایی که به جشن طلاق تعبیر می شوند را نیز برگزار می‌کنند  که در این گونه جشن ها نیز مانند جشن عروسی هزینه های کلانی انجام می شود.

بالن سواری یکی از خرج های لاکچری عروسی است قیمت آن برای یک ساعت ۴ میلیون تمام می شود. اسکورت کردن ماشین های عروس به وسیله موتورهای چند ده میلیونی دیگر خرج هایی است که زوج های پولدار برای یک شب هزینه می کنند که حدود ۳ میلیون تمام خرج دارد.

کالسکه و بالن سواری عروس و داماد در عروسی های لاکچری

فیلم برداری و تصویر برداری مهم ترین بخش یک عروسی است. ولی خاص تر بودن و خلاقانه تر بودن آن برای زوج های جوان اهمیت دارد.

تورهای چند روزه فورمالیته عکاسی که خرج یک عروسی کامل را دارد. عروس ‌و داماد چند روز پیاپی عروس و داماد بودن را به جای یک شب تجربه می کنند . این خدمات عکاسی برای تورهای فورمالیته حدودا ۲۰ میلیون تومان آب می خورد. زوج های تجمل گرا خدماتی از جمله تصویر برداری با هلی شات ،ساخت کلیپ آشنایی را از شرکت های تشریفاتی و آتلیه ها درخواست می کنند.

لباس عروس و داماد بخشی از هزینه های عروسی است.گاهی عروس ها ترجیح می دهند لباس های وارداتی بپوشند. لباس هایی که سفارش آنها از کشور ایتالیا و امثال آن است . این باعث هزینه های کلانی برای زوج های می شود. با این حال بعد از بررسی قیمت ها در مناطق مختلف شهر تهران مشخص شد که برای خرید لباس عروس باید حدود ۷ میلیون تومان به بالا پرداخت کرد . اگر به سراغ مزون های بالاشهر بروید باید از بین لباس های خارجی و برند انتخاب کنید . مدل هایی که معمولا کمتر از ۲۰ میلیون تومان قیمت نداشته و ممکن است تا ۳۰ میلیون تومان نیز هزینه روی دست شما بگذارند.

یک موسسه نیز برای کرایه کالسکه که شامل دو اسب سفید و یک کاروان است حدود ۱۰ میلیون تومان هزینه دریافت می کند. البته از آنجا که حرکت کالسکه در شهر ممنوع است، تنها عروس و دامادها می توانند در مقابل تالار و برای یک مسیر کوتاه یا در تور های عکاسی فورمالیته در مکان هایی خارج از شهر از آن استفاده کنند.

هزینه‌های میلیاردی برای عروسی‌های لاکچری/ کالسکه و بالن سواری عروس و داماد

با توجه به هزینه های کلان و هنگفت این مراسم ها، برخی از زوج ها حتی نمی توانند یک زندگی ساده را شروع کنند. بسیاری از زوج های جوان برای برگزاری مجلل ترین مراسم عروسی زیر بار قسط و قرض و وام می روند که مدت زیادی طول می کشد تا قسط و وام های یک شب عروسی را پرداخت کنند.

یکی از تالار داران می گوید: حتی بسیاری از این مراسم ها به دلیل چشم و هم چشمی زیاد است. دامادی بود که به دلیل رفاقت با یکی از کارمندانم از من خواهش کرد قرارداد 10 میلیونی مراسم او را 30 میلیون تومان قید کنم که به خانواده عروس نشان دهد که  برای یک شب مراسم عروسی خرج هنگفتی کرده است.

بهرحال می توان  با به کارگیری کمی درایت و دلسوزی هزینه های جشن عروسی را تا سر حد امکان به حداقل رساند و تعبیر «ازدواج آسان» را در جامعه گسترش داد تا دیگر زوج های جوانی که توانایی مادی شروع یک زندگی جدید را ندارند، بتوانند به آسانی زندگی مشترک خود را شروع کنند.

در دین اسلام توصیه های فراوانی در زمینه قناعت و صرفه جویی شده است. زوج های جوان در هر شرایط مادی، بهتر است زندگی خود را به جای ریخت و پاش های بیهوده و مادی گرایی با قناعت و توجه به معنویات شروع کنند تا بتوانند در زندگی مشترک شیرینی واقعی را بچشند
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۴
مهدی
|
-
|
۰۹:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۵
0
1
داداش ...میشه سود بانکی یه روزت رو به من بدی؟؟گرفتارم جون داداش
ناشناس
|
United States
|
۱۰:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۵
0
0
تبعیض و شکاف اقتصادی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۵
0
0
ازکجا اورده اند400میلیون درآمد30سال کاریک کارمند است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۵
0
0
من موندم که چه جوری وام ازدواج بگیرم اونوقت ....
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین