کد خبر: ۵۴۳۹۵۹
تاریخ انتشار : ۱۴ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۴
نمایندگان با کلیات طرح دو فوریتی تامین کالاهای اساسی مخالفت کردند
رییس سازمان برنامه و بودجه از اختصاص 30 هزار میلیارد تومان بودجه برای اجرای برنامه ها و بسته های اقتصادی دولت خبرداد و گفت: به نظر می‌رسد نمایندگان هنوز نمی‌دانند که دولت پنج بسته و 12 برنامه را برای گذر از شرایط اقتصادی کشور تهیه کرد.
آفتاب‌‌نیوز :
«محمدباقر نوبخت» در ادامه جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس مخالفت دولت را با طرح دوفوریتی تامین کالاهای اساسی اعلام کرد.

به گزارش آفتاب‎نیوز به نقل از خبرگزاری ایرنا؛ وی تهیه و امضای این طرح از سوی تعدادی از نمایندگان و موافقت مجلس با دو فوریت رسیدگی به آن را نمادی از مردم دوستی مجلس توصیف و تاکید کرد: امروز در شرایط ویژه‌ای قرار داریم، برای گذر از تکانه‌ای که به اقتصاد کشور وارد شده و بخشی را تحت تاثیر قرار داده است، نیازمند ساز و کارهای مختلفی هستیم.

وی افزود: به همین دلیل رهبر معظم انقلاب، شورای عالی هماهنگی اقتصادی سه قوه را تشکیل دادند که این شورا مستمرا در حال بررسی مسائل روز کشور است.

اختصاص ۳۰ هزار میلیارد برای بسته‌های اقتصادی| نوبخت: دولت ۵ بسته و ۱۲ برنامه برای گذر از شرایط اقتصادی تهیه کرد

رییس سازمان برنامه و بودجه تصریح کرد: یکی از مسائلی که این شورا تشخیص داد یافتن روشی جبرانی برای مردم و مصرف کنندگان، تولیدکنندگان و پیمانکاران بود.

وی یادآور شد: با تکلیف این شورا، سازمان برنامه و بودجه اقدامات خود را انجام داد و گزارشی را برای روسای کمیسیون‌های اقتصادی و برنامه و بودجه و مرکز پژوهش های مجلس و برخی دستگاه‌های دیگر، ارسال کرد.

وی ادامه داد: اما به نظر می‌رسد نمایندگان هنوز نمی‌دانند که دولت پنج بسته و 12 برنامه را برای گذر از این شرایط تهیه کرده که باید در جلسه‌ای مفصل این بسته‌ها و برنامه‌ها به اطلاع نمایندگان برسد.

رییس سازمان برنامه و بودجه افزود: رییس جمهوری بنده را موظف کرد در جلسه فوق العاده بعدازظهر امروز ستاد اقتصاد مقاومتی این بسته‌ها و برنامه‌ها را بار دیگر بررسی و نهایی کنم.

وی ادامه داد: 30 هزار میلیارد تومان بودجه برای اجرای برنامه‌ها و بسته‌های اقتصادی دولت اختصاص داده شده است، 13 میلیارد دلار از این مبلغ برای 25 قلم کالای اساسی، ‌دارو و نهاده‌های کشاورزی اختصاص می یابد که معادل ریالی آن 17هزار و 500 میلیارد تومان است.

رییس سازمان برنامه و بودجه خاطرنشان کرد: هفت هزار و 500 میلیارد تومان از این مبلغ به پنج قلم کالا اختصاص می یابد. 

نوبخت تصریح کرد: دولت در حدود 29 تا 30 هزار میلیارد تومان بودجه برای اجرای برنامه‌ها و بسته‌های تهیه شده اختصاص داد.

وی همچنین گفت: حق این بود که مجلس بنده را دعوت می‌کرد تا برنامه‌های دولت را برای نمایندگان تشریح می کردم و با یک قیام و قعود برای کشور تصمیم گیری نشود، البته مطالعات دولت، طبقه بندی است اما این حق نمایندگان است که در این باره اطلاع داشته باشند.

رییس سازمان برنامه و بودجه ادامه داد: طرح مجلس موجب ایجاد انحصار در توزیع کالاهای اساسی می شود، تعدادی کالای ترجیحی ارزان‌تر را به تعدادی مغازه خواهید داد اما نتیجه آن چه خواهد بود؟ از فردا به جای صرافی‌ها جلوی مغازه‌ها صف‌های طولانی تشکیل می‌شود و یک صحنه زشت در معابر و کوچه‌های شهرها ایجاد می‌شود و عده‌ای نیز جلوی همان مغازه‌ها پیت‌های روغن را به قیمت آزاد خواهند فروخت.

نوبخت با یادآوری این که دولت برای همه نیازمندان طرح و برنامه دارد، اظهار داشت: شما هر لحظه که اراده کنید، می‌توانید این طرح را مجددا به جریان بیندازید اما اجازه دهید دولت طرح ها و برنامه هایش را برای مدیریت بازار اجرا کند و شما هم نظارت داشته باشید.

نمایندگان در نهایت ضمن قبول نظرات نوبخت با کلیات طرح دو فوریتی تامین کالاهای اساسی مخالفت کردند.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین