کد خبر: ۵۳۷۶۷۱
تاریخ انتشار : ۱۱ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۲:۲۳
رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، از افزایش ۲ برابری وام‌های شهریه، ازدواج، ودیعه مسکن، ویژه دکتری، ضروری دکتری، عتبات دانشجویی و تغذیه در سال تحصیلی پیش رو خبر داد.
آفتاب‌‌نیوز :
ذوالفقار یزدان مهر در حاشیه نشست با مدیران دانشگاه دولتی فناوری‌های نوین شهرستان آمل درگفت وگوبا ایرنا گفت: این صندوق در مجموع ۲۱ نوع وام دارد که به دانشجویان متناسب با نیاز وشرایطی که برای دریافت آن دارند، پرداخت می‌شود.

وی افزود، حدود ۶۷۰ میلیارد تومان تسهیلات حمایتی برای ارتقاء خدمات رسانی به دانشجویان آماده پرداخت است که با هم‌افزایی و با حمایت دولت و افزایش درآمد اختصاصی صندوق ونیز بانک‌ها درتلاش هستیم تا این میزان تسهیلات تا ۱۳۰۰ میلیارد تومان افزایش یابد. 

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به افزایش وام ودیعه مسکن دانشجویی اشاره کرد و گفت: در بخش وام ودیعه مسکن در تهران از ۷ میلیون تومان به ۱۴ میلیون تومان امسال افزایش یافته و در کلان شهر‌ها از ۶ میلیون به ۱۲ میلیون تومان افزایش یافت.

یزدان مهر اضافه کرد که در سایر شهر‌ها نیز وام مسکن از ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به ۹ میلیون تومان رسیده و آمادگی داریم پوشش مناسبی در این زمینه داشته باشیم.
وی افزود: وام عتبات دانشجویی نیز در گذشته ۳۰۰ هزار تومان برای دانشجویان متاهل بوده که به یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان برای دانشجویان متاهل و یک میلیون تومان برای دانشجویان مجرد افزایش یافت.

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری همچنین با بیان اینکه پرداخت وام ضروری دکتری که یکی از وام‌های مهم این صندوق برای دانشجویان است، افزایش خوبی داشته است، گفت: به هر دانشجوی دکتری ۳ میلیون تومان وام ضروری ارائه می‌شود که در گذشته رقم این وام یک میلیون تومان بود.

یزدان مهرافزود: سال گذشته ۴۴ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان وام ضروری دکتری پرداخت شد که با رشد ۴۷ درصدی امسال به ۶۵ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان افزایش یافته است.

وی اضافه کرد، صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم از سال ۹۳ یک وام ویژه دانشجویان دکتری تعریف کرده است که ماهانه به دانشجویان دکتری ارائه می‌شود و دانشجویان دو سال بعد از فارغ التحصیلی در اقساط ۶۰ ماهه این وام را بر می‌گردانند.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم به پرداخت وام شهریه دانشجویی نیز اشاره کرد و افزود: این وام یکی از وام‌های پرطرفدار صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم است برای اینکه حدود ۸۵ درصد دانشجویان ما شهریه پرداز هستند.

وی افزود: ما امسال با یکی از بانک‌های دولتی هم افزایی داشته‌ایم تا وام قرض‌الحسنه بیشتری به دانشجویان ارائه دهیم، سال گذشته وام شهریه‌ای که پرداخت شد ۷۳ میلیارد تومان بود و امسال اعتبار وام شهریه به بیش از ۱۵۸ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان افزایش یافته و می‌توانیم دانشجویان بیشتری را پوشش دهیم.

یزدان مهر، به وام ازدواج دانشجویی اشاره و خاطرنشان کرد: سال گذشته ۱۱ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان عملکرد وام ازدواج داشته‌ایم که امسال به ۱۹ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان افزایش یافته است.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین