کد خبر: ۵۳۵۰۷۱
تاریخ انتشار : ۲۸ تير ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۲
اکبر عزيزيان، نماينده مجلس و عضو هيئت نظارت بر رفتار نمايندگان گفت: با توجه به اينکه الان مجلس شوراي اسلامي تعطيل است و به‌تبع هم هيئت جلسه‌اي نداشته، اطلاع ندارم هيئت به اين موضوع ورود خواهد کرد يا نه؛ اما بايد توجه داشته باشيد هيئت زماني وارد موضوعات مي‌شود که شکايتي صورت گرفته باشد يا گزارشي به هيئت برسد.
آفتاب‌‌نیوز :
روزنامه شرق نوشت: انتشار فایلی صوتی از یکی از نمایندگان مجلس باعث ایجاد حواشی‌ای در فضای مجازی شده است. در این فایل، این نماینده مجلس با خانمی صحبت می‌کند که گویا با او روابطی داشته و او را تهدید می‌کند.

 اکبر عزيزيان، نماينده مجلس و عضو هيئت نظارت بر رفتار نمايندگان، در گفت‌وگو با «فردا» درباره انتشار فايل صوتي يکي از نمايندگان مجلس شوراي اسلامي گفته: «من اين فايل را نديده ام و خبری قطعي از آن ندارم».

او درباره اينکه آيا هيئت نظارت بر رفتار نمايندگان به اين موضوع ورود خواهد کرد يا نه، گفت: «با توجه به اينکه الان مجلس شوراي اسلامي تعطيل است و به‌تبع هم هيئت جلسه‌اي نداشته، اطلاع ندارم هيئت به اين موضوع ورود خواهد کرد يا نه؛ اما بايد توجه داشته باشيد هيئت زماني وارد موضوعات مي‌شود که شکايتي صورت گرفته باشد يا گزارشي به هيئت برسد.

درباره اين موضوع هم اگر گزارشي شود، رسيدگي خواهيم کرد. هيئت به گزارش‌ها و شکايت‌هايي که مردم يا هيئت‌رئيسه مجلس يا مقامات قضائي مي‌دهند، رسيدگي مي‌کند و به صورت مستقل، حق ورود به موضوعات را ندارد؛ چراکه ما مدعي‌العموم نيستيم؛ اما اگر شکايتي صورت گرفته باشد، هيئت نظارت بر رفتار نمايندگان نظر مي‌دهد که آيا آن رفتار مطابق با وظايف نمايندگي بوده است يا نه. اگر تشخيص بدهد مطابق نبوده، پرونده را براي مقامات قضائي مي‌فرستد».

اکبريان در پاسخ به اين پرسش که با توجه به اينکه اين فايل در حوزه مسائل اخلاقي بوده، آيا هيئت نظارت بر رفتار نمايندگان صلاحيت رسيدگي دارد يا خیر نیز گفت: «نمي‌دانم. وظيفه هيئت اين است که اظهارنظر کند آيا مثلا رفتار نماينده جزء وظايف نمايندگي‌اش بوده يا خیر. بعد از آن مراجع ديگر پيگيري مي‌کنند. اگر جزء وظايف نمايندگي بوده باشد که پرونده منتفي مي‌شود؛ در غير اين صورت، به مراجع قضائي مي‌رود». 

محمود صادقي، نماينده تهران، نیز گفت: «من اين فايل را ديدم؛ اما با توجه به اينکه اين مسائل در حوزه خصوصي فرد قرار مي‌گيرد، چندان ورودي به آن نکردم و خيلي هم علاقه‌مند نيستم در فضاي عمومي درباره آن صحبت کنم و به نظرم مجلس نیز نبايد خيلي پيگير آن باشد».
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین