کد خبر: ۵۳۷۶۰۲
تاریخ انتشار : ۱۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۲
در جلسه مشترک بین استانداران ایلام و واسط عراق، دستور باز شدن مرز مهران روی کامیون های ایرانی صادر شد.
آفتاب‌‌نیوز :
 امشب در جلسه مشترک بین استانداران ایلام و واسط عراق پس از رایزنی قاسم سلیمانی دشتکی استاندار ایلام با ملا طلال استاندار واسط عراق در تماس تلفنی دستور بازگشایی مرز مهران را برای بارگیری کامیون ها را صادر کرد.

براساس این دستور ترانشیپ کامیون ها در مرز مهران تا دو هفته آینده ادامه می یابد تا توافقات لازم برای مکان ونحوه  بارگیری کامیون در مرز مهران از نظر فنی مورد توافق قرار گیرد.

توسعه زیرساخت های مرز مهران

قاسم سلیمانی دشتکی استاندار ایلام در این نشست اظهار داشت: کشور جمهوری اسلامی برای مسیرهای منتهی به مهران و استان واسط عراق هزینه های بسیار خوبی را انجام داد.

وی بیان داشت: از مسیر های مختلف ازجمله دهلران به مهران، لرستان به مهران، ملکشاهی به مهران و کرمانشاه و ایلام به مهران برنامه ریزی های بسیار خوبی در دستور کار قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: دو کشور دوست و برادر ایران و عراق منافع مشترک اقتصادی در سطح بین المللی دارند اگر دو استان بتوانند طبق برنامه پیش بروند افق خیلی خوبی در سطح مبادلات اقتصادی بین دو کشور برقرار خواهد داشت.

استاندار ایلام گفت: ما فعالیت های خوبی در خصوص راه ها ، آب، برق و خطوط ارتباطی انتظار داریم که دولت عراق هم به اقدامات سرعت خود دهد.

مرز چنگوله باز می شود

ملا طلال استاندار واسط عراق نیز افزود: در بحث مرز چنگوله اختلاف نظری وجود دارد که با رایزنی حل خواهد شد.

وی بیان داشت: در مذاکره ای که با نخست وزیر عراق داشته ام درخواست کردم که این مرز باز شود و ایشان قول مساعد دادند واین خواسته مردم واسط است و در نتیجه دستور بازگشایی وفعالیت در این مرز را صادر کرد.

وی گفت: برای بازگشایی راه ارتباطی شهابی یا چنگوله 13 میلیون دلار از نخست وزیر عراق درخواست کرده ایم.

به گزارش مهر،استاندار واسط عراق افزود: همه  نیروها را بسیج خواهیم کرد که مسیر ارتباطی شهابی و چنگوله را بازگشایی کنیم.

وی گفت: منافع مشترک و باز شدن روابط دو استان واسط و ایلام برای من حائز اهمیت است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین