کد خبر: ۵۳۵۰۵۵
تاریخ انتشار : ۲۷ تير ۱۳۹۷ - ۲۳:۴۳
آپارتمانی را که شهرداری اصفهان به قهرمان المپیک هدیه داده بود به شکل عجیبی از وی پس گرفت.
آفتاب‌‌نیوز :
سهراب مرادی قهرمان دسته 94 کیلو گرم وزنه برداری جهان و المپیک پس از المپیک ریو از سوی اصفهانی ها مورد تقدیر قرار گرفت و شهرداری یک دستگاه آپارتمان به او اهدا کرد.

قهرمان المپیک اما با دریافت این آپارتمان بسیاری از مشکلاتش قابل حل شده بود و با تمرکز بیشتری در تمرینات حضور یافت تا اینکه شهرداری در یک اقدام عجیب این خانه را مجدد از او پس گرفت و قهرمان المپیک یکروز هم نتوانست در آپارتمان رویایی زندگی کند.

سهراب مرادی قهرمان وزنه برداری المپیک ریو درباره آخرین شرایط این روزهای تیم ملی وزنه برداری به باشگاه خبرنگاران گفت: خوشبختانه شرایط مان رضایت بخش است و مدتی است تمرینات مان در اردوی شمال پیگیری می شود. پس از اتمام این اردو طبق برنامه از پیش تعیین شده کادرفنی قرار است تا پیش از اعزام به بازی های آسیایی جاکارتا تمرینات مان را در کمپ تیم های ملی پیگیری کنیم تا با آمادگی کامل راهی اندونزی شویم.

مسئولان اصفهان چوب لای چرخم می گذارند

مرادی افزود: بی شک در شان و شخصیت یک قهرمان المپیک نیست که بخواهند او را اذیت کنند. به نظر شما با انجام چنین کارهایی انگیزه ای برای قهرمان المپیک باقی می ماند که با خیال راحت در مسابقات شرکت کند؟ اصلا برایشان این مسائل اهمیتی ندارد و وقتی جلوی دوربین این چنین آدم را تحقیر می کنند، انگیزه ای برای شخص باقی می ماند؟ تنها هدف شان این است که آدم از ادامه ورزش حرفه ای دلسرد شود. مسئولان اصفهان بجای اینکه دوباره ازسهراب مرادی حمایت کنند تا او دوباره برای استانش مدال طلا بگیرد بر عکس با سنگ اندازی و چوب لای چرخ گذاشتن موجب می شوند که روحیه ام را از دست بدهم.

شهرداری اصفهان با هزاران ترفند خانه اهدایی به مرا پس گرفت

دارنده مدال طلای جهان در رابطه با خانه ای که قرار بود شهرداری اصفهان به او برای کسب مدال طلای المپیک ریو بدهد،تصریح کرد: پس از کسب مدال طلای من در المپیک ریو با توجه به اینکه اولین کسی بودم برای استان اصفهان در رویداد بزرگ المپیک مدال آوری کردم، شهرداری اصفهان تصمیم گرفت یک آپارتمان به من هدیه دهد تا آنجا بدون هیچ گونه هزینه ای زندگی کنم اما پس از مدتی با آوردن بهانه های مختلف و هزاران ترفند، آن خانه را از من پس گرفت. به نظر شما این مسائل می تواند زیبنده یک قهرمان المپیک باشد؟!

اقدام های مسئولان استان اصفهان مرا از ورزش دلسرد کرده است

دارنده طلای قهرمانی جهان افزود: فردا هم می آیند و می گویند چشم انداز ما المپیک 2020 توکیو است و می خواهیم از قهرمان المپیکی مان حمایت کنیم. مسئولان استان اصفهان هیچ کاری برای من انجام نداده اند و خودم به تنهایی پیگیر کارهایم هستم. الان مانده ام دنبال ورزش کردن باشم یا آینده ام! دغدغه سهراب مرادی اینست که در مسابقاتی که شرکت می کند مدال بگیرد و بعد از این اتفاق تنها مسئولان برای یک ساعت من را بخواهند و پس از آن خداحافظ. آقایان در استان اصفهان کاری کرده اند کامل از ورزش دلسرد شده ام.

ورزشکاران اصفهانی از دست مسئولان استان درد می کشند

مرادی با اشاره به وضعیت سایر ورزشکاران هم استانی اش بیان کرد: می توانید ببینید حال و روز سایر قهرمانان استانم چگونه است و از دست مسئولان چه دردی می کشند. فقط در حرف رسیدگی می کنند ولی در عمل سهراب مرادی برایشان بی اهمیت است.

آقایان قولهای ۲ سال پیش خود را فراموش کرده اند

قهرمان جهان بیان کرد: در آستانه اعزام به بازی های آسیایی جاکارتا هستم اما با این وجود تاکنون هیچ شخصی از اصفهان برای صحبت پیش من نیامده است و تازه بدتر اینکه از آنها هم هیچ خبری ندارم.فقط بعد از مدال گرفتن یک ساعت به خودشان زحمت می دهند و می آیند با من جلسه می گذارند.چه کسی می آید تکلیف من را مشخص کند. مگر من برای اصفهان مدال نگرفته ام؟! پس چگونه به ورزشکارانی مانند حمید سوریان،بهداد سلیمی و امید نوروزی در شهرهایشان رسیدگی می شود. اما برایم جای تعجب دارد که چرا مسئولان شهرم به من رسیدگی نمی کنند.قول های دو سال پیش خودشان را هم نمی توانند اجرایی کنند و آن وقت توقع داریم که از لحاظ امکاناتی و بیمه ما را حمایت کنند.

تنها دلیل عملکرد ضعیف اصفهانی ها در ورزش رفتار و کردار مسئولان استان است

مرادی خاطرنشان کرد: چرا اصفهان به غیر از من یک قهرمان المپیک ندارد، تنها دلیلش این است که رفتار و کردار مسئولان زیبا نیست و خیلی راحت سبب می شود تا ورزشکاران از ادامه ورزش حرفه ای منصرف شوند و برایشان چندان مهم نباشد که چه عواقبی در انتظارشان خواهد بود. سوال من از مسئولان اصفهان این است که آیا حواستان به قهرمان المپیکی استانتان هست که چگونه خودش را برای مسابقات بزرگی مانند بازی های آسیایی،جهانی و المپیک آماده می کند. الان مانده ام آینده من را چه کسی تامین خواهد کرد؟ مسئولان استان اصفهان، چرا فقط حرف می زنید و به وضعیت قهرمان المپیکی تان رسیدگی نمی کنید؟

تمام فکر و ذکرم در بازی های آسیایی کسب مدال طلا است و سپس به رکوردشکنی فکر می کنم

مرادی در پاسخ به این پرسش که آیا او می تواند در بازی های آسیایی جاکارتا برای کشورمان مدال طلا کسب کند،گفت: ابتدا هدفم این است بدون آسیب دیدگی به مسابقات بروم و در وهله دوم تمام فکر و ذهنم کسب خوشرنگ ترین مدال یعنی طلاست. چنانچه روز، روزِ من باشد بی شک پس از کسب طلا به دنبال شکستن رکورد جهان خواهم رفت.امیدوارم مردم دعا کنند تا این اتفاق برایم رقم بخورد.

در اوج گرمای شمال تمرین می کنیم

او درباه امکانات تمرینی اردوی شمال گفت:خدا را شکر از لحاظ امکانات و خوابگاه شرایط رضایت بخش است و از این لحاظ هیچ کمبودی احساس نمی شود.اردوی ما سطح دریاست و آب هوای مازندران بیشتر شبیه آب و هوای کشور اندونزی است. فقط از شانس بد ما در اوج گرمای شمال و ایران به اینجا آمده‌ایم به طوری که در گرمای ۴۰ درجه و رطوبت بالا تمرین می‌کنیم. امیدوارم در فرصت باقی مانده بتوانیم خودمان را با شرایط تطبیق دهیم.

کیانوش رستمی در کنار وزنه برداران قطر و ازبکستان اصلی ترین رقبای من در جاکارتا هستند

قهرمان دسته ۹۴ کیلوگرم وزنه برداری المپیک ریو درباره رقیبانش هم در بازی های آسیایی جاکارتا بیان کرد: کیانوش رستمی از نظر من وزنه بردار بزرگی در جهان است که با او هم رفاقت دیرینه ای دارم و در اردوها هم دوستی نزدیکی با یکدیگر داریم. تمام تلاش من و کیانوش این است که در بازی های آسیایی جاکارتا به بهترین شکل ممکن پرچم سه رنگ کشورمان را به اهتزاز در بیاوریم. در ضمن وزنه برداران ازبکستان و قطر در کنار کیانوش رستمی از جدی ترین رقیبان من در جاکارتا محسوب می شوند. در مجموع معتقدم رقابت جذابی بین من و کیانوش رقم خواهد خورد.

اوزان جدید وزنه برداری خوب چیده شده است

قهرمان المپیک ریو در رابطه با تغییر اوزان هم گفت: تغییر وزن برای من خیلی خوب است و چندان نمی تواند مشکل ساز شود. با وجود حدود 2 کیلوگرم اضافه وزن، این امر کارم را راحت تر می کند. خدا را شکر این تغییر اوران به نفع من است. سایر اوزان هم هیچ فرقی ندارد و به نظرم از وزن 60 کیلوگرم تا 110 کیلوگرم وزن گذاشته اند و مجموعا خیلی خوب دسته بندی کرده اند. این اوزان جدید خیلی خوب چیده شده است و اخلاف بین وزن‌ها کم است. امیدوارم وزنه برداران ایران در اوزان جدید هم رکوردهای خوبی ثبت کنند.

او درباره اینکه وزنه برداری چه تعداد مدال در بازی های آسیایی جاکارتا بدست خواهد آورد،گفت: از الان نمی توان چیزی را پیش بینی کرد و باید منتظر بمانیم و مشاهده کنیم رقیبان مان چه کسانی هستند پس از آن می توان درباره آن اظهار نظر کرد. ان شاالله وزنه برداری مانند همیشه بتواند از این مسابقه هم سربلند بیرون بیاید.

ملی پوش دسته 94 کیلوگرم وزنه برداری کشورمان در پایان درباره رسیدگی مسئولان فدراسیون وزنه برداری نسبت به ورزشکاران این رشته گفت: خدا را شکر از لحاظ امکانات و رسیدگی همه چیز خوب بوده است و جا دارد بابت این مسئله کمال تشکر و قدردانی را از مسئولان فدراسیون داشته باشم.  

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین