کد خبر: ۵۳۵۲۰۴
تاریخ انتشار : ۲۹ تير ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۷
نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی خواستار شد
نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی خواستار بررسی و معرفی شرکت‌هایی شد که به نام کردستان ارز دریافت کرده و حق استان را ضایع کرده‌اند.
آفتاب‌‌نیوز :
 «محسن بیگلری» دیروز پنج شنبه(28 تیر) در جلسه کارگروه رفع موانع تولید که با حضور وزیر صنعت در کردستان برگزار شد، اظهار کرد: وضعیت اشتغال کردستان به شدت نگران‌کننده است و وضعیت مرزها نیز در حالی که باید فرصتی برای استان باشد، خوب نیست.

وی افزد: 50 درصد واحدهای تولیدی در کردستان تعطیل است و با وضعیت موجود اقتصادی و وضعیت نوسانات ارز، به طور قطع این وضع بدتر نیز خواهد شد.

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس افزود: اقتصاد و اشتغال کردستان به راستی اسفناک است و با توجه به این وضعیت، انتظار داریم کردستان را به طور ویژه ببینید.

وی ادامه داد: مناطق ویژه اقتصادی بیجار، بانه و سقز باید به‌صورت ویژه دنبال شود، چون این مناطق مستعد ایجاد مناطق ویژه اقتصادی بوده و به طور قطع بر اقتصاد استان تأثیرگذار و بخشی از بیکاری را رفع خواهند کرد.

بیگلری در ادامه خواستار استفاده از ظرفیت کردستان عراق برای استان شد و ادامه داد: جذب سرمایه‌گذار داخلی و خارجی برای استان نیز باید مورد توجه قرار گیرد و بازگشایی بازارچه سیف سقز نیز برای توسعه اقتصادی استان ضروری است.

وی با اشاره به نوسانات قیمت ارز، تصریح کرد: از وزارت صنعت انتظار می‌رود شرکت‌هایی را که به نام استان کردستان چند صد میلیارد تومان ارز دریافت کرده‌اند، بررسی کنند تا حق استان در این زمینه ضایع نشود.

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: تا مشوق‌های مالیاتی، کاهش بهره بانکی و کاهش قیمت زمین در شهرک‌های صنعتی نباشد نمی‌توان انتظار بهبود وضعیت کردستان را داشت.

وی از وزیر صنعت خواست کردستان را به‌صورت ویژه مورد توجه قرار دهند تا در سفرهای بعدی پیشرفت طرح‌های افتتاح شده در استان به خوبی مشاهده شود.

منبع: ایسنا
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین