کد خبر: ۵۳۵۵۴۳
تاریخ انتشار : ۳۱ تير ۱۳۹۷ - ۰۲:۵۰
تورنمنت بین‌المللی دوومیدانی بلاروس
دوومیدانی‌کاران ایران در پایان تورنمنت بین‌المللی بلاروس به ۳ مقام اولی، ۳ عنوان دومی و یک مقام سومی دست یافتند و یک رکورد جدید ملی نیز به ثبت رساندند.
آفتاب‌‌نیوز :
روز پایانی تورنمنت بین‌المللی دوومیدانی بلاروس از عصر شنبه (۳۰ تیر) در هوای بارانی شهر مینسک پیگیری شد و همین امر موجب شد تا عملکرد منتخبان دوومیدانی ایران در مواد مختلف با افت روبه‌رو شود. با همین شرایط بد جوی در برگزاری این مسابقات، دوومیدانی‌کاران ایران موفق شدند به یک مقام نخست، ۲ مقام دومی و یک عنوان سومی دست یافته و یک رکورد جدید ملی را نیز به ثبت برسانند.

در ماده ۴۰۰ متر بامانع، رضا ملک‌پور، دونده خوش‌آتیه دوومیدانی ایران موفق شد با ثبت زمان ۵۰/۶۴ ثانیه ضمن کسب مقام اولی، رکورد ملی این ماده را که پیش از این با زمان ۵۰/۹۲ ثانیه در اختیار خود داشت، ارتقاء دهد. سیر صعودی و رکوردشکنی‌های اخیر این ورزشکار جوان در ماده ۴۰۰ متر بامانع، روزنه امیدی برای موفقیت دوومیدانی ایران در این ماده به شمار می‌رود.

در ۱۵۰۰ متر، امیر مرادی، حسین کیهانی و مسلم نیادوست به رقابت با دیگر دوندگان پرداختند. مرادی با زمان ۳:۴۵.۳۱ دقیقه به عنوان دومی رسید. کیهانی با توجه به مسابقه سنگین روز گذشته در ماده ۳۰۰۰ متر بامانع با رکورد ۳:۴۵.۳۳ ثانیه سوم شد و نیادوست با زمان ۳:۴۶.۶۸ دقیقه به عنوان چهارمی دست یافت.

علی خدیور در ۲۰۰ متر با ثبت رکورد ۲۱/۳۲ ثانیه به مقام دوم رسید و سبحان طاهرخانی در ماده پرش طول با رکورد ۷/۰۳ متر به عنوان هشتمی رسید. این مسابقه در حالی برگزار شد که بارش شدید باران مانع از عملکرد مطلوب همه پرندگان شد.

رضا مقدم در پرتاب چکش نیز به جمع برترین‌ها راه نیافت.

روز جمعه نیز ورزشکاران دوومیدانی ایران به ۳ عنوان اولی و یک مقام دومی دست یافته بودند. حسین کیهانی در ماده ۳۰۰۰ متر بامانع با ثبت رکورد ۸:۴۰.۹۹ دقیقه به عنوان نخست دست یافت و بهترین عملکرد خود را در فصل رقابت‌های دوومیدانی سال جاری به ثبت رساند.

امیر مرادی در ماده ۸۰۰ متر با رکورد ۱:۵۰.۱۲ دقیقه و علی خدیور نیز با زمان ۴۶.۸۰ ثانیه در ۴۰۰ متر به عنوان نخست دست یافتند.

در ماده پرتاب دیسک نیز بهنام شیری با پرتابی به طول ۵۹/۴۰ متر به مقام دومی رسید.

بنابراین تیم منتخب دوومیدانی ایران با کسب ۳ مقام اولی، ۳ عنوان دومی و یک مقام سومی و جابه‌جایی یک رکورد ملی از تورنمنت بین‌المللی مینسک بلاروس به کار خود پایان داد.

محمدمحسن ربانی به عنوان مربی و هاشم صیامی (دبیر فدراسیون دوومیدانی) به عنوان سرپرست منتخبان دوومیدانی ایران را در این رقابت‌ها همراهی کردند.

منبع: ایسنا
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین