کد خبر: ۵۴۰۴۶۷
تاریخ انتشار : ۲۶ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۱
تعداد نظرات: ۱ نظر
خطیبان نماز جمعه:
خطیبان نماز جمعه کشور با اشاره به جنگ اقتصادی آمریکا علیه ایران و سوء استفاده برخی از این موضوع تاکید کردند: برخورد قاطع و سریع با اخلالگران و مفسدان اقتصادی در چارجوب قانون خواست رهبر معظم انقلاب و ملت است.
آفتاب‌‌نیوز :
خطیبان جمعه درخطبه های این هفته اظهارداشتند که در شرایط فعلی که تحریم‌های آمریکا با خروج این کشور از برجام شدت یافته و در داخل نیز عده‌ای به ویژه در ماه‌های اخیر با ایجاد اخلال در نظام ارزی و پولی آب به آسیاب دشمن می‌ریزند، وحدت بیش از پیش قوای سه گانه یک ضرورت و راه برون رفت از وضعیت حاکم و رسیدن به اقتصادی پویا است .
امامان جمعه، ضرورت عزم جدی قوای سه گانه را مورد توجه قرار دادند و با بیان اینکه یکی از راه‌های مقابله با جنگ اقتصادی دشمن علاوه بر اقداماتی که قوای مجریه و مقننه در چارچوب وظایف خود انجام می‌دهند برخورد با اخلالگران نظام اقتصادی است، یادآور شدند که باید به نگرانی جامعه پایان داد و با کسانی که آرامش بازار و مردم را بر هم می‌زنند برخورد کرد و این وظیفه طبق قانون بر عهده دستگاه قضایی است.
26 مرداد سال 69 سالروز بازگشت آزادگان به کشور، سالروز شهادت زائران خانه خدا در سال 66 ، حادثه منا و 
و فرا رسیدن عید سعید غدیرخم نیز بخش هایی از خطبه های نماز جمعه این هفته بود که امامان جمعه به آن پرداختند.
گزیده ای از خطبه های برخی مراکز استانی به شرح ذیل از سوی خبرنگاران خبرگزاری جمهوری اسلامی گزارش شده است :
** ارومیه
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی با بیان اینکه احتکار کار بسیار ناشایستی بوده و از نظر شرعی نیز حرام است، گفت: باید مسئولان با این کار خلاف، جدیت بیشتری داشته باشند زیرا این افراد، مردم را به زحمت می اندازند.
حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی در خطبه های نماز جمعه این هفته ارومیه افزود: باید از جوانان با تدبیر در راستای حل مشکلات اقتصادی استفاده شود تا با همراهی مردم، مسئولان و دانشگاهیان شاهد بهبود وضعیت اقتصادی باشیم.
وی بیان کرد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مسوولان و کارشناسان در دولت با عزمی راسخ و متحد با فساد و عاملان این کار ناشایست برخورد کنند.
وی اضافه کرد: باید با مفسدان در اسرع وقت برخورد شود زیرا این امر می تواند اوضاع کنونی کشور را بهبود ببخشد.
امام جمعه ارومیه با اشاره به فرارسیدن عید سعید غدیرخم بیان کرد: در این عید بزرگ باید در تمام نقاط شهر جشن های بزرگی برگزار شود و عطر امامت و ولایت کل شهر را پر کند.

**سمنان
امام جمعه موقت سمنان گفت: مقابله با تمام زمینه های فساد در کشور مطالبه آحاد مردم از قوای سه گانه کشور است.
حجت الاسلام غلامحسین مهدوی نژاد در خطبه های نماز جمعه این هفته سمنان در مصلای این شهر افزود: تقاضای مردم از مسوولان در هر سه قوه برخورد قاطعانه با مفسدان و تروریست های اقتصادی است.
وی با بیان اینکه مقابله با فساد اکنون گفتمان عمومی جامعه است، خاطرنشان کرد: هر کس در هر جایگاه و مقامی که چار فساد شد باید بدون هیچ مماشاتی با آن برخورد شود.
امام جمعه موقت سمنان با بیان اینکه هر سه قوای نظام اسلامی در مقابله با فساد وظایف سنگینی دارند، تاکید کرد: قانونگذاران با قوانین قدرتمند و نظارت قوی و بخش اجرایی با اقدامات ارکان نظارتی خود باید جلوی فساد را بگیرند.
وی با تاکید بر اینکه فسادها و اختلاس ها یک شبه اتفاق نمی افتد، افزود: قوه قضاییه نیز باید با برخورد قاطع، ریشه فساد را بخشکاند.
مهدوی نژاد با بیان اینکه از سوی دیگر، فساد نباید در جامعه بزرگنمایی شود، گفت: دشمنان نظام اسلامی می خواهند طوری وانمود کنند که فساد در ایران اسلامی سیستماتیک و همه گیر شده است.
وی اضافه کرد: القای این فرضیه که فساد در ایران فراگیر شده و نمی توان با آن مقابله کرد و همه چیز از بین رفته است، بازی کردن در زمین دشمن است.

**تهران
امام جمعه موقت تهران گفت: سه قوه با عزم جدی و نگاه بلند مدت اصلاح نظام بانکی را در دستور کار قرار دهند و این کار نیازمند برنامه ریزی، استفاده از نخبگان و اجماع نخبگان علمی و سیاسی است.
حجت الاسلام والمسلمین «سید محمد حسن ابوترابی فرد» در خطبه های نماز عبادی - سیاسی جمعه تهران در جمع نمازگزاران در مصلای امام خمینی (ره) با بیان اینکه سه قوه با عزم جدی و نگاه بلند مدت اصلاح نظام بانکی را در دستور کار قرار دهند، گفت: رهبر انقلاب اسلامی موکدا اصلاح نظام بانکی را از دولت مطالبه کرده اند و این کار نیازمند برنامه ریزی، استفاده از نخبگان و اجماع نخبگان علمی و سیاسی است. 
ابوترابی با بیان اینکه در سالروز بازگشت ستاره های پرفروغ، آزادگان مقاوم و صبور و افتخارآفرین قرار داریم، گفت: رهبر عالی قدر انقلاب اسلامی از آنها به «الماسهای درخشان و گوهرهای گرانبهای تربیت یافته در فراز و نشیب دفاع مقدس» یاد کردند.
امام جمعه موقت تهران افزود: بدون تردید پس از ظهور اسلام و پذیرش آیین آسمانی توسط ایرانی ها، دفاع مقدس مهمترین رویداد تاریخ چند هزار ساله ایران است. رویدادی که ملت ایران را در قله اقتدار سیاسی، علمی ، امنیتی، دفاعی قرار داد.

**تبریز
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت: تقابل واشنگتن با آنکارا نشانه ای مهم و روشن از افول و سقوط جایگاه آمریکا در معادلات جهانی است.
حجت‌الاسلام محمدعلی آل‌هاشم در خطبه‌های نمازجمعه این هفته تبریز با اشاره به عضویت ایالات متحده آمریکا و ترکیه در ناتو و همکاری های امنیتی این دو کشور در سال های طولانی، افزود: اینکه در چنین شرایطی رییس جمهوری آمریکا به دلیل خوی استکباری، ترکیه هم پیمان خود را نیز مورد تحریم و فشارهای اقتصادی قرار می دهد، بیانگر روح استکباری دولتمردان ایالات متحده است.
وی در ادامه خطبه های نماز جمعه ، تحریم های اقتصادی را تنها ابزار آمریکا برای دست یابی به اهداف شوم خود در کشورهای مختلف از جمله ایران دانست و گفت: در تحریم‌های ایران مسوولان آمریکایی به جنگ روانی روی آورده‌اند که با بصیرت و هوشیاری مردم و اقدامات موثر و سریع دولتمردان با شکست روبرو خواهد شد.
آل هاشم ادامه داد: اقدامات خوبی از سوی مسئولان اجرایی و قضایی از جمله سیاست ارزی و بسته‌های حمایتی با هدف تسریع در برخورد با اخلالگران اقتصادی تصویب و پیش‌بینی شده که امید است با پیگیری موثر آنها، هر چه سریع‌تر شاهد بهتر شدن وضعیت اقتصادی باشیم. 

**اصفهان
امام جمعه موقت اصفهان گفت: دشمنان و بویژه آمریکا طی سالهای گذشته همواره سعی کرده اند حکومت و روحانیت را از یکدیگر جدا کنند.
حجت الاسلام والمسلمین سید مجتبی میردامادی در خطبه های نماز جمعه اصفهان افزود: هدف دشمن از جدایی حکومت و روحانیت، تکرار رخدادی مانند کودتای 28 مرداد است.
وی با اشاره به اینکه آمریکایی ها همواره خیانتکار بوده اند، خاطرنشان کرد: پیشنهاد آمریکا برای مذاکره با ایران موضوع جدیدی نیست و درسالهای گذشته همواره وجود داشته، اما باید بدانیم اگر آنها قدرت داشتند بجای پیشنهاد مذاکره، با ایران می جنگیدند.
حجت الاسلام والمسلمین میردامادی با اشاره به بصیرت و تدبیر رهبر معظم انقلاب تصریح کرد: اگر پشت سر رهبری حرکت کنیم هیچکس از جمله آمریکا نمی تواند هیچ غلطی بکند و این حقیقت در 40 گذشته به اثبات رسیده است.
امام جمعه موقت اصفهان درباره وضعیت اخیر اقتصادی بویژه نوسات ارز و سکه گفت: اگرچه تحریمها بر وضعیت فعلی اقتصادی اثر گذاشته، اما عامل این نوسانات، درونی و مربوط به عملکردها است.
امام جمعه موقت اصفهان با بیان اینکه تعیین قیمت ارز و سکه به دست عده ای افتاد که قصد سوء استفاده داشتند، گفت که برخی ها اجناس را به بهانه نبود قیمت مشخص عرضه نکردند و شرایط اقتصادی فعلی را بهانه ای برای سوء استفاده و کسب سود بیشتر قرار دادند.

**کرج
امام جمعه موقت کرج با اشاره به توطئه های مختلف دشمنان علیه ایران اسلامی گفت: دراین شرایط حساس باید مقابل جنگ اقتصادی و رسانه ای دشمن متحد شویم.
حجت الاسلام سید فضل الله حسینی در جمع نمازگزاران این هفته نماز جمعه کرج افزود: جنگ امروز دشمنان علیه ایران یک جنگ تمام عیار اقتصادی با پشتیبانی رسانه ای بوده که هدف آن مایوس کردن مردم از نظام اسلامی است.
وی با اشاره به اینکه دشمن از جنگ نظامی خسته شده و در کشور فقیری مانند یمن در باتلاق گیر کرده است ، اظهارداشت: برای جنگ با ایران به این یقین رسیده اند که نمی توانند از راه نظامی وارد جنگ با ایران شوند لذا از مسیر تحریم اقتصادی و رسانه ای در میدان مبارزه با ملت ایران حاضر شده اند.
وی بیان داشت: دشمن در مرحله ناامیدی به سر می برد و ائتلاف سعودی، آمریکایی و صهیونیستی در باتلاق یمن گرفتار شده است.
حسینی با بیان اینکه استکبار حمله به ایران را در 2 شاخه اقتصادی و رسانه ای طراحی کرده است ، گفت : باید برای مبارزه با این جنگ مردم و مسئولان متحد شوند تا در این مبارزه به پیروزی دست پیدا کنیم.
وی یادآور شد: دشمنان از طریق رسانه ها و شبکه های مجازی در خصوص ایران سیاه نمایی می کنند.
حسینی افزود: دشمنان به دنبال از بین بردن گره اتحاد بین مردم و مسئولان از جمله دولت هستند تا به اهداف شوم خود دست پیدا کنند.
امام جمعه موقت کرج حمایت از اقتصاد مقاومتی و عملیاتی کردن راهکارهای آن را ضروری دانست و اضافه کرد: در صورتی اقتصاد ایران تقویت می شود که در این راه اتحاد و همراهی وجود داشته باشد.
وی با بیان اینکه وضعیت اقتصادی و رسانه ای ایران باید متحول شود تا دشمن از این 2 بخش به عنوان نقطه ضعف استفاده نکند، تصریح کرد: مجازات مفسدان اقتصادی موجب امیدواری مردم می شود لذا دستگاه قضایی با توجه به تاکید رهبر معظم انقلاب در مورد مبارزه با مفاسد اقتصادی با سرعت و دقت وارد عمل شود.

**بوشهر
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: باید به جای برخورد با خریداران سکه و دلار، افرادی که ذخایر کشور را به عده ای خاص دادند و عاملان واقعی گرانی سکه و ارز هستند، مجازات شوند.
آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر بوشهر افزود: رویکرد افزایش نقدینگی کشور از طریق کاهش ذخیره ارزی اشتباهی بود که نتیجه آن مشکلات بزرگ اقتصادی را برای کشور ایجاد کرد.
وی اضافه کرد: بهتر بود به جای اینکه برای افزایش نقدینگی کشور ذخایر به سمت مردم هدایت شود این منابع در تولید سرمایه گذاری می شد.
صفایی بوشهری ادامه داد: در این شرایط باید با مسئولانی که کشور را دچار مشکل بزرگ اقتصادی کردند، بصورت قانونی و انقلابی برخورد شود.
امام جمعه بوشهر با اشاره به دیدار رهبر معظم انقلاب با شماری از مردم ولایتمدار ایران اسلامی گفت: بیانات ایشان برای همه مسئولان راهبرد و طریقی مسلم برای برون رفت مردم از مشکلات و رسیدن به پیشرفت های لازم است.

** شهرکرد
امام جمعه موقت شهرکرد گفت: راه حل برون رفت از مشکلات اقتصادی تلاش بیشتر دولت و همراهی و وحدت ارکان مختلف در جامعه است.
حجت الاسلام سید ابوالحسن فاطمی در خطبه های این هفته نماز جمعه شهرکرد با تاکید بر اشد مجازات برای مفسدان اقتصادی افزود: در برخورد با این افراد باید طبق قوانین شرع عمل و از مسامحه، رحم و شفقت خودداری کرد.
وی گفت: به نظر می رسد بسیاری از این مفاسد اقتصادی، دزد محض نباشند و چه بسا نفوذی باشند که در ارکان کشور نفوذ کرده و قصد خرابکاری دارند.
فاطمی با بیان اینکه تضعیف نظام حرام است، بر پیگیری مطالبات مردم از مسیرهای معقول تاکید کرد و گفت: بی شک همانطور که مقام معظم رهبری نیز فرمودند به دولت تذکر می دهیم اما آن را تایید می کنیم.

**بیرجند
امام جمعه موقت بیرجند گفت: بسیاری از مشکلات اقتصادی در داخل کشور قابل حل است که برای حل این مشکلات باید ساختار اقتصادی کشور ساماندهی شود.
حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی در خطبه های نمازجمعه بیرجند افزود: بسیاری از مشکلات موجود کشور مربوط به سیاست های داخلی است از جمله ساختار اقتصادی که در داخل کشور قابل ساماندهی است.
وی گفت: اگر در داخل برخی سیاست ها ساماندهی شود تحریم های ظالمانه دشمنان قابل تحمل است و در موضوع افزایش قیمت دلار می توان با طراحی دلار مجازی تحریم ها را دور بزنیم همان اقدامی که کشورهایی مانند چین در برابر سیاست های اقتصادی نابرابر آمریکا انجام دادند و موفق شدند.
خطیب جمعه بیرجند بیان کرد: اگرچه سیاست های اقتصادی و پولی نابخردانه و ظالمانه ترامپ در کوتاه مدت در برخی کشورهای اروپایی و ایران مشکل ایجاد کرد اما در بلندمدت سیاست های پولی او تیشه به ریشه خود آمریکا می زند.
وی افزود: از قوه قضاییه می خواهیم که با مفسدان اقتصادی قاطعانه برخورد کند چرا که آنان عامل اصلی بی ثباتی در کشور هستند، مردم نیز با همکاری مسئولان برای عبور از وضع موجود، آستانه تحمل خود را برابر مشکلات اقتصادی بالا ببرند.

**بجنورد
امام جمعه موقت بجنورد با تاکید بر لزوم نظارت های شدید ومملوس دستگاه های نظارتی بر بازار گفت: مردم انبارهای احتکاری را به دستگاه های نظارتی و قضایی برای پیگیری گزارش دهند.
حجت الاسلام اسدالله جعفری در خطبه های نماز جمعه بجنورد با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور گفت: همه این مشکلات ربطی به خارج از کشور و تحریم ها ندارد و براثر برخی سوءمدیریت ها و رفع نشدن به موقع مشکلات است که باید با قدرت، همدلی و وحدت قوای نظام پی گیری و حل شود.
وی با تاکید بر نقش پررنگ نظارت های مملوس بر کنترل بازار افزود: دستگاه های نظارتی با همگرایی، همسویی و انسجام و کمک گرفتن از مردم، نظارتی های مملوس برای حل مشکلات بازار داشته باشند.
حجت الاسلام جعفری با بیان اینکه هر جا از مردم کمک خواسته شده از مسئولان جلوتر بوده اند گفت: بیشترین عملکرد نظارتی و قضایی به وسیله اطلاعات وگزارش های مردمی میسر شده است.
وی با بیان اینکه مبارزه با فساد در صدر خواسته ای رهبری و مردم است گفت: دستگاه قضا بدون ملاحظه در کنار دستگاه های اجرایی برای مبارزه با فساد کوتاه نخواهد آمد.

**اهواز
امام جمعه اهواز با بیان اینکه مذاکره با آمریکا مطلقا فایده ندارد گفت که ایران هرگز زیربار زیاده خواهی های آمریکا نمی رود.
آیت الله سیدمحمدعلی موسوی جزایری در خطبه های نماز جمعه اهواز در مصلای مهدیه این شهرستان، با اشاره به سخنرانی اخیر رهبری، اظهار داشت: با وجود رئیس جمهوری کم فهم، قلدر و بی معرفت آمریکا، مطلقا مذاکره با این کشور فایده ندارد و به نتیجه نمی رسد، کما اینکه کره شمالی و ترکیه از مذاکره با آنها پشیمان شدند.
وی با اشاره به نامه رئیس قوه قضائیه به رهبری درباره نقص قوانین در حوزه مفاسد اقتصادی افزود:از قوه قضائیه می خواهیم با مفسدان اقتصادی با قاطعیت برخورد کرده و در رسیدگی به پرونده ها تسریع کند.
نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه رهبری دستور برخورد عادلانه با مجرمان را داده اند اظهار داشت: اگر چه این افراد مفسد اقتصادی به شمار می روند اما نباید در رسیدگی به جرم آنها عجله شود و دستورات قضایی باید عادلانه باشد.
وی اطلاع رسانی به مردم و ارائه گزارش اقدامات قوه قضائیه در برخورد با مفسدان اقتصادی را نیز خواستار شد و افزود: در این گزارش ها از بزرگنمایی و سیاه نمایی باید پرهیز شود زیرا در اینصورت حق افراد پاک و مصلح در این کشور ضایع خواهد شد.
وی گفت: نباید به قضات دادگاه ها فشار بیاورید که حکم عجولانه بدهند بلکه باید مراحل قانونی به طور کامل طی شود زیرا این مملکت اسلامی است و حکم برخی از این متخلفان زندان، تعزیر و یا مصادره اموال است.

**زاهدان
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: مساله مذاکره تنها در صورت حفظ موضع برابر دو طرف قابل قبول است اما امریکا در مذاکره قبلی ثابت کرد که فقط بدنبال منافع قدرت زورگو و پرتوقع خود است.
آیت الله عباسعلی سلیمانی در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته زاهدان با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در جمع هزاران نفر از مردم استانهای مختلف درباره شرارت های آمریکا و وظایف مردم و مسئولان اظهار داشت: امریکا تاکنون ثابت کرده که تنها با الفاظ فریبنده و ظاهر نما وعده هایی برای آینده می دهد درصورتی که برای خود امتیاز نقد می خواهد و در آینده نیز به وعده هایش عمل نخواهد کرد.
امام جمعه زاهدان افزود: در حال حاضر سه مساله جنگ، تحریم و مذاکره با آمریکا مطرح است که به فرموده مقام معظم رهبری آمریکا جنگ را صریحا مطرح نمی کند و فقط با اشاره و کنایه درباره آن صحبت می کند زیرا می داند ملت ایران بارها ثابت کرده اند که با جان خود در برابر زور و ستم می ایستند. 
عضو خبرگان رهبری در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه بیان کرد: همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند مشکلات اقتصادی عمدتا ریشه داخلی دارد و به سیاستگذاری های داخلی برمی گردد و نه اینکه تحریم ها هیچ اثری ندارد اما مسئولان اقتصادی کشور خود می دانند که عامل مشکلات کشور تحریم ها نیست بلکه عمل سوء برخی دستگاههای دست اندرکار است به طوری که اگر این مشکلات داخلی وجود نداشت تحریم ها مشکلات کمتری را بوجود می آورد.
امام جمعه زاهدان افزود: رهبری فرمودند سیاستهای غلط برخی از دستگاههای اقتصادی موجب شده تا چوب حراج بر ذخائر ارزی کشور زده شود و به مردم فشار وارد شود به طوری که دشمن با سوء استفاده از خطای برخی افراد می خواهد ناکارآمدی نظام را برای ناامید کردن مردم به آنان القا کند.
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان اضافه کرد: برای ایران اسلامی بن بستی وجود ندارد زیرا مشکلات شناخته شده هستند و راههایی برای حل این مشکلات وجود دارد که مسئولان باید کمر همت را ببندند زیرا اگر مسئولان با اراده و با انگیزه عمل کنند در کشوری با این همه ذخائر و معادن نباید مشکلات اقتصادی وجود داشته باشد.
امام جمعه زاهدان افزود: برای مبارزه با فساد اقتصادی نباید درنگ کرد البته در این مدت اخیر دستگاههای مربوطه خوب عمل کرده اند که جای تشکر دارد.

** قزوین
امام جمعه موقت قزوین گفت: اولین و تنها راه نجات کشور از مشکلات موجود این است که همه دلسوزان گوش به فرمان رهبر خود داده و به مبارزه جدی با فساد بپردازند.
حجت الاسلام و المسلمین علی قابل در خطبه های این هفته نماز جمعه قزوین افزود: دولت در شرایط سخت اقتصادی موظف است قیمت کالاهای مورد نیاز مردم را به طور مستمر کنترل کرده و با گران فروشی و احتکار برخورد کند.
وی همچنین بر رعایت حقوق دیگران و انصاف در حق یکدیگر به عنوان یکی از آموزه های مهم دینی و انسانی تاکید کرد و گفت: در این شرایط سخت نباید عده ای به دنبال کسب سودهای چندباره باشند.

** قم
خطیب جمعه قم گفت:ممکن است فساد در برخی مسئولان و ادارات وجود داشته باشد ولی القای فساد سیستمی در کشور القای دشمن است.
آیت الله سید محمد سعیدی درخطبه های نمازجمعه قم درمصلای قدس این شهر، انتظار مردم برای برخورد جدی وعبرت آموز با مفاسد اقتصادی را به حق دانست و افزود: فساد، اژدهای هفت سری است که باید با تمام رئوس آن برخورد شود.
وی اضافه کرد:با توجه به اجازه اخیر رهبر معظم انقلاب به دستگاه قوه قضائیه و دادن اختیارات ویژه،اکنون نوبت دستگاه قضایی است که با رعایت اصول شرعی و رعایت عدالت بدون هیچ ملاحظه ای متخلفان را در هر پست و مقامی به مجازات برساند. 
آیت الله سعیدی با تاکید بر اینکه دولت و مسئولان کشور باید پاسخگویی به مردم را دستور کار قرار دهند ادامه داد: رهنمودهای رهبر معظم انقلاب باید نصب العین دولت و مسئولان کشور باشند و رهنمودهای معظم له را اجرایی کنند.
خطیب جمعه قم، با بیان اینکه بیشترین علت مشکل های اقتصادی کشور درونی است گفت: برخی بی تدبیری ها از جمله توزیع ارز و سکه اگر نگوییم خیانت، به طور قطع خطای بزرگی بود که صورت گرفت.

**کرمان
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان گفت: همانطور که توانستیم در جنگ هشت ساله اقتدار ملی را به نمایش بگذاریم ، ملت ایران ظرفیت این را دارد که با پایمردی جنگ اقتصادی را هم از دستور کار خارج کند.
حجت الاسلام حسن علیدادی سلیمانی در نماز این هفته کرمان افزود: اقتدار نظام ، رشادت ها ، شهادت ها و درایت هایی که در حوزه نظامی به وسیله فرماندهان ارتش و سپاه و نیروهای مردمی و مسلح داشتیم موجب شده تا آمریکایی ها جنگ با ما را از دستور کار خارج کنند و حرف زدن آن ها تنها صحنه سازی و شعار است.
وی همچنین اضافه کرد : از نگاه رهبر معظم انقلاب مذاکره با رژیم زورگو ، متقلب، خائن و جنایتکار و بدعهد و جنجال درست کن آمریکا هیچ معنا و مفهوم و سودی ندارد.
امام جمعه کرمان گفت : اطاعت خداوند بر هر خواسته وامری ترجیح دارد و امیدواریم با رعایت تقوای الهی در زندگی بتوانیم در این دنیای زودگذر طوری عمل کنیم که در روز حساب در پیشگاه خداوند شرمسار نباشیم.

**کرمانشاه
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه گفت: مشکلات اقتصادی امروز شاید 20 درصدش به تحریم ها مربوط باشد اما بیشترش به مشکلات مدیریتی داخل کشور مربوط است.
آیت الله مصطفی علما در خطبه های این هفته نماز جمعه کرمانشاه افزود: کشورمان را فساد تهدید می کند نه آمریکا لذا باید فساد در ادارات و سطوح مدیریتی کشور جمع شود.
وی از فساد به عنوان یک اژدهای هفت سر نام برد و گفت: مشکلات ارز و سکه مربوط به نحوه غلط توزیع آن است چرا باید یک نفر بتواند 50 هزار سکه بخرد هرچند باز مقصر خریدار نیست بلکه طراح این برنامه مقصر است.
آیت الله علما تاکید کرد: با وجود مشکلات به قول رهبر انقلاب ما هیچ بن بستی نداریم و ایران امروز آنقدر مقتدر است که هر متجاوزی را سرجایش می نشاند تا توبه کند.
وی با اشاره به پشتوانه عظیم پولی ایران بیان داشت: برای حل مشکلات اقتصادی نیز باید از شخصیت های علمی حوزه اقتصاد خارج از دولت نیز استفاده بشود.
او همت بالا و استفاده از افراد کاردان را راه حل مشکلات اقتصادی دانست و گفت : رهبر انقلاب بالغ بر 20 سال است که بر تقویت پول ملی تاکید کرده اند.

**یاسوج
امام جمعه موقت یاسوج گفت: مقابله جدی تر با ریشه های فساد اقتصادی به یک مطالبه عمومی تبدیل شده و انتظار مردم از مسئولان نیز در این زمینه افزایش یافته است.
حجت الاسلام سید امان الله حسینی صدر در خطبه های نماز جمعه این هفته یاسوج اظهار داشت: به فرموده رهبر معظم انقلاب عمده مشکلات اقتصادی کشور ریشه داخلی دارد و نتیجه مدیریت نامناسب است.
وی افزود: معظم له همواره بر تلاش و اقدام هر چه بیشتر متولیان امر و ارائه راهکارهای لازم از سوی کارشناسان اقتصادی برای کاهش مشکلات معیشتی مردم و آشفتگی بازار تأکید دارند.
امام جمعه موقت یاسوج بیان کرد: حساسیت دشمنان در زمینه موضوع دفاعی ایران افزایش یافته و سران برخی کشورهای اروپایی نیز در مذاکرات جدید با ایران خواستار بحث در مورد دستاوردهای نظامی کشور شدند.
حجت الاسلام حسینی صدر عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب علاوه بر ممنوع کردن مذاکره در مورد مسائل نظامی و دفاعی توصیه ها و رهنمودهای لازم را ارائه کردند.

**اراک
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: دستگاه قضا در شرایطی که برخی سودجویان از مشکلات موجود در بازار سو استفاده می کنند، باید با اخلالگران اقتصادی قاطعانه برخورد کند.
آیت الله «قربانعلی دری نجف آبادی» در خطبه های نماز جمعه اراک در مصلی بیت المقدس این شهر، افزود: شرایط اقتصادی فعلی فرصتی را برای سودجویان فراهم کرده تا مردم را در تنگنا قرار دهند، بنابراین قوه قضاییه باید با آنان برخورد کند.
وی اظهار داشت: دولت باید با تدبیر و حکمت در مقوله طلا، ارز و سکه وارد عمل شود و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی نیز نظارت داشته باشند.
امام جمعه اراک بیان کرد: نباید کالاهای غیرضروری به کشور وارد شود و ارز موجود باید صرف تامین مایحتاج آحاد جامعه و کالاهای اساسی شود.
وی گفت: ترامپ، آل سعود و دشمنان ایران اسلامی تصور می کنند مردم با وجود تنگناهای معیشتی دست از انقلاب اسلامی بر می دارند اما فکر باطل می کنند و این ملت مقاومت خواهد کرد و به آرمان های انقلاب پایبند است.
آیت الله دری نجف آبادی با یادآوری سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی افزود: با تلاش و ایستادگی در کشور هرگز بن بست وجود نخواهد داشت و با اتکا به داشته های داخلی از تنگناهای پیش رو، عبور خواهیم کرد.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: دولت آمریکا قابل اعتماد نیست درحالی که ایران به تعهدات هسته ای خود عمل کرد اما آمریکاییها عهد شکنی کردند. 
آیت الله دری نجف آبادی افزود: نباید به خاطر تهدیدات آمریکا دچار ضعف شد بلکه باید با توکل به خدا و استفاده از ظرفیت داخلی کشور را از این گردنه به سلامت عبور داد.

**ساری
نماینده ولی فقیه در مازندران و امام جمعه ساری گفت: همه مردم و مسئولان باید برخورد با مفسدان اقتصادی را جدی بگیرند.
آیت الله نورالله طبرسی در خطبه های نماز جمعه ساری عمل کردن در برخورد با مفسدان اقتصادی را انتظار مردم از مسئولان و دستگاههای ذیربط دانست و افزود: مسئولان بر اساس شرع اسلام تحت هیچ شرایطی نباید در برخورد با مفسدان اقتصادی گذشت کنند.
وی با استناد به سیره ائمه اطهار (ع) در برخورد با فساد و مفسدان، گفت: خوشبختانه احکام اسلام تکلیف را برای مسئولان روشن کرده و در صورت لزوم باید با اشد مجازات با مفاسد اقتصادی مبارزه کنند.
خطیب جمعه ساری یاد آور شد: مردمی که همواره برای احیای ارزش های دینی از نثار خون خویش دریغ نورزیدند، امروزه با تورم و گرانی بیش از حد مواجهند و از مسئولان می خواهند تا مسببان این نا بسامانی را مجازات کنند.

** همدان
امام جمعه موقت همدان خواستار مجازات مفسدان اقتصادی، محتکران و گرانفروشان شد و تاکید کرد: برخی از مفسدان اقتصادی مشخص هستند و انتظار داریم با آنها بدون هیچ مماشاتی رفتار شود.
حجت الاسلام سیدهاشم موسوی‌ در خطبه های این هفته نماز جمعه همدان در حسینیه امام خمینی (ره) این شهر اظهار داشت: باید با محتکرانی که مایحتاج مردم را انبار کرده اند تا این مشکلات بوجود بیاید و در نتیجه هدفشان کمک به سقوط نظام و شادمانی دشمن است نیز برخورد شود.
وی خاطرنشان کرد: در کنار مفسدان اقتصادی و محتکران، گران فروشان نیز باید بدون هیچ ملاحظه ای مجازت شوند و این خواسته اصلی مردم از مسئولان نظام است.
حجت الاسلام موسوی تاکید کرد: سر و صداها، کاستی ها و مشکلات بوجود آمده امروز هرگز نمی تواند خدشه ای به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران وارد کند چرا که این نظام با تمام قدرت، عزت و قوت، تا ظهور امام زمان (عج) استوار باقی می ماند. 
امام جمعه موقت همدان با اشاره به بی نتیجه بودن مذاکره با آمریکا گفت: این کشور استعمارگر رایگان نفس نمی کشد و رهبر معظم انقلاب نیز فرمودند که آمریکا اهل مذاکره نیست و تنها به دنبال تامین منافع خود است.
وی اضافه کرد: ورود آمریکا به عراق و افغانستان به غیر از جنگ افروزی، تجاوز و غارت نتیجه ای نداشت و اکنون این کشورها همچنان درگیر مقابله با متجاوزان هستند.
حجت الاسلام موسوی افزود: نباید امیدوار به بیرون بود بلکه باید با اتکا به توانمندی خود، در مقابل تحریم آمریکا ایستاد چراکه با این کشور نه مذاکره و نه جنگ داریم.
وی با اشاره به وضعیت اقتصادی کشور گفت: دغدغه های معیشتی و مشکلات اقتصادی مردم قابل درک است اما باید در وضعیت موجود صبور، متحد و همدل باشند.
حجت الاسلام موسوی افزود: از دولت می خواهیم هرچه زودتر و سریعتر مشکلاتی که اکنون موجود است را مرتفع سازد.
امام جمعه موقت همدان بیان کرد: هم اکنون دشمنان از این مشکلات و وضعیت اقتصادی خوشحال هستند اما دلسوزان واقعی نظام مقدس جمهوری اسلامی و انقلاب ناراحت بوده و همگان خواستار رفع این دغدغه ها در کوتاه ترین زمان ممکن هستنند.

**یزد
امام جمعه موقت یزد گفت: بخشی از مشکلات به وجود آمده در کشور ناشی از سوء مدیریت و بی تدبیری است و هر انسان آشنا به مسائل اجتماعی ، سیاسی و اقتصادی، متوجه این موضوع می شود.
آیت الله سید محمدرضا مدرسی در خطبه های نماز جمعه این هفته یزد افزود: با وجود آنکه به برخی ها به صورت علنی ، خصوصی ، کتبی و شفاهی تذکر داده شد که در مسیری که حرکت می کنند اشتباه است اما انها همچنان ادامه دادند.
وی اظهار داشت: اما نمی دانیم که این را به حساب بی فکری، خود باختگی یا تبلیغات دشمن بیاوریم زیرا دشمن بر روی ذهن عده ای تاثیر گذاشت و آنها این راه کج و اشتباه را انتخاب کردند. 
مدرسی خاطرنشان کرد: متاسفانه این دردی است که گاهی در کشور به صورت آشکار دیده می شود و ضربات سنگینی به انقلاب وارد کرده اما الحمدلله انقلاب در مسیر خود در حال حرکت است و اگر سوء مدیریت ها ، اعتماد به افراد ناشایست و اعتماد به دشمن نبود الان چرخه انقلاب با سرعت عالی پیش رفته بود.
وی ادامه داد: امیدواریم که این مسیر اشتباه را دوباره تکرار نکنیم و مسیر غلطی که بارها مورد آزمون قرار دادیم دوباره تجربه نشود، اکنون با توجه به ظرفیت های موجود و قدرتی که داریم می توانیم تمام مشکلات اقتصادی ، سیاسی ، اجتماعی را با تدبیر و تلاش حل کنیم.
امام جمعه موقت یزد یادآور شد: در مشکل ترین شرایط، جوانان این کشور با نثار جان خود توانستند توطئه های بین المللی را خنثی کنند و جنگ هشت ساله را با پیروزی به اتمام برسانند، اکنون مسائل به وجود امده نسبت به مسائل قبل هیچ است و فقط با تدبیر و با اتکا به خداوند و پیروی از خط امام و ولایت فقیه می توان بر آنها فائق آمد.

منبع: ایرنا
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۱
بدبختی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۲۶
0
0
سلام
اگرباقدرت بامفسدان برخوردمیشد
مثلادرملاء عام سرشون راجدامیکردند
والله هیچ کس دیگرجرات خوردن بیت المال رانمیکرد
همین،عفو،وبخششهاست که مابیکاریم دندان نان خوردن نداریم چون اونهاخیالشون راحته
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین