کد خبر: ۵۴۰۲۲۳
تاریخ انتشار : ۲۵ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۱:۱۴
قاب‌هایی از کمبود آب تا صحنه تئاتر
هنردوستان می‌توانند با بازدید از نمایشگاه‌های هنری در مدیاهای مختلف آخر هفته خود را سپری کنند؛ در این مطلب پیشنهادهایی برای گالری‌گردی در این ایام مطرح شده است.
آفتاب‌‌نیوز :
فشار اقتصادی و تاثیرات آن بر زندگی مردم از یک سو و فصل تابستان و گرمای طاقت‌فرسایش از سوی دیگر، از جمله دلایلی هستند که مردم این روزها کمتر به سمت بازدید از گالری‌ها و خرید آثار هنری بروند؛ با این حال گالری گلستان برای بیست‌وششمین دوره، رویداد «صد اثر صد هنرمند» را آغاز کرده است.

آثاری از بهمن محصص، فریده لاشایی، رضا مافی، محمد علی ترقی جاه، سیراک ملکونیان، هوشنگ پزشک نیا، محمد احصایی، ایرج زند، ابراهیم حقیقی، میشا شهبازیان، صادق تبریزی، بهمن نیکو، علی گلستانه، شهریار احمدی و ... در این نمایشگاه ارائه شده است.

این نمایشگاه تا سی‌ام مرداد هر روز (غیر از پنجشنبه‌ها) از ساعت چهار تا هشت بعد از ظهر در گالری گلستان به نشانی دروس، خیابان کماسایی، پلاک ۳۴ دایر خواهد بود.

نگارخانه لاله

نمایشگاه «آب» آثار ۱۶ هنرمند معاصر را در قالب‌های فتوآرت، ویدئو، چیدمان، صدا، چاپ دستی و نقاشی به نمایش می‌گذارد و سعی دارد تا مسؤولیت و مشارکت اجتماعی هنرمندان را در رویارویی با بحران‌های زیست محیطی به اشتراک بگذارد. این ۱۶ هنرمند با نگاهی متنوع بحران کم آبی و خشکسالی را با رویکردی مفهومی در آثار خود به چالش کشیده‌اند.

نمایشگاه «آب» روز جمعه (۲۶ مردادماه) ساعت ۱۶ تا ۲۰ در نگارخانه لاله افتتاح می‌شود و تا روز یکشنبه ( ۱۸شهریور ماه)  ادامه خواهد داشت. این نمایشگاه به جز ایام تعطیل از ساعت ۹ تا ۱۳ و ۱۴ تا ۱۹ و روزهای پنجشنبه تا ساعت ۱۳ برپاست.

خانه موزه شهید مدرس

۲۳ هنرمند آثار خود با عنوان «نگاهی از دریچه آبرنگ به خانه شهید مدرس» را به نمایش می‌گذارند.

نمایشگاه «نگاهی از دریچه آبرنگ به خانه شهید مدرس» جمعه (دوم شهریور ماه) از سال ۱۶ تا ۲۰  در خانه موزه شهید مدرس واقع در خیابان امیرکبیر، نرسیده به چهارراه سرچشمه، کوچه شهید جاویدی، بن بست مدرس افتتاح و تا ۱۶ شهریور ماه از ساعت ۱۰ تا ۱۸ دایر است.

فرهنگستان هنر

نمایشگاه پنجمین جشنواره بین‌المللی عکس خیام، در فرهنگستان هنر برگزار می‌شود.

نمایشگاه این آثار از ۲۶ مرداد تا اول شهریور ۹۷ از ساعت ۱۰ تا ۱۸ برای بازدید عموم علاقه‎مندان در فرهنگستان هنر دایر است.

خانه هنرمندان

نمایشگاه گروهی نقاشی اعضای بالای ۴۰ سال انجمن هنرمندان نقاش ایران در خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.

نهمین کارنمای پژوهشی اعضای بالای ۴۰ سال انجمن هنرمندان نقاش ایران جمعه، ۲۶ مرداد ساعت ۱۷ در نگارخانه‌های ممیز٬ میر میران٬ بهار٬ تابستان٬ پاییز و زمستان خانه هنرمندان ایران افتتاح می‌شود و تا ششم شهریور میزبان علاقه‌مندان است. طرح جامع کارنماهای پژوهشی (که حکم دوسالانه‌های داخلی انجمن را دارد) فرصتی برابر برای دیده شدن آثار همه‌ اعضای انجمن ایجاد کرده است تا در کنار هم سنجیده شوند.

گالری ساربان

نمایشگاه آثار نقاشی ساوالان جماعتی با نام «روایت گمشده» به کیوریتوری فواد نجم‌الدین، ۲۶ مرداد ماه در گالری ساربان افتتاح می‌شود. این نمایشکاه روایتی از «داش‌باباهای مشکین‌شهر» است.

این نمایشگاه جمعه (۲۶ مرداد ماه) افتتاح می‌شود و تا دوشنبه (پنجم شهریور ماه) ادامه خواهد داشت. علاقمندان می‌توانند برای تماشای آثار همه روزه به جز سه‌شنبه‌ها به گالری ساربان به نشانی سهرودی شمالی، هویزه غربی، نبش شهید یوسفی، پلاک ۱۳۰ مراجعه کنند.

گالری پردیس ملت

سومین نمایشگاه از سری نمایشگاه‌های صور خیال با عنوان «صور خیال ٣»، در گالری پردیس ملت به نمایشگاه گردانی شمس‌الدین غازی افتتاح می‌شود.

در ارائه آثار این نمایشگاه دیدگاه‌های مختلف هنر معاصر از فیگوراتیو تا انتزاع مورد توجه قرار گرفته و شامل گستره وسیعی می‌شود که سبک‌های مختلف مجسمه‌سازی مدرن و معاصر، سورئالیسم ایرانی و انواع فضاهای تخیلی و شاعرانه و نمادپردازانه با اشاره به هنر گذشته ایران همچون نگارگری ایرانی، نقاشی قهوه خانه‌ای و دیگر عناصر تصویری و معماری دوران زند و قاجار به چشم می‌خورد.

نمایشگاه «صور خیال ٣» روز جمعه (٢۶ مرداد ماه) ساعت ۱۷ افتتاح می‌شود و تا ١٦ شهریور ماه به مدت سه هفته ادامه دارد. علاقمندان می‌توانند برای بازدید از این نمایشگاه همه روزه از ساعت ۱۱ تا ۲۰ به گالری پردیس ملت واقع در خیابان ولیعصر (عج)، ابتدای بزرگراه آیت الله هاشمی رفسنجانی (نیایش)، روبروی بزرگراه کردستان، پردیس سینمایی ملت، طبقه منفی دو مراجعه کنند.

خانه نمایش دا

حمید ترکمن در تازه‌ترین نمایشگاه عکس و چیدمان خود از منظر هنرهای تجسمی به قاب تئاتر نگاه دیگری داشته است.

نمایشگاه این هنرمند با عنوان «در انتظار خودت» جمعه ٢٦ مرداد ماه افتتاح و تا دوم شهریور ماه هر روز از ساعت ۱۸ تا ۲۱ در خانه نمایش «دا» واقع در میدان فاطمی، ابتدای گمنام، خیابان جهانمهر، شماره ٢٦ دایر است.

گالری هپتا

نمایشگاه نقاشی «یادنگاره‌ها» مرتضی نبی‌پور در گالری هپتا افتتاح می‌شود.

در بخشی از استیتمنت این رویداد آورده شده است: «مجموعه پیش‌رو گزیده‌ای است از بایگانی یک هنرمند که از ابتدای کودکی با طبیعت مسحور شده است. این مجموعه مانند یک خط زمانی است که روند تغییر دیدگاه او در منظره نگاری، و تلاش برای به تصویر کشیدن یک طبیعت رویا گونه که سال به سال تجریدی‌تر شده، نشان می‌دهد.»

این نمایشگاه ۲۶ مرداد افتتاح می‌شود تا ۷ شهریور ادامه دارد.

گالری دلگشا

گالری دلگشا اولین نمایشگاه انفرادی علیداد جلالی با نام «چطور از روی ترس تصمیم نگیریم» را به نمایش می‌گذارد. رابطه‌ای بین واقعیت و تصنع و استفاده از متریال‌های دم‌دستی و تکنولوژی روز برای دست کاری آنها.

جلالی تا به حال در نمایشگاه‌های گروهی متعددی شرکت کرده است که از تازه‌ترین آنها می‌توان به نمایش‌های گروهی «یک طلوعِ عاطلِ باطل» و «بَدها» در گالری دلگشا اشاره کرد.

این نمایشگاه از ۱۹ تا ۲۹ مرداماه ماه در این گالری به نشانی خیابان کریمخان، خیابان ایرانشهر، کوچه مهاجر، پلاک ۳۰ برقرار خواهد بود.

گالری سلام

گالری «سلام» نمایشگاه «رادیو ملی ایران» را برگزار کرده است. این نمایشگاه دربرگیرنده بیش از ۵۵ رادیو قدیمی متعلق به هنرمندان صاحب نام کشور، ۱۵۰ مجله و نشریه دوران پهلوی مربوط به رادیو، نمایش بیش از ۴۰۰ صفحه گرامافون، نمایش حدود ۲۰۰ تصویر و سند دیده نشده و محرمانه از رادیو در دوره پهلوی است.

این نمایشگاه که روزهای آخر خود را می‌گذراند تا ۲۶ مرداد ماه به آدرس سام‌سنتر، طبقه منفی یک، گالری سلام برقرار است.

منبع:‌ ایسنا
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین