کد خبر: ۵۴۰۱۶۸
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار : ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۶
اگر امروز کسی احتکار کرد، زیرمیزی گرفت، دارو را تحویل نداد یا به قیمتی بالاتر از سقف تعیین شده فروخت، جرمش چندین برابر خواهد بود چرا که شرایط فعلی،عادی نیست.
آفتاب‌‌نیوز :
وزیر بهداشت با تاکید بر آنکه هر گونه احتکار دارو جرم است و با آن برخورد جدی خواهد شد، از راه اندازی نظام کسب اطلاع و واکنش سریع در حوزه دارو و ملزومات پزشکی خبر داد.

دکتر سید حسن هاشمی در گردهمایی معاونان غذا و داروی سراسر کشورافزود: موضوع دارو و کسب و کار پزشکی، مسئولیتی ملی و اجتماعی است. کسی که این لباس را بر تن کرده باید به بزرگان این رشته و سوابقی که آنها در ذهن مردم ایجاد کرده‌اند، تاسی کند بنابراین اگر امروز کسی احتکار کرد، زیرمیزی گرفت، دارو را تحویل نداد یا به قیمتی بالاتر از سقف تعیین شده فروخت، جرمش چندین برابر خواهد بود چرا که شرایط فعلی،عادی نیست.

هاشمی در پخش دیگری از صحبت‌های خود اظهارکرد: با توجه به شرایطی که به‌تدریج با آن مواجه می‌شویم باید رودربایستی‌ها را کنار بگذاریم. مسئولیت سختی بر عهده ماست. تامین دارو، مواد اولیه، واکسن، تجهیزات پزشکی و ارائه خدمات کم نقص در این حوزه جزو مسئولیت‌های همه ماست. بی تردید شرایط‌مان متفاوت خواهد شد چرا که با کمبودهای احتمالی ارز، مشکلات مربوط به تبدیل ارز مورد نیاز همچنین معضلاتی در حوزه انتقال ارز مواجه خواهیم شد.

وی ادامه داد: ممکن است هزینه تمام شده برای برخی شرکت‌های داخلی افزایش یابد و طبیعتا در این زمینه مقاومت‌هایی در شورای عالی بیمه و هیات وزیران وجود خواهد داشت که می‌تواند مشکلاتی را در تامین دارو واکسن و ملزومات پزشکی ایجاد کند اما باید بدانیم که تمام این مباحث، بحث‌های داخلی است و ما را مسوول کرده‌اند که اجازه ندهیم برای مردم نگرانی پیش آید.

وزیر بهداشت افزود: از منظر اهداف کلی که تداوم آرمان‌هاست نیز باید به نحوی نقش آفرین باشیم که بتوانیم نقشه دشمنان را نقش بر آب کنیم. مسلم است که دشمن در تولید نارضایتی و تبلیغ آن تلاش می‌کند و در دو دسته کردن مردم به غنی و فقیر، فساد و غیر فساد و کارآمد و ناکارآمد تلاش می‌کند؛ موضوعی که شناخته شده است اما متاسفانه برخی دوستان قسم خورده ما بدون آنکه خود متوجه باشند آب به آسیاب دشمن می‌ریزند. ما باید از تمام هوش و توان‌مان استفاده کنیم تا مردم در ماه‌های آینده با کمترین مشکل مواجه شوند. عمیقا معتقدم که ما حتما می‌توانیم این کار را انجام دهیم البته این موضوع تا حد زیادی بستگی به دستگاه‌هایی دارد که باید به ما کمک کنند مانند وزارت اقتصاد، وزارت صنعت، سازمان برنامه و بودجه و مهمتر از همه بانک مرکزی.

هاشمی اضافه کرد: خوشبختانه هماهنگی خوبی میان دستگاه‌های مختلف وجود دارد و بسیار خوب هم پیش رفته‌ایم؛ به طوری‌که تا کنون بیش از یک سوم خریدهایمان انجام و تلاش شده که در چرخه تولید کمترین مشکل را داشته باشیم. در زمینه واردات نیز در زمینه توزیع و نظارت باید با کمک معاونان غذا و دارو به سرانجام قابل قبولی از نگاه مردم برسیم. در همین راستا لازم است اطلاعات کامل از منطقه خودتان را به ستاد اعلام کنید.

وزیر بهداشت با اشاره به فعالیت ستاد تدابیر ویژه در وزارت بهداشت به دبیری دکتر دیناروند و عضویت معاونان وزارت بهداشت و بازرسی کل این وزارتخانه،اظهارکرد: این ستاد تقریبا در هر هفته تشکیل جلسه می‌دهد و یکی از وظایف آن اطلاع از کمبودهای احتمالی است. معاونان غذا و دارو می‌توانند کمک کنند تا اطلاعات کم نقصی به این ستاد داده شود و به این ترتیب بدانیم که چه کمبودهایی در پیش است. بر همین اساس نظام کسب اطلاع و واکنش سریع را راه اندازی کرده‌ایم و تا 10 روز آینده به شما ابلاغ خواهد شد.
ایسنا 
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
-
|
۱۴:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۴
0
0
قدیما شغل از روی علاقه وعشق انتخاب میشد وخدمت رسانی میکردند اما اکنون شغل ازروی درامد انتخاب میشود .
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین